Důvody, proč si pořídit kameru do auta

,
Důvody, proč si pořídit kameru do auta

Kamera do auta je u profesionálních řidičů naprostou samozřejmostí, je jedním z bezpečnostních prvků a neocenitelným pomocníkem, zvláště pokud se stanete účastníkem dopravní nehody. Pořízený záznam můžete použít při trestním řízení k identifikaci pachatele. Investice do autokamery se určitě vyplatí každému řidiči.

Díky kameře je usvědčení viníka snadné

Na silnicích se často setkáváme s neukázněnými řidiči, kteří ohrožují nejen sebe, ale i ostatní řidiče. Poslední dobou se stále více setkáváme na cestách s úmyslným vybržďováním nebo nadjížděním. Až v 10 % případů řidič často od nehody ujede.

Pokud dojde k nehodě, řidič vám může tvrdit, že to nebyla jeho vina. Když budete mít v autě kameru, nebo řidič jedoucí zrovna kolem, usvědčení viníka bude snadné. Stejně tak i naopak prokázání neviny při nezaviněné srážce. Díky datu a času budete mít i důvěryhodný záznam pro pojišťovnu nebo policii. Současná legislativa ve většině evropských zemí považuje záznam z kamery za důkazní materiál.

Ochrana proti vandalům

Dalším důvodem pro pořízení kamery do auta je také to, že mohou pomoci v boji proti vandalům.
Může se stát, že vám někdo poškrábe, nabourá auto, zničí světlo na parkovišti a spoléhat se na záznam kamery z parkoviště se nemusí vyplatit, některá parkoviště ani vlastní kamery nemají. Pachatel se samozřejmě nepřizná, nenechal lísteček za stěračem s kontaktem a vy budete muset uhradit škodu z vlastní kapsy.
I v těchto případech se vyplatí pořízení autokamery. Některé typy kamer hlídají auto i když je zaparkované, jakmile zaznamenají vibrace nebo pohyb automaticky se zapnou a začnou nahrávat.

Kamera do auta vám usnadní jízdu

Moderní kamery neslouží jen k natáčení vašich cest a usvědčení vandalů. Snadno se může stát, že projedete nějaký měřený úsek rychleji. Autokamera vás na vysokou rychlost v místě kde máte jet pomaleji upozorní, stejně tak na i na přítomnost radaru. Vyhnete se tak možným postihům a navíc zpomalením podpoříte bezpečnost na silnicích.
Další funkcí kamery je asistenční systém zobrazující aktuální informace o dopravě, jako jsou kolony a nehody.

Chraňte vozidlo zepředu i zezadu

Přední i zadní kameru lze koupit samostatně nebo v setu.
Přední kamera – je tvořená jednou jednotkou, umístí se dopředu a snímá dění před vozidlem
Duální kamery – zaznamenávají jak dění před vozidlem, tak i dění uvnitř. Nejsou příliš rozšířené a setkáte se s nimi spíše ve vyšších cenových třídách.
Externí autokamery – mají přídavnou optiku, kdy jedna jednotka patří na přední a druhá na zadní sklo auta. Snímají tak nejen dění před automobilem, ale i za automobilem

Zaznamená vzpomínky z cest

Posledním důvodem pro pořízení kamery je to, že s ní můžete zachytit zajímavé věci. Kameru oceníte hlavně při cestě na dovolenou, řidič z nádherných scenerií kolem zpravidla nic nemá, jelikož se musí soustředit na cestu. Díky autokameře si vše může přehrát.

Hodnocení Důvody, proč si pořídit kameru do auta

Ohodnoťe náš článek Důvody, proč si pořídit kameru do auta. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Důvody, proč si pořídit kameru do auta

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS