Jak se účinně zbavit plevelu v dlažbě

,
Jak se účinně zbavit plevelu v dlažbě

Plevel se nenachází jen v záhonech na zahradě. Uchytí se i na chodníku, příjezdové cestě a jinde v okolí domu. Pokud máte chodník zhotovený z dlažby, začne postupně růst mezi spárami. Plevel v chodníku vypadá nevzhledně a odstranit jej dá velkou práci. Pokud ale zvolíte vhodné nástroje a metody, nemusí to být těžká práce. Řada lidí k likvidaci plevele volí chemii, což není nejvhodnější volba. Herbicidy do značné míry znehodnotí také okolní půdu a díky dešti se mohou dostat i do podzemních vod. Pokud se plevele hodláte zbavit ekologickou cestou, přinášíme několik rad jak na to.

Horká voda

Jednoduchý trik, který zvládne každý. Použití horké vody je jednou z nejbezpečnějších a nejosvědčenějších cest k likvidaci plevele. Zahřejte vodu na bod varu a poté s ní polévejte plevel ve spárách. Vřelá voda zničí vše, kam jí nalijete. Tento způsob likvidace se hodí na menší plochy a tam, kde neohrozíte další rostliny.

Aplikujte sůl

Stačí si připravit solný roztok. Co budete potřebovat: Připravte si 7 litrů vody a 1,5 Kg soli. Pak už stačí jen sůl ve vodě rozpustit a máte silný přípravek na hubení plevele. Roztok nalijte do spár, působením soli za pár dní nebude po plevelu ani památky. Pokud se znovu objeví, postup opakujte.

Pomůže i ocet

Účinným pomocníkem v boji s plevelem je také ocet. Nepoužívá se samotný, ale opět vyrobený roztok.
Připravte si: 3 litry octa, 150 g soli a 50 ml prostředku na nádobí. Vše smíchejte a aplikujte na plevel do jednotlivých spár.

Zkuste alkohol

Jedním z netradičních způsobů hubení plevele je založen na použití alkoholu. Alkohol se používá na obzvláště rezistentní druhy. Doporučuje se smíchat 0,25 l vody se lžící lihu, nebo tvrdého alkoholu, vzniklý roztok nalít do rozprašovače a aplikovat.
Další způsob použití alkoholu s octem a kyselinou citrónovou – budete potřebovat 100 ml alkoholu, který smícháte s 500 ml octa a přidáte 3 lžíce kyseliny citrónové. První dávku použijte na plevel do spár neředěnou, na další aplikaci ji zřeďte v poměru 1:1

Spáry po vyčištění zaplňte

Do spár můžete po jejich vyčištění aplikovat spárovací hmotu, která zabrání růstu nového plevele. Můžete použít jemný písek či štěrk. Záleží na vzhledu dlažby a vašich preferencích

Hodnocení Jak se účinně zbavit plevelu v dlažbě

Ohodnoťe náš článek Jak se účinně zbavit plevelu v dlažbě. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (9 hlasování, průměr: 3,22 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak se účinně zbavit plevelu v dlažbě

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS