Co dělat, když klávesnice notebooku přestane fungovat

, ,
Co dělat, když klávesnice notebooku přestane fungovat

Když klávesnice notebooku nefunguje, může to mít několik důvodů. Pokud vás zajímá, jak obnovit váš přenosný počítač do plně funkčního stavu, připravili jsme pro vás průvodce, ve kterém se dozvíte, jak klávesnici opravit.

Jaké mohou být důvody nefunkční klávesnice v notebooku?

Nefunkční klávesnice notebooku je poměrně častým problémem, který se obvykle projeví, když to nejméně čekáte. Závady klávesnice lze rozdělit do dvou kategorií – související s hardwarem nebo softwarem. Pokud zjistíte, co je příčinou problému, bude mnohem snazší jej později opravit. Rozhodně doporučujeme zachovat klid.
Co byste měli udělat jako první

Restartujte počítač

Tento tip se může zdát triviální, ale restartování počítače má mnohokrát požadovaný výsledek. Celý proces trvá několik desítek sekund, takže stojí za to to pro jistotu udělat. K restartování systému nepotřebujete klávesnici. Pomocí myši nebo touchpadu klikněte na tlačítko Windows, poté vyberte napájení a restartujte. Na počítačích Mac klikněte na ikonu jablka a vyberte možnost restartování. Pokud myš také přestala fungovat, podržte tlačítko napájení na několik sekund, dokud neuvidíte černou obrazovku. Poté jej restartujte a zkontrolujte, zda klávesnice notebooku funguje. Stává se, že systémové chyby jsou po restartu opraveny.

Podívejte se, zda je klávesnice uzamčena

Další poměrně jednoduchá metoda, jak znovu uvést klávesnici do provozu. Mohlo se stát, že jste omylem spustili funkční klávesu FN + zodpovědnou za deaktivaci klávesnice. Obvykle je to jedna z kláves F1 až F12. Vše závisí na notebooku, který máte. Zde může pomoci návod k použití.

Zkontrolujte ovladače a přejděte do nastavení klávesnice

Pokud klávesnice na notebooku stále nefunguje, pak můžete zkusit přejít do nastavení, kde je možnost změnit rozložení klávesnice pro daný region. Ve výchozím nastavení by měl být český jazyk, ale stává se, že ke změně dojde náhodně, což znesnadňuje používání kláves.
Klepněte na tlačítko Windows a vyberte Nastavení. Pak přejděte k času a jazyku. Vyberte jazyk a region, což je v tomto případě čeština. V sekci preferované jazyky vyberte také český jazyk. Posledním krokem je přejít do části klávesnice, kde by mělo být nainstalováno rozložení nativního jazyka klávesnice. Pokud se některé z uvedených nastavení změnilo, mohlo by to být zdrojem celého problému.

Někdy jsou problémy s klávesnicí způsobeny nesprávnou činností ovladačů. Jejich aktualizací lze efektivně vyřešit celý problém. Do vyhledávacího pole zadejte Správce zařízení a ze seznamu vyberte kartu Klávesnice. Poté rozbalte seznam a klikněte pravým tlačítkem. Měla by existovat možnost aktualizace ovladače. Počítač sám vyhledá a nainstaluje potřebný software.

Použijte antivirový program

Jednou z příčin nefunkční klávesnice může být přítomnost virů v počítači. Pokud máte přístup k myši, zkuste nainstalovat některý z antivirových programů. Z těch doporučených můžeme zmínit Avast, Norton nebo Malwarebytes. Po úplné kontrole vašeho počítače budete vědět, zda v něm není nějaký malware.

Zkuste použít externí klávesnici

Pokud jste provedli všechny výše uvedené kroky a zdá se, že software vašeho počítače je v pořádku, dalším krokem je připojení externí klávesnice k notebooku. Pokud to funguje, klávesnice notebooku může mít mechanický problém. Pokud na druhou stranu externí klávesnice přestane reagovat, problém je pravděpodobně stále v softwaru.

Důkladně vyčistěte klávesnici

Problémy s klávesnicí se v drtivé většině případů začnou objevovat, když se pod jednotlivá tlačítka dostanou nečistoty nebo zbytky jídla. Tlačítka nebudou správně fungovat. Pro efektivní čištění notebooku potřebujete stlačený vzduch. Poté uchopte notebook pod úhlem 45 stupňů a postupně profoukněte každou klíčovou sekci. Tato jednoduchá akce může přinést velmi dobré výsledky!

Jak vyřešit problém s klávesnicí na MacBooku?

Problémy se správným chodem klávesnice se týkají nejen majitelů notebooků s Windows. Pokud máte MacBook, který nereaguje na stisk kláves, vyberte v nabídce Apple záložku System Preferences a přejděte do Accessibility. Poté vyberte možnost Klávesnice a ujistěte se, že není vybrána funkce Pomalé klávesy. V možnostech usnadnění můžete také zkontrolovat, že není zapnutá funkce Myš Keys, což také občas způsobuje problémy. Nakonec zkontrolujte, zda je ve vstupních zdrojích klávesnice zadána čeština.

Profesionální servis notebooků

Problém s nefunkční klávesnicí lze obvykle vyřešit během několika minut. Jsou však situace, kdy nepomáhá nic. To může znamenat poškození základní desky v důsledku nárazu, polití klávesnice, nebo jen obyčejnou závadu. Nejlepší pak je obrátit se na profesionální servis notebooků, který by vám měl pomoci tento problém vyřešit.

Hodnocení Co dělat, když klávesnice notebooku přestane fungovat

Ohodnoťe náš článek Co dělat, když klávesnice notebooku přestane fungovat. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Co dělat, když klávesnice notebooku přestane fungovat

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS