Hnojivo nekupujte, vyrábějte. Zbavíte se zbytků a ocení to vaše peněženka i rostliny

Hnojivo nekupujte, vyrábějte. Zbavíte se zbytků a ocení to vaše peněženka i rostliny

Pokud máte rádi banány, tak vězte, že už nemusíte vyhazovat jejich slupky, ale místo toho je můžete dál využít. Slupka totiž ukrývá spoustu minerálních látek a živin, které z ní dělají perfektní hnojivo. A to jak pro pokojové, tak venkovní rostliny. 

Banánové slupky jsou nejen kvalitním hnojivem, ale také ochrání vaše rostliny před škůdci. Jestli tedy bojujete, např. s mšicemi, banánové slupky vás tohoto problému zbaví. To samé platí, pokud vaše zahrada trpí na chudé půdní podmínky. Slupky jsou bohaté na fosfor, draslík a vápník – všechno živiny potřebné pro růst rostlin.

Jak banánové slupky zpracovat

Prvním způsobem zpracování je, že slupky rozdrtíte a následně je rozprostřete po půdě. Nebo dejte celé slupky do vody a nechte je tam několik dní louhovat. Tímto roztokem pak rostliny zalijte nebo postříkejte. Ze slupek si můžete udělat také mulč. Ta udrží vlhkost v půdě a potlačí růst plevele.

Jestliže potřebujete něco doopravdy silného, tedy hnojivo, které rostliny doopravdy nakopne, vyzkoušejte následující postup. Banánové slupky nakrájejte a dejte do zavařovací sklenice. Pak je zalijte převařenou vychladlou vodou a sklenici uzavřete. Nechte roztok louhovat dva týdny. Před použitím ho nařeďte v poměru 1:5

Pozor na cukr

Než použijete hnojivo z banánových slupek, uvědomte si, že obsahují velké množství cukru. To může přilákat nejrůznější hmyz a škůdce. Proto je důležité slupky rozemlít opravdu pečlivě nebo použít fermentaci (ta obsah cukru sníží). U mulčování si zase dejte pozor na to, abyste nepoužili tlustou vrstvu slupek. Jinak se do půdy nedostane dostatek kyslíku. 

Hodnocení Hnojivo nekupujte, vyrábějte. Zbavíte se zbytků a ocení to vaše peněženka i rostliny

Ohodnoťe náš článek Hnojivo nekupujte, vyrábějte. Zbavíte se zbytků a ocení to vaše peněženka i rostliny. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Hnojivo nekupujte, vyrábějte. Zbavíte se zbytků a ocení to vaše peněženka i rostliny

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS