.

Jak ochladit byt bez klimatizace

Jak ochladit byt bez klimatizace

Horké letní počasí je potěšující na dovolené u vody, doma bychom však uvítali o něco nižší teploty. A to především když teploty v místnosti sahají k 30 °C. Ve velkém teplu se dá sotva v noci spát. Jak na úmorné horko v bytě vyzrát, aniž bychom museli utrácet tisíce korun za drahou klimatizaci?

Všichni máme nepochybně léto rádi. Dny jsou dlouhé a díky teplému počasí můžeme celé dny trávit venku. Zatímco venku si vysoké teploty užíváme, doma trpíme. Zejména majitelé malých a panelákových bytů, kde je malý počet oken, často na jednu světovou stranu musí hledat cesty jak se s velkým vedrem vypořádat. I když nemáte klimatizaci, existuje několik jednoduchých triků, jak byt v úporných vedrech ochladit.

Nepouštějte teplo dovnitř

Chyby, které se lidé při vysokých teplotách často dopouštějí, je neustálé větrání. Zatímco v zimě se snažíme teplo v místnosti udržet, v létě bychom měli zabránit slunečním paprskům, aby se přes okna dostaly do interiéru. Základem je kvalitní tepelná izolace, která brání úniku tepla ven i prostupu tepla dovnitř. V novostavbách se často používají tzv. nízkoemisivní skla s vylepšenými tepelně-izolačními vlastnostmi. Účinné jsou také protisluneční fólie, které se lepí na okna. Díky svojí konstrukci, dokážou odrážet tepelné záření při zachování maximálního průchodu světla.

Zatáhněte závěsy

Přes den zatáhněte všechny, žaluzie a závěsy, pohltí sluneční paprsky a vnitřní prostory bytu zůstanou o několik stupňů chladnější než venkovní. Pokud nemáte žaluzie, izolujte okna neprůsvitnou hustou tkaninou, například závěsy sloužícími dokonalému nočnímu zatemnění. Pokud máte žaluzie, doplňte je závěsy a efekt bude opravdu velmi účinný.

Větrání

Větrejte brzo ráno, pozdě večer anebo v noci, je-li totiž venku více stupňů než v interiéru, pouštíte si dovnitř teplý vzduch. Máte-li v místnosti dvě okna, jedno otevřete dokořán a druhé jen na ventilačku, čímž se vytvoří příjemný průvan.

Větráky

Při vysokých teplotách jsou velkým pomocníkem stropní či stolní ventilátory a větráky, s jejichž pomocí v bytě rozproudíte vzduch. Výběr ventilátorů je široký, můžete si vybrat mezi stolními, stojanovými či stropními, které jsou nejefektivnější. Stropní ventilátor díky své velikosti dokáže ochladit vzduch v celé místnosti. Pokud před větrák postavíte láhev se zamrzlou vodou docílíte příjemného ochlazení vzduchu.

Řízený průvan

Vyberte místnost, která se stane zdrojem chladného vzduchu. Měla by to být nejchladnější místnost v bytě, do které nesvítí přímé slunce. V této místnosti otevřete okno na ventilačku a pootevřete dveře. V místnosti, kterou chcete ochladit naopak dveře otevřete dokořán. Tímto způsobem vyvoláte průvan přinášící chladnější vzduch.

Používejte rozprašovač

Nalijte si do rozprašovače studenou vodu a postříkejte důkladně záclony i závěsy. Díky tomu budete mít v místnosti větší vlhko.

Použijte prostěradlo

Namočené prostěradlo pověste před okno, vzduch proudící do bytu se ochladí, zvlhčí a teplota uvnitř klesne.

Voda do vany a dřezu

Také vana a dřez naplněný studenou vodou vzduch ochladí. Voda se začne ve vedru odpařovat a vám se bude lépe dýchat.

Kostky ledu jako přírodní klimatizace

Když zdi vyzařují teplo, je čas přistoupit k celkovému ochlazení místnosti. Kostky ledu ve sklenicích a miskách rozestavte po celém jejím obvodu. Ucítíte rychlou úlevu.

Správné povlečení

Ve velkém vedru se těžko usíná. V letních dnech používejte povlečení ze saténu či mikrovlákna. Na flanelové povlečení v létě zapomeňte. Někdy postačí obyčejné prostěradlo. A pokud ho před spaním dáte na hodinu do mrazničky, zajistíte si při usínání chladivý pocit.

Choďte bosi

Zbavte se v létě koberců a choďte bosi. Jednou za den podlahu vytřete studenou vodou místnost se díky tomu ochladí a vzduch bude vlhčí.

Pokud si chcete pořídit klimatizaci, vybrali jsme pro vás top 5 medelů

Trotec PAC 2010 E – Malá mobilní klimatizace PAC 2010 E se vzduchovým výkonem 2,1 kW. Vhodná do středních místností až 26 m2. Tichá klimatizace s možností zapnutí nočního režimu a vypnutí osvětlení displeje.

Trotec PAC 2010 E

ONECONCEPT MCH-1 v2 – Efektivní ochlazovač vzduchu s vynikajícím poměrem cena/výkon, který vytvoří příjemné klima v místnosti. Vzduch se ochlazuje odpařováním vody/ledu z 8 l zásobníku. Kromě chlazení zařízení obsahuje dodatečné ventilátory na zvlhčení a čištění pro optimální zlepšení kvality vzduchu. Největší předností (v porovnání s klasickými klimatizacemi) je výjimečně nízká spotřeba energie 65 W, která citelně a nastálo osvěží místnost. Ochlazovač disponuje i 3 výkonovými stupni, čímž se energetické náklady mohou snížit na absolutní minimum. 3 výkonové stupně a zapínatelné natáčení umožňují precizní přizpůsobení se aktuálním podmínkám počasí, velikosti místnosti a zařízení místnosti. Zařízení garantuje mobilitu bez omezování. Nevyžaduje instalaci odvádějící hadice jako klimatizace.

ONECONCEPT MCH-1 v2

DAITSU APD 12 HX PREMIUM Wi-Fi – Tato moderní a praktická klimatizace zajišťuje funkce chlazení, topení, ventilace a odvlhčování. Vyniká účinným chlazením s nízkou spotřebou energie, je proto šetrná k životnímu prostředí. Využití najde nejen v domácnostech, ale i v kancelářích. Mobilní klimatizace Daitsu APD 12 HX s funkcí topení a možností ovládání pomocí Wi-Fi je vhodná pro prostory kde není možné nebo vhodné provést montáž klasické klimatizace např: v pronajatých prostorech, stavebních buňkách, budovách pod dohledem památkové péče a dalších. Její výhodou jsou nízké pořizovací náklady a snadná přemístitelnost, která Vám umožní klimatizovatvíce prostor během dne. Přístroj je vhodný pro prostory o velikosti 18-29 m2.

DAITSU APD 12 HX PREMIUM Wi-Fi

Sinclair AMC-14P – Mobilní klimatizace která chladí i topí,výkon 4kW,možnost umístění do exteriéru i interiéru,odvlhčuje,funkce autoochrany,LCD display,časovač,dálkové ovládání,pro místnosti 13-35m2

Sinclair AMC-14P

OneConcept IceCube – Chladič vzduchu oneConcept IceCube je ideální na bezhlučné chlazení kdykoliv a kdekoliv. Chladič vzduchu zajišťuje nejen příjemné chlazení: díky designu s nádrží na vodu a filtrem na odpařování zařízení IceCube i zvlhčuje a čistí vzduch jednoduchým a účinným způsobem. Odnímatelná nádrž na vodu má obrovský objem 600 ml, dva lehce odnímatelné akumulátory: v případě potřeby osvěžují vzduch a dají se do zařízení snadno umístit. Díky technologii Gentle Cool Technology si tyto tři funkce (ochlazující, zvlhčovače a čističe vzduchu IceCube) vystačí zcela bez chemie. Pomocí intuitivního ovládacího panelu lze nastavit tři různé rychlosti větru, LED světlo přitom poskytuje působivé osvětlení. Během provozu je chladič vzduchu tichý a výborně se hodí na chlazení vzduchu v kanceláři nebo v ložnici.

OneConcept IceCube

Hodnocení Jak ochladit byt bez klimatizace

Ohodnoťe náš článek Jak ochladit byt bez klimatizace. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasování, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak ochladit byt bez klimatizace

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS