Jak doma snížit riziko nákazy koronavirem

Jak doma snížit riziko nákazy koronavirem

Respiračním virům se daří na studeném a suchém vzduchu, který jim umožňuje snadnější přesun mezi hostiteli. Takový vzduch mají lidé ve většině domácností v zimě, během topné sezóny vlhkost vzduchu klesá až o dvacet procent, upozornila imunobioložka Akiko Iwasaki z Yaleské univerzity.


Pokud máte doma suchý vzduch pravděpodobně vás často trápí suchý kašel nebo chronická rýma. Mezi další příznaky patří pálení v očích, suché rty i pokožka těla nebo neustálá únava. V suchém prostředí také dochází k většímu usazování prachu, což zkomplikuje život zejména alergikům a astmatikům. Čím je vlhkost vzduchu nižší, tím snadněji se viry, včetně koronaviru rychleji šíří.

Koronavirové částice v suchém prostředí absorbují méně vlhkosti, proto zůstávají déle ve vzduchu a je větší pravděpodobnost, že je někdo vdechne.
Insider Linsey Marrová z Virginské technické univerzity, doporučuje, aby si lidé do domácnosti pořídili zvlhčovač vzduchu, který bude v zimě udržovat vlhkost mezi 40 a 65 procenty. Virus v těchto podmínkách hůř přežívá, zvlhčovač blahodárně působí na dýchací cesty, a váš imunitní systém pracuje lépe, než když je vzduch suchý,“ dodala.

Jaké typy zvlhčovačů vzduchu lze pořídit?

Ultrazvukové zvlhčovače – mění vodu v nádobě na jemnou páru, kterou poté vypouští do místnosti přes ventilátor. Drobné kapičky se snáze mísí se vzduchem a vytrácejí se v něm téměř okamžitě.

Studený zvlhčovač vzduchu – je nejpřirozenější a funguje na principu odparu vody, která je přes filtr pomocí ventilátorů vháněna do vzduchu. Kromě toho odstraňuje nečistoty obsažené v ovzduší.

Zvlhčovač vzduchu s NanoCloud – má trojí ochranu, jež pomocí absorpčního filtru zachycuje prach i větší nečistoty a ničí až 99 % bakterií. Odpařovací systém navíc zvlhčený vzduch rozprostírá po celé místnosti.

Nejprodávanější zvlhčovače vzduchu dle Heureky

Airbi Twin bílý

Hyundai HUM 770

Philips HU4803/01

Wellife 25 W JF-010

ETA Airco 0629

Hodnocení Jak doma snížit riziko nákazy koronavirem

Ohodnoťe náš článek Jak doma snížit riziko nákazy koronavirem. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Jak doma snížit riziko nákazy koronavirem

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS