Jak prodloužit výdrž vašeho chytrého telefonu

,
Jak prodloužit výdrž vašeho chytrého telefonu

Moderní smartphony se stávají stále více funkčními zařízeními, ale jak se jejich schopnosti zvyšují, jejich životnost baterie je často kratší. Je to ovlivněno mnoha faktory a možnostmi a funkcemi spuštěnými v telefonu, které si často nepamatujeme nebo dokonce nepoužíváme. Nejdůležitější z nich jsme zahrnuli do našeho průvodce. Stačí si je aplikovat na telefon, aby baterie vydržela mnohem déle, což rozhodně zvýší komfort každodenního používání.

Pro prodloužení baterie vašeho iPhonu můžete provést jisté kroky v nastavení vašeho telefonu

Podrobný průvodce, jak ušetřit energii baterie na smartphonu:
Krok 1 – snížení jasu displeje
Krok 2 – vypínání obrazovky nepoužívaného smartphonu
Krok 3 – vypnutí WiFi a přenos dat
Krok 4 – vypnutí polohy GPS
Krok 5 – aktivace režimu úspory energie

Snižte jas displeje

Jasný displej s vysokým rozlišením nabízí skvělou kvalitu obrazu, ale také rychle vybíjí baterii. Snížení maximálního jasu obrazovky je osvědčeným způsobem, jak ušetřit minuty navíc.

Vypnutí obrazovky nepoužívaného smartphonu

Dalším krokem je nastavení krátké doby, po které obrazovka zčerná, když je smartphone nečinný. V závislosti na potřebách jej můžeme dokonce nastavit na několik sekund.

Vypnutí WiFi a přenosu dat

Aby mohl smartphone plnit svou funkci, musí mít neustálý přístup k síti. Pokud však internet v tuto chvíli nepotřebujeme, vypnutí WiFi nebo přenosu dat přinese velké zlepšení. Totéž platí pro Bluetooth a NFC. Ačkoli jsou tyto moduly nyní energeticky efektivnější, stále stojí za to zvyknout si na jejich vypínání, když přestaneme používat například bezdrátová sluchátka.

Zakázání polohy GPS

Modul GPS je další věc, která nemusí běžet pořád. Stačí jej používat pouze během tréninku, výletu nebo při řízení automobilu. Vypnutí umístění nejenže prodlouží pracovní dobu na jedno nabití, ale také zvýší náš pocit soukromí, koneckonců celý svět nemusí vědět, kde se právě nacházíme, že?

Spuštění režimu úspory energie

Pokud nechcete ručně měnit jednotlivé možnosti, můžete jedním kliknutím aktivovat režim úspory energie, který sníží jas obrazovky, omezí běh aplikací na pozadí a dokonce sníží rozlišení displeje.

Dodržování výše uvedených rad by mělo výrazně prodloužit provozní dobu smartphonu na jedno nabití.

Hodnocení Jak prodloužit výdrž vašeho chytrého telefonu

Ohodnoťe náš článek Jak prodloužit výdrž vašeho chytrého telefonu. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (10 hlasování, průměr: 4,80 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak prodloužit výdrž vašeho chytrého telefonu

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS