Alobal není jen na vaření. Pomůže vám třeba snížit náklady na vytápění

,
Alobal není jen na vaření. Pomůže vám třeba snížit náklady na vytápění

Alobal najdeme v každé kuchyni. Patří mezi nepostradatelné pomocníky nejen při vaření nebo pečení, ale můžeme ho použít také při mnoha jiných činnostech v domácnosti. Klíčovou vlastností alobalu je schopnost tepelné izolace a snadná tvarovatelnost.

Na co všechno se dá použít obyčejný alobal

Vrstva alobalu pomůže ušetřit náklady na topení

Výdaje spojené s vytápěním domu či bytu se stále zvyšují. Hliníková fólie vám pomůže ušetřit náklady za topení. Stačí jí umístit tam, kde dochází k největším únikům tepla.
Doporučuje se umístit desku polepenou alobalem lesklejší stranou ven a umístit ji mezi radiátor a zeď. Teplo se díky alobalu bude odrážet do pokoje a nebude zbytečně zahřívat zeď. Dalším místem kde se dá pomocí alobalu ušetřit, jsou vchodové dveře a dveře na balkon či terasu. Především v chladnějším období se vyplatí dveře obložit vrstvou alobalu, který teplo nepustí ven z místnosti.

Co všechno hliníková fólie dokáže

Alobal je tenká fólie z hliníku, která vznikla rozválením pod velmi vysokým tlakem. Je velmi poddajný a snadno se tvaruje. V několika příkladech se dají využít jeho vlastnosti kovu.

Alobal dokáže

Nabrousit nůžky – nůžky velmi snadno nabrousit tak, že několikrát přeložíte alobal a přestřihnete ho.
Odstranit připáleniny na nádobí – nemáte po ruce drátěnku? Žádný problém! Můžete zmuchlat kousek alobalu a nádobí s ním pořádně vyčistit.
Zaskočit za trychtýř – alobal jednoduše vytvarujte do tvaru trychtýře a použijte k nalití tekutiny.
Vyčistí šperky ze stříbra – do misky vyložené alobalem nalijete vodu a v ní rozmíchejte lžičku jedlé sody. Do roztoku vložte stříbrné šperky a nechte stříbro máčet pár hodin a poté ho pečlivě opláchněte a otřete.

Hodí se i do sušičky

Máte problém se statickou elektřinou? Pokud sušíte prádlo v sušičce, vhoďte do bubnu spolu s vypraným prádlem i několik koulí ze zmačkaného alobalu a máte vystaráno.

Pomocník při žehlení

Při žehlení spoustu tepla přebírá žehlící prkno. Pokud na prkno pod potah vložíte alobal, bude se teplo odrážet i z druhé strany, postačí vám pak vyžehlit oblečení jen z jedné strany a žehlení vám tak půjde rychleji.

Využití alobalu na zahradě

I zahrádkářům se vyplatí mít po ruce alobal. Alobal na zahradě dokáže ochránit úrodu bez nutnosti používat neekologické přípravky. Nastřihejte alobal na několik kousků a pověste proužky na ovocné stromy. Stejně dobře poslouží i pásky připevněné na laťky umístěné v záhoně. Nenasytné opeřence to odradí raz dva.
Alobal také dobře odráží světlo, vyplatí se ho nalepit na stěnu, kde se rostlinám nedostává příliš světla a sluneční svit jim dopřát zprostředkovaně.
Mladé stromky můžete ochránit také tak, že je omotáte alobalem. Vezměte široký pás alobalu a omotejte jej kolem kmene stromu.

Hodnocení Alobal není jen na vaření. Pomůže vám třeba snížit náklady na vytápění

Ohodnoťe náš článek Alobal není jen na vaření. Pomůže vám třeba snížit náklady na vytápění. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (5 hlasování, průměr: 4,20 z 5)
Loading...

Podobné články k Alobal není jen na vaření. Pomůže vám třeba snížit náklady na vytápění

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS