Háčkování vzory a návody zdarma

,
Háčkování vzory a návody zdarma

Mezi oblíbené ruční práce patří háčkování. Základem je nahození a vytvoření smyčky. Jednotlivé techniky pak vznikají spojováním různých smyček a nahazováním. Pro naprosté začátečníky i háčkovací nadšence přinášíme videa na téma háčkování.

Nahození prvního oka
Krátké video, jak nahazovat první oko

Řetízkové oko

Pevné oko
Uháčkujte požadovaný počet řetízkových ok. Háček zapíchněte pod obě horní nitě řetízkového oka, nahoďte přízi a protáhněte oky které máte na háčku.
Návod


Krátký sloupek
Uháčkujte potřebný počet řetízkových ok. Poté háček zapíchněte pod obě horní nitě druhého řetízkového oka od háčku – oko na háčku se nepočítá, nahoďte přízi a protáhněte. Na háčku tak máme dvě oka. Znovu nahoďte přízi a protáhněte oběma oky najednou. První řetízkové oko nahrazuje první krátký sloupek, proto se vynechává.
Videonávod

Dlouhý sloupek
Uháčkujte si potřebný počet řetízkových ok. Nahoďte přízi a háček zapíchněte pod obě horní nitě čtvrtého řetízkového oka od háčku – oko na háčku se nepočítá. První 3 řetízková oka nahrazují první dlouhý sloupek, proto se vynechávají. Poté znovu nahoďte přízi a protáhněte. Na háčku máte nyní tři oka. Znovu nahoďte přízi a protáhněte jen prvními dvěma oky na háčku. Opět nahoďte přízi a protáhněte zbylými dvěma oky na háčku a máte hotový dlouhý sloupek.
Videonávod


Cik cak vzor
Jednoduchý cik cak vzor, který se dá použít na háčkování dětských dek, polštářů, dětských šatů a můžete ho háčkovat z jakékoliv vlny.
Videonávod

Ponožky pro miminka

Velikost ponožek ve videu je na 0-2 měsíční miminka.

Háčkovaná čepička pro začátečníky
Jednoduchý návod na háčkování dětské čepičky pro úplné začátečníky, při háčkování budete používat jen krátké sloupky.
Videonávod


Háčkovaná chobotnička
Přehledný návod jak uháčkovat chobotničku. Chobotničky pomáhají předčasně narozeným dětem. Vědci zjistili, že předčasně narozené děti objímající chobotnice v inkubátoru mají pravidelný tep, lépe dýchají a mají vyšší hladinu kyslíku v krvi. Děti jsou klidnější, nevytahují si trubičky a hadičky z končetin. Chapadla končetin zřejmě připomínají dětem pupeční šňůru a měkká pletenina matčinu dělohu. Uháčkovanou chobotničku můžete darovat do kterékoliv porodnice.
Videonávod

Hodnocení Háčkování vzory a návody zdarma

Ohodnoťe náš článek Háčkování vzory a návody zdarma. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (9 hlasování, průměr: 4,67 z 5)
Loading...

Podobné články k Háčkování vzory a návody zdarma

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS