Chcete mít troubu vedle lednice? Víme, zda je to dobrý nápad

,
Chcete mít troubu vedle lednice? Víme, zda je to dobrý nápad

Při rekonstrukci kuchyně si mnoho lidí klade otázku, zda je trouba vedle lednice dobrým řešením, zejména s přihlédnutím ke garanci jejich správného provozu. Bohužel ne v každém interiéru si můžete dovolit volnost v umístění jednotlivých zařízení, což vás nutí hledat nová, často velmi důmyslná řešení. Níže navrhujeme, kam je nejbezpečnější umístit tyto spotřebiče a jak umístit troubu vedle chladničky.

Může být trouba vedle lednice?

Odpověď je ano, i když je třeba poznamenat několik bodů. Je důležité udržovat správné vzdálenosti mezi oběma částmi zařízení v souladu s pokyny a doporučeními výrobců. Dříve se věřilo, že trouba vedle lednice není dobré řešení, ale moderní zařízení, která se v současné době vyrábí, mají účinnou vnitřní izolaci a již nejsou vystavena poruchám, jako tomu bylo před několika lety. Většina modelů trub má speciální ochranu proti přehřátí, takže se při výběru takového vybavení nemusíte bát, že teplo unikající z trouby poškodí lednici.

Vestavná trouba vedle lednice

Za připomenutí také stojí, že velmi účinnou ochranou každého ze zařízení je izolace, v podobě desek z materiálů na bázi dřeva nebo plastu, abyste měli jistotu, že trouba vedle lednice nezpůsobí žádné poruchy. Řešením je například vestavná trouba, protože materiál skříňky dostatečně izoluje teplotu. A co víc, pokud se rozhodnete pro zabudování domácích spotřebičů, máte více možností uspořádání. Trouba může být umístěna vedle chladničky, ale také nad nebo pod ni. Důležité je dodržet správnou vzdálenost mezi zařízeními a přizpůsobit rozměry nábytku velikosti zařízení.

Pokud se však rozhodnete pro volně stojící domácí spotřebiče, pamatujte na dodržování správné vzdálenosti mezi nimi. V případě trouby vedle volně stojící chladničky se doporučuje dodržet vzdálenost cca 30-40 cm, aby se předešlo možnému poškození teplem z trouby, i když jde o velmi obecné pravidlo, které nemusí platit u moderních spotřebičů – vždy si ověřte doporučení pro konkrétní modely.

Trouba ve sloupku vedle lednice

V tomto uspořádání může být trouba umístěna vedle chladničky a vytvořit tak ucelený, estetický celek. Toto uspořádání je praktické zejména tehdy, mají-li obě zařízení podobné rozměry.

Pokud chcete minimalizovat množství prostoru obsazeného domácími spotřebiči v kuchyni, můžete zvážit instalaci chladničky a trouby do jednoho sloupce. Toto řešení šetří místo, což je důležité zejména v malých prostorách, a zároveň zajišťuje estetický vzhled kuchyně. Za zmínku také stojí, že umístění trouby vedle chladničky nebo umístění těchto zařízení do sloupu může pozitivně ovlivnit komfort při obsluze v kuchyni. Pokud rádi vaříte a pečete, jistě budete oba spotřebiče často využívat. Závěrem lze říci, že trouba vedle lednice může být dobrý nápad, pokud jsou dodržována doporučení výrobce. Řešením pro zajištění bezpečného provozu obou zařízení je použití vestavěného nebo alespoň částečného krytu, např. trouby. Při zvažování instalace trouby vedle chladničky se vyplatí před nákupem si jednoduše přečíst návod k použití těchto zařízení, abyste se ujistili, že zvolené umístění zařízení nebude problematické.

Hodnocení Chcete mít troubu vedle lednice? Víme, zda je to dobrý nápad

Ohodnoťe náš článek Chcete mít troubu vedle lednice? Víme, zda je to dobrý nápad. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Chcete mít troubu vedle lednice? Víme, zda je to dobrý nápad

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS