Co dělat, když notebook nevidí wi-fi síť

,
Co dělat, když notebook nevidí wi-fi síť

Obzvláště oblíbeným technickým problémem notebooků je nemožnost připojení k WiFi síti. Hned na začátku vás upozorňujeme, že to nemusí znamenat vážné a nákladné závady. Naopak mnohokrát notebook nevidí WiFi kvůli drobnostem, které je uživatel schopen odstranit.

Notebook nevidí WiFi. Co dělat?

Za prvé, nepropadejte panice, protože to nemusí vždy znamenat, že musíte utratit spoustu peněz. Nejčastější chyby lze snadno opravit a zvládne je každý.
Prvním krokem, když máte problém se sítí, je ověřit, že váš router funguje správně a že je zapnutý. Pokud napájení funguje správně, další položkou ke kontrole je připojení k routeru. To lze provést prostřednictvím správce sítě, ve kterém najdeme odpovídající zprávu v případě selhání připojení. Zkontrolujte, zda není zapnutý režim letadlo, který omezuje veškeré možnosti komunikace přes WiFi.

V notebooku není WiFi – jiné důvody

Ptáte se sami sebe, proč se na svém notebooku nemohu připojit k WiFi? Poněkud méně oblíbenými příčinami problémů s WiFi mohou být i problémy se samotnou WiFi kartou, a to jak po hardwarové, tak softwarové stránce. Karta se může poškodit v důsledku opotřebení nebo zkratu v elektrických obvodech, což bude mít za následek úplnou absenci odezvy na pokusy o instalaci nových ovladačů nebo její restart.

Notebook se nepřipojuje k WiFi. Konfigurační aspekty

Ovladače, hrají také významnou roli ve fungování systému. Pravidelné aktualizace jsou nutné a jejich nedostatek může mít za následek právě nemožnost připojení k WiFi síti. Když tedy notebook žádnou WiFi síť nevidí, vyplatí se spustit program správce zařízení a tam v záložce síťové karty zkontrolovat, zda jsou ovladače aktuální. Pokud ne, jednoduše si stáhněte aktualizaci a problém by měl být vyřešen.
O něco méně zřejmým problémem, který může způsobit výpadek připojení k síti, je konfigurace připojení jak na straně samotného počítače, tak i routeru či internetového přijímače. Zde lze mnohé změnit aktualizací nebo náhodnou změnou nastavení. Bohužel to sami neuděláte a bude nutné zavolat specialisty, kteří ověří, zda je nastavení vhodné.
Vzácným problémem, na který zejména méně zkušení uživatelé často zapomínají, je povolení síťového adaptéru. Stává se, že v důsledku aktualizace nebo instalace různých aplikací se síťová karta vypne, což má za následek nepřipojení WiFi v notebooku. Pak řešením problému je spustit Ovládací panely, poté Všechny ovládací prvky a Síťová připojení. Zde byste měli zkontrolovat, zda adaptér, pojmenovaný WiFi, běží a funguje správně. Pokud je nabídka zvýrazněna šedě, měli byste otevřít nabídku pravým tlačítkem a vybrat možnost zapnuto. Po této operaci by měl problém zmizet.

Notebook nevidí WiFi? Technická poškození a závady

Váš notebook stále nedetekuje WiFi? Kromě prvků souvisejících s vhodnou konfigurací karty jsou důležité i technické faktory. Jako každý prvek v počítači se i síťová karta může poškodit špatným používáním nebo běžným opotřebením. V důsledku závad, zkratů nebo odpojení kabelu může být počítač účinně odpojen.
Za zmínku stojí i poškození kabeláže. Při zásahu do krytu nebo jiných součástí mohou být kabely odpojeny. Kabely se také mohou odpojit při silném pohybu obrazovky nebo jiných podobných činnostech. To však neznamená, že by došlo k vážnému poškození. V případě odpojení kabelu stačí vše připojit, aby síťová karta opět fungovala.
Technicky může být poškozen i samotný router. Taková diagnóza může být stanovena na základě několika symptomů prezentovaných zařízeními.
První a nejviditelnější je nedostatek napájení, který se projevuje nefunkčním ovládáním na zařízení. Poté zkontrolujte připojení ke zdroji a samotný zdroj. Nejlepší je to provést na jiném routeru nebo zařízení, které může být zapojeno do zdroje napájení routeru. Pokud zařízení nereaguje, důvodem chybějící WiFi v notebooku může být poškozený napájecí zdroj, pokud však funguje, je s největší pravděpodobností poškozený router.

Notebook nedetekuje WiFi. Souhrn

Pokud tedy váš notebook nevidí WiFi, těchto pár užitečných informací vám umožní diagnostikovat pravděpodobnou příčinu závady v pohodlí domova. Díky tomu pro vás bude mnohem snazší hledat řešení nebo se informovat o ceně a výkonu konkrétních oprav. Pamatujte však, že pokud nemáte s počítači zkušenosti, nevyplatí se jej rozebírat a vyměňovat komponenty svépomocí. Hrozí, že mu více ublížíte, než pomůžete.

Hodnocení Co dělat, když notebook nevidí wi-fi síť

Ohodnoťe náš článek Co dělat, když notebook nevidí wi-fi síť. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Co dělat, když notebook nevidí wi-fi síť

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS