.

Jak nabrousit struhadlo, aby strouhalo jako nové

,
Jak nabrousit struhadlo, aby strouhalo jako nové

Každá správná hospodyňka má v kuchyni k dispozici struhadlo. Není nic horšího, když chcete nastrouhat sýr, mrkev, nebo jiné potraviny a zjistíte, že struhadlo je tupé. To může způsobit i poranění, či pořezání. Pokud pociťujete, že je vaše struhadlo tupé, je možné ho bez větších problémů nabrousit. Jak na to vám poradíme v tomto článku.

Jak naostřit struhadlo?

Smirkový papír

Dobrého výsledku docílíte i když se rozhodnete nabrousit všechna ostří najednou. K tomuto účelu se skvěle hodí smirkový papír. Optimální je takový, který bude trochu hrubší. Pořídit se dá za pár korun v každém železářství. Přejíždějte jím ve směru strouhání po ztupených ostřích, stačí několik tahů a struhadlo bude o poznání ostřejší.

Naostření pomocí alobalu

Další variantou je alobal, ten má v kuchyni k dispozici téměř každá hospodyňka. Zmuchlejte kousek alobalu a přejíždějte jím po struhadle. Bude dokonale ostré.

Naostření pomocí hřebíku

S trochou trpělivosti naostříte jednotlivé břity pomocí hřebíku a kladívka. Vyberte hřebík, který dokonale padne do otvorů struhadla. Protahujte špičku hřebíku každým otvorem, případně ještě jemně poklepněte kladívkem. Kov struhadla se podle hřebíku vyrovná. Budete se divit, jak dobře zase funguje.

Ostření pomocí pilníku


Podobným způsobem, jako broušení s hřebíkem, můžete dírku po dírce naostřit i kulatým pilníkem. Velikost pilníku by opět měla odpovídat velikosti otvorů ve struhadle.

O struhadlo je třeba se starat

Struhadlo ihned po použití opláchněte a osušte. Díky tomu na něm nezaschnou zbytky jídla, které by se musely namáhavě čistit. Kovovému struhadlu také neprospívá dlouhodobý pobyt ve vodě. Také mytí v myčce struhadlu neprospívá, vysoké teploty a silné mycí prostředky snadno zdevastují ostří. Stejně tak trpí i nože a jiné ostré kuchyňské předměty.

Hodnocení Jak nabrousit struhadlo, aby strouhalo jako nové

Ohodnoťe náš článek Jak nabrousit struhadlo, aby strouhalo jako nové. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (7 hlasování, průměr: 3,14 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak nabrousit struhadlo, aby strouhalo jako nové

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS