Jak propojit telefon s televizí

,
Jak propojit telefon s televizí

Dnes se stále více lidí vzdává tradiční televize a nahrazuje ji online službami a streamovacími platformami. Sledování filmů na smartphonu nebo notebooku je však často spojeno s nepohodlím kvůli malé velikosti displeje. Dobrým řešením je proto spárování telefonu s televizí, díky kterému budeme moci pohodlně sledovat oblíbené programy na velké obrazovce. V článku vám vysvětlíme vše, co potřebujete vědět pro snadné a rychlé připojení telefonu k televizi.

Jak propojit televizi s telefonem?

Jakým kabelem propojit telefon s TV?

Nejběžnějším způsobem připojení telefonu k televizoru je spárování pomocí kabelu HDMI. Použití adaptéru umožňuje zkopírovat obraz z našeho zařízení na velkou obrazovku. V případě zařízení, jako jsou notebooky, je věc velmi jednoduchá, protože obvykle mají příslušné vstupy, ke kterým stačí připojit HDMI kabel.
U telefonů může být proces o něco složitější, protože smartphony nemají vestavěné vstupy HDMI. Budeme muset použít speciální MHL adaptér, který má na jedné straně micro-USB koncovku umožňující zasunutí do mobilního telefonu a na druhé má HDMI adaptér připojitelný k televizi.
Za zmínku stojí, že přenos obrazu z telefonu do televizoru velmi rychle spotřebovává baterii smartphonu. Než se tedy pustíme do sledování vašeho oblíbeného programu, je nejlepší jej pořádně nabít. Nejpohodlnější budou samozřejmě telefony s bezdrátovým nabíjením, které můžeme používat bez přerušení přenosu obrazu do televizoru. Na druhou stranu, pokud se smartphone nabíjí tradičně, stojí za to se ujistit, že vybraný model kabelu má vestavěnou možnost připojení nabíječky. Poté budete moci nabíjet zařízení a současně prohlížet sdílený obrázek.

Další způsoby připojení telefonu k televizoru

V dnešní době máme mnoho způsobů, jak propojit mobilní telefon s televizí. Kromě výše uvedené nejpopulárnější metody stojí za zmínku také následující.
Připojení pomocí technologie Wi-Fi
Komunikace přes technologii Bluetooth
Připojení přes USB kabel

Jak připojit smartphone k televizi pomocí Wi-Fi?

Pokud doma nemáme kabel s vhodnou koncovkou, můžeme telefon připojit k televizi přes bezdrátovou síť. Toto řešení umožňuje sdílet obrazovku mezi zařízeními a pohodlně přijímat obsah z vybraného místa v domě. Kromě pohodlí je velkým plusem této metody absence otravné elektroinstalace, která ztěžuje udržování pořádku v místnosti.
Pro připojení smartphonu k televizoru musíme mít na něm nainstalovanou příslušnou aplikaci a postupovat podle pokynů v ní obsažených. Pokud takovou aplikaci nemáme, můžeme využít alternativní možnost. Wi-Fi Direct je technologie, která nám umožňuje připojit zařízení k televizoru bez potřeby routeru. Chcete-li jej použít, musíte na svém mobilním telefonu zapnout možnost Wi-Fi Direct a na televizoru najít příkaz k připojení zařízení. Pokud nemůžeme najít cílovou síť, měli bychom zkontrolovat, zda naše zařízení podporují tento typ mobilního přenosu dat.

Jak připojit telefon k televizoru pomocí technologie Bluetooth?

Moderní technologie umožňují integraci televizoru s mobilním zařízením přes Bluetooth. Tuto možnost má většina chytrých telefonů, zatímco v případě televizí ji najdeme u dražších a modernějších zařízení. Technologie připojení Bluetooth umožňuje bezdrátový přenos obrazu mezi našimi zařízeními, pokud jsou umístěna dostatečně blízko u sebe.
Chcete-li použít tuto metodu, musíte na svém smartphonu zapnout Bluetooth a podle toho nakonfigurovat přijímač. V nastavení televizoru byste měli najít možnost „Bezdrátová a síťová připojení“, poté vyberte „Bluetooth“ a vyhledejte telefon v seznamu dostupných zařízení. Po výběru této možnosti uvidíme obsah zobrazený na smartphonu na televizní obrazovce.

Jak připojit smartphone k televizoru pomocí kabelu USB?

V tomto případě je věc velmi jednoduchá. Stačí mít USB kabel s micro-USB koncovkou, který by měl být připojen k oběma zařízením. Poté na smartphonu nastavíme režim USB pro přenos souborů nebo MTP, který nejčastěji najdeme v panelu „Nástroje“. Na televizoru musíte zadat nastavení a najít režim “Média”. Po jeho výběru se nám zobrazí složky, ve kterých najdeme soubory uložené v našem smartphonu.

Telefon jako dálkový ovladač

Ovládání TV pomocí chytrého telefonu Smartphone má nejen schopnost přenést obraz do televizoru, ale také může usnadnit obsluhu samotného přijímače. Pomocí mobilního telefonu je možné ovládat většinu funkcí našeho televizoru. K tomuto účelu je potřeba vhodná aplikace, která z našeho telefonu udělá dálkový ovladač k televizi.
Největší výhodou tohoto řešení je dostupnost možností, které u klasického dálkového ovládání nenajdete. Smartphone například umožňuje ovládat kurzor na obrazovce a přímo zadávat text. Tato funkce je dostupná po instalaci aplikací, jako je Video & TV SideView pro Android nebo iOS. Jedná se o velmi užitečné řešení, protože usnadňuje vyhledávání obsahu ve streamovacích službách a umožňuje nám vypnout přijímač odkudkoli.

Hodnocení Jak propojit telefon s televizí

Ohodnoťe náš článek Jak propojit telefon s televizí. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak propojit telefon s televizí

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS