Jak přenést data ze starého mobilu do nového

,
Jak přenést data ze starého mobilu do nového

Koupili jste si nový telefon a bádáte nad tím, jak jednoduše převést data z toho starého abyste nepřišli o aplikace či fotky? V článku vám poradíme, jak jednoduše provést přenos dat ze starého telefonu do nového.

Záloha

Ať už používáte operační systém Android či iOS, určitě se vám bude hodit záloha. Zálohu proveďte v případě Androidu na Google účet, nebo v případě iOS na iCloud.

Na telefonu s Androidem jděte do nastavení, najděte kolonku Google, přejděte na kolonku Záloha a poté proveďte zálohování.
Na Apple iOS jděte do kolonky nastavení, klikněte hned nahoře na Apple ID, dále možnost iCloud – záloha na iCloud a zvolte možnost zálohovat. To je hlavní základ, jelikož jen s kvalitní zálohou můžete přecházet z jednoho telefonu na druhý.
Pokud neplánujete měnit operační systém, budete to mít jednodušší.

Na Androidu můžete zvolit několik metod, například zvolit dedikovaný software pro přechod, Huawei, Honor – Samsung má vlastní. Data lze také převádět pomocí NFC, nebo připojení k počítači, nejjednodušší způsob je ale použít váš Google účet.
Když jste na vašem starém telefonu udělali zálohu, máte již poloviční práci za sebou. Po zapnutí nového telefonu vás telefon vyzve, zda chcete odněkud převést data, zvolte Google účet. Poté už se stačí jen přihlásit na váš Google účet zvolit nejnovější zálohu a telefon si přetáhne všechny aplikace, fotky, zprávy apod.
Pokud jde o iOS, tam je to ještě jednodušší. Nový iPhone se vás zeptá, zda máte u sebe starý telefon. Stačí dát iPhony vedle sebe, starý telefon vytvoří speciální animovanou grafiku, kterou pak nasnímejte kamerou do nového telefonu. Data se tak přesunou i s tapetou. Pokud starý telefon nemáte při sobě, využijte přesun dat pomocí zálohy na iCloudu.

Přechod z Androidu na iOS

Multiplatformní přechody jsou složitější, ale lze to hravě zvládnout za půl hodiny.
Zapněte nový iPhone a dostaňte se na kolonku s přenosem dat. Máte několik možností. Převést data z počítače, to je ale zbytečně složité, nebo obnovit iPhone ze zálohy na iCloud, nebo přenést data přímo z telefonu. Tato možnost je nejjednodušší. Do starého telefonu s Androidem nainstalujte aplikaci Move to iOS z Google Play. Poté projdete krátkou rozpravou, na obou telefonech, přepíšete 12místný kód, zvolíte si co vše chcete přenést a máte hotovo.

Přechod z iOS na Android

I zde se vám bude hodit záloha. Provést ji můžete na iOS stažením aplikace Google Disk a zálohu umístit na toto cloudové úložiště. Otevřete si aplikaci Google Disk na starém telefonu, jděte do nastavení aplikace, zvolte zálohu a vyberte co chcete zálohovat.
Poté můžete na novém telefonu s operačním systémem Android vytáhnout zálohu z iPhonu a obnovit telefon z ní.
Možností, jak udělat přechod je několik. Pokud přecházíte na Google Pixel bude vám stačit spojit telefony pomocí redukce v balení Pixelu kabelem a přesun budete hotov za pár minut.
Někdy při přechodu z iOS na Android může zlobit kalendář nebo kontakty, proto se doporučuje vše z iPhonu přenést na alternativy od Googlu, které se pak dají použít v Androidu.

Obnovu továrních dat provádějte až ve chvíli, kdy jste si opravdu jisti, že ze starého telefonu máte přenesena veškerá data. Bylo by nemilé zjistit, že některé kontakty,fotografie, nebo videa jste nenávratně ztratili.

Hodnocení Jak přenést data ze starého mobilu do nového

Ohodnoťe náš článek Jak přenést data ze starého mobilu do nového. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak přenést data ze starého mobilu do nového

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS