Chraňte si svá data a zálohujte

,
Chraňte si svá data a zálohujte

Ať už máte ve svém počítači či telefonu pracovní věci, nebo fotografie z dovolené, videa, kontakty určitě o ně nechcete přijít. Šance na zavirování počítače je jedna ku deseti, každou sekundu je na světě ukraden jeden mobil, majitelé tak v mžiku přijdou o cenná data. Pravidelné zálohování je jedním z nejdůležitějších a nejspolehlivějších způsobů ochrany dat před jejich ztrátou nebo poškozením.

Zálohování dat

Zálohování dat by mělo být automatickým procesem ať už se jedná o osobní či pracovní data. Objem elektronických dat narůstá, ale jen málokdo si je bezpečně uchovává. Lidé často nemají čas pravidelně zálohovat důležité soubory, dokumenty rodinné fotografie nebo videa. Někdo pouze přenáší data z počítače do mobilu, který jim někdo může odcizit, nebo nechtěně data smažou. Ale i počítač se může porouchat, může být napadený virem, který veškerá data znehodnotí, nebo dokonce vymaže.
Jediná prevence zachování dat je jejich ukládání. Zálohy se mohou provádět na jakékoliv médium, na záložní pevný disk, výměnný disk a flash disky. Zálohy provádějte pravidelně, při poruše počítače nebo napadení vám jedině záloha může zachránit vaše data.

Externí úložiště

Dříve se data zálohovala na CD nebo DVD. Kvůli zvyšujícím se nárokům na kapacitu médií již často CD ani DVD nestačí. Nejlepším řešením je pořízení externího pevného disku, který slouží k archivaci objemných dat a nabízí velkou kapacitu. Lze ho využít k uchovávání videí a fotografií.
Malý flash disk je vhodný na zálohování datově malých souborů, například důležitých dokumentů a tabulek. Záloha je rychlá, je dobře skladný a dobře se s ním manipuluje, ale vzhledem k rozměrům zařízení je zde větší riziko ztráty.

Zálohování dat na cloudové úložiště

Mezi oblíbené zálohovací systémy patří cloudové úložiště. Data jsou prostřednictvím internetu nahrávány mimo váš počítačový systém a jiné zařízení. Všechny soubory tak najdete na internetovém úložišti, které lze získat zcela zdarma. Cloudové služby obvykle nabízejí 15 GB zdarma, což je pro běžného uživatele dostačující. Rozšíření úložiště je pak zpoplatněno.
Osobní cloudové úložiště lze využívat také v mobilu. Pomocí aplikace se videa a fotografie ihned po vytvoření automaticky ukládají do úložiště, kde budete mít jistotu, že se vám neztratí.

Jak často zálohovat?

Pokud pracujete s počítačem každý den, zálohovat byste měli ideálně každý den po dokončení práce. Pokud s počítačem pracujete méně často, tak po každé práci. Můžete využít některý z plně automatizovaných systémů zálohování, který na to bude myslet za vás a vy se nebudete muset o nic starat.

Že je zálohování dat opravdu důležité, si člověk uvědomí, až když se něco ztratí, nebo nevratně smaže.

Hodnocení Chraňte si svá data a zálohujte

Ohodnoťe náš článek Chraňte si svá data a zálohujte. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Chraňte si svá data a zálohujte

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS