Chutná dětem i dospělým: zkuste si doma vyrobit kokosové máslo

Chutná dětem i dospělým: zkuste si doma vyrobit kokosové máslo

Už jste někdy vyzkoušeli kokosové máslo? Pokud ne, rozhodně byste ho zkusit měli. Nejvíce se podobá kuličkám Raffaello. S tím jediným rozdílem, že v kokosovém másle není přidaný žádný cukr. Výroba není náročná, stačí jen několik lehce dostupných surovin a kvalitní mixér. Jak si tedy kokosové máslo připravit

Suroviny

Základem kokosového másla je samozřejmě kokos. Jeho výběr proto nepodceňte. Nejlepším strouhaným kokosem je ten z Filipín nebo Srí Lanky. Právě zde rostou kokosy s vyšším obsahem tuku, jsou tedy kvalitnější a hlavně chutnější

Pro jemnější a krémovější konzistenci se do másla přidává také kokosové mléko. Nejlépe takové, které má obsah tuku alespoň 22 %. Mléko není nutností, ale máslo bez něj bude tužší a možná ho bude nutné před konzumací rozehřát

Pokud máte rádi chuť Raffaella a chcete aby vaše kokosové máslo chutnalo právě tak, musíte do něj přidat vanilkový extrakt. Právě ten posune chuť čistého kokosu na úplně novou úroveň. 

Pro zvýraznění chuti přidejte do směsi špetku soli. Kokosové máslo nepotřebuje dosladit. Ale jestli chcete, můžete. Hodí se např. javorový nebo kokosový sirup.

Další nutností je kvalitní mixér. Strouhaný kokos je totiž velmi náročné umixovat a zabere to dost času. Méně výkonný mixér se lehce přehřeje. 

Postup

Postup výroby kokosového másla je jednoduchý. Do mixéru nasypte dva šálky strouhaného kokosu, přidejte dvě polévkové lžíce kokosového oleje a lžičku vanilkového extraktu. Poté už jenom mixujte. Pokračujte tak dlouho dokud nedosáhnete krémové konzistence. Může se stát, že méně výkonný mixér nechá ve směsi kousky kokosu. To ale vůbec nevadí. Před koncem mixování přidejte špetku soli a podle chuti sladidlo nebo kokosové mléko.

Kokosové máslo si můžete vychutnat mnoha způsoby. Přidejte si ho do snídaňové kaše nebo do jogurtu s ovocem. Hodí se i do ledové kávy nebo jako náplň do muffinů a cupcaků. Úplně nejlepší je ale ve své základní formě – na lžičce přímo z lednice. 

Hodnocení Chutná dětem i dospělým: zkuste si doma vyrobit kokosové máslo

Ohodnoťe náš článek Chutná dětem i dospělým: zkuste si doma vyrobit kokosové máslo. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Chutná dětem i dospělým: zkuste si doma vyrobit kokosové máslo

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS