Co s trampolínou v zimě? Nestačilo by ji pouze zakrýt?

,
Co s trampolínou v zimě? Nestačilo by ji pouze zakrýt?

Venkovní trampolíny jsou u dětí velmi oblíbené. Zatím co v létě stačí trampolínu občas utřít, nebo přikrýt plachtou, na podzim je vhodné trampolínu schovat, jelikož je vystavena horším vlivům počasí. I kvalitní a dražší trampolíny vyrobené z odolných materiálů reagující na chemické procesy a materiály podléhají opotřebení a povětrnostním vlivům. Sníh a mráz jim totiž vůbec nesvědčí.

Přikrytí plachtou nestačí

Chcete-li, aby vám trampolína dlouho dobře sloužila, na zimu ji uklízejte. Sundejte ochrannou síť, pořádně jí očistěte, složte a uschovejte. Pokud nemáte dostatek místa, schovejte textilní části, bylo by lepší sundat i skákací plochu s pružinami. Pokud to nevyjde, skákací plochu včetně pružin důkladně přikryjte ochrannou plachtou, aby se do nich nedostala voda. Myslete na to, že v zimě budete muset z plochy pravidelně odstraňovat vodu a sníh, aby se pružiny neprověsily. Takto přikrytá trampolína může venku přezimovat, ale její životnost se snižuje.

Ukliďte celou trampolínu

Někteří výrobci trampolín v záručních podmínkách specifikují, že je nutné trampolínu na zimu uklízet, jinak se na ni nebude vztahovat záruka. Výrobci doporučují celou trampolínu rozebrat, nechat vyschnout a uložit na kryté místo, například do garáže.

Ošetření olejem

Pokud chcete, aby vám trampolína dlouho sloužila, ať už budete trampolínu rozebírat a schovávat či nikoliv při zazimování je vhodné ošetřit veškeré její kovové části olejem. Na konstrukci se tak vytvoří film, který chrání kovové prvky před mrazem a sněhem.

Trampolína venku

Pokud jste nestihli trampolínu zazimovat a očekáváte mírnou zimu, můžete si jí užívat celoročně. Počítejte ale s tím, že její životnost se tím snižuje a můžete přijít o záruku. Myslete ale na to, že na trampolíně se smí skákat do venkovní teploty plus 5 °C.

Co když se zazimování nepovede?

Nestihli jste trampolínu zazimovat, nebo se některý z dílů poškodil? Možná nemusíte řešit koupi nové trampolíny, ale jen poškozený díl. Pokud se vám to vyplatí, záleží na míře poškození a pořizovací ceně trampolíny. Novou trampolínu pořídíte od 3000 Kč.

Hodnocení Co s trampolínou v zimě? Nestačilo by ji pouze zakrýt?

Ohodnoťe náš článek Co s trampolínou v zimě? Nestačilo by ji pouze zakrýt?. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Co s trampolínou v zimě? Nestačilo by ji pouze zakrýt?

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS