Čas uskladnit letní oblečení. Díky správnému postupu bude příští rok jako nové

,
Čas uskladnit letní oblečení. Díky správnému postupu bude příští rok jako nové

Zima se pomalu blíží, babí léto vystřídalo mlhavé a deštivé počasí a my postupně vytahujeme ze skříní zimní oblečení. Před zimou spousta lidí přemýšlí, jak nejlépe uskladnit letní věci. Kam ale s letním oblečením, které by zbytečně ve skříni překáželo? Máme pro vás několik tipů, jak letní oblečení co nejlépe uskladnit, aby bylo příští rok znovu jako nové.

Jak uskladnit letní oblečení

Uskladnění sezónního oblečení a bot je skvělý způsob, jak si ve skříni či šatníku vytvořit více místa a udržet věci uspořádané. Než se pustíte do uskladňování letního oblečení a bot, protřiďte vše, co víte, že už nebudete příští sezónu nosit. Oblečení můžete darovat přátelům, charitě, nebo odložit do kontejnerů pro ně určených. Věci, které si ponecháte pečlivě zkontrolujte, popřípadě opravte – zašijte, přišijte knoflík. Zkontrolujte všechny kapsy zda jste v nich nic nezapomněli. Před samotným uložením věci vyperte, jinak by mohlo zatuchnout a být skvělým lákadlem pro moly. Navíc, pokud by byla na oblečení skvrna, za rok byste ji už nevyprali. Po vyprání nechte oblečení pořádně uschnout a následně jej vyžehlete. Boty vyčistěte a naleštěte, dovnitř použijte sprej proti zápachu a bakteriím.

Letní oblečení můžete skladovat různými způsoby. Pokud máte dostatečně velkou skříň, oblečení můžete poskládat a uložit do nejnižšího prostoru skříně. Jestliže ve skříni nemáte dostatek místa, uložte oblečení do uzavíratelných boxů. Vhodné prostory pro uskladnění krabic či boxů jsou takové, které jsou suché, mírně chladné a neosvětlené.

Nejvhodnější uskladňovací prostory

Nejnižší nebo nejvyšší prostor skříně
Prostory pod postelí
Skříně a skříňky, kde je dostatek místa
Peřiňáky
Pokud potřebujete ušetřit místo ve skříních, uložte oblečení do papírových nebo látkových krabic, utěsněte víkem a uložte oblečení do komory nebo sklepa. V takovém případě ale musí být prostory suché se stálou teplotou, kde není příliš vlhko.

Uskladnění oblečení

Na stranu oddělte oblečení z vlny, kašmíru a hedvábí. Toto oblečení je vhodné skladovat v plátěných, nejlépe bavlněných boxech. Takové typy látek neskladujte v umělohmotných boxech. Každý kousek můžete zabalit do papírových ubrousků a poté vložit do boxu. Ostatní oblečení můžete skladovat jak v plátěných boxech, tak v těch umělohmotných, nebo v papírových krabicích. Papírové krabice jsou ale náchylné na změnu teplot a vlhkost. Můžete také použít vysávací pytle, které ale nejsou moc vhodné na dlouhodobé uskladňování, jelikož nedovolí oblečení dostatečně dýchat. Na dlouhodobé uskladnění letního oblečení a bot lze použít i prázdné cestovní kufry.

Postupujte následovně

Na dně krabic skladujte nejtěžší kusy oblečení, malé a lehké kousky ukládejte navrchu krabice
Krabice příliš nepřeplňujte, aby se k oblečení dostalo dostatek vzduchu
Do každé krabice přidejte kousky levandule, která odpuzuje moly, ale také oblečení příjemně provoní.

Jak uskladnit boty

Při ukládání bot myslete především na to, že boty mají být v suchu a že mají mít dostatek prostoru. Nejlepší možností, jak uskladnit boty, je vložit je do originálních papírových krabic. Pokud nemáte originální krabice od bot, skladujte je v papírových boxech. Před ztrátou tvaru použijte pro vystlání bot kopyta, pokud je nemáte, použijte noviny. Boty ochrání stejně dobře. Impregnaci používejte vždy na vyčištěné a suché boty, jinak by mohla dělat fleky. Boty položte na stranu každou v opačném směru od sebe. Do boxů vložte kuličky na pohlcování vlhkosti a sáčky s levandulí, která způsobí neutralizaci nepříjemných pachů.

<script async=”” src=”//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js”></script> <ins class=”adsbygoogle” style=”display: block; text-align: center;” data-ad-layout=”in-article” data-ad-format=”fluid” data-ad-client=”ca-pub-1950948314445978″ data-ad-slot=”4977640265″></ins> <script>

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

</script>

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob uskladnění letního oblečení a bot, myslete na to, že prostory musí být suché a neosvětlené. Do každé skříně nebo krabice se sezónním oblečením dejte látkový pytlíček s levandulí. Krásně oblečení provoní a ochrání je před moly.

Hodnocení Čas uskladnit letní oblečení. Díky správnému postupu bude příští rok jako nové

Ohodnoťe náš článek Čas uskladnit letní oblečení. Díky správnému postupu bude příští rok jako nové. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Čas uskladnit letní oblečení. Díky správnému postupu bude příští rok jako nové

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS