Jak šetrně a zároveň účinně vyhnat pavouky z domů a bytů

,
Jak šetrně a zároveň účinně vyhnat pavouky z domů a bytů

Mnoho lidí z má pavouků strach, protože nevypadají moc přívětivě. Ačkoliv se většina pavouků zdržuje venku, do našeho obydlí je s blížím se podzimem láká teplo a potrava. Říká se, že pavouk v domě nosí štěstí, pokud s tímto tvrzením nesouhlasíte a nechcete, aby vám dělali společnost, můžete se jich poměrně snadno zbavit a to i bez použití chemie. Přečtěte si následující tipy, díky kterým se pavouků zbavíte.

Výrazné vůně

Citron

Pavouci nemají rádi aroma citrusových plodů. Rozkrojte citron a místa, kterými vám do domu lezou pavouci, potřete. Můžete si také smíchat vodu s citronovou šťávou do rozprašovače a nastříkat ji na všechny praskliny ve zdi a okolo dveří a oken. Pavouci se budou těmto místům dva až tři týdny vyhýbat, poté je vhodné nátěr opakovat.

Ocet

Stejnou službu vám udělá i ocet, ten vždy nařeďte s vodou. Směs nastříkejte všude tam, kde předpokládáte, že mohou pavouci lézt dovnitř. Kolem oken, dveří a všechny pukliny. Ocet nepoužívejte na povrchy náchylné k poškození.

Esenciální oleje

Pavoukům nevoní esenciální oleje, a zvlášť takové silné jako je máta nebo levandule. Použijte 5-10 kapek oleje, nakapejte ho do rozprašovače a naplňte ho vodou. Potom obsah důkladně protřepejte. Roztok nastříkejte do otvorů, kterými vám do domu lezou pavouci a také pod dveře a okenní rámy. Doma vám navíc zanechá příjemnou vůni, která navozuje dobrou a odhání stres. Aplikace vydrží zhruba 3 – 4 týdny, poté nastříkejte novou dávku.

Kaštany a žaludy

Na odpuzení pavouků funguje i vůně kaštanů, my ji nezaznamenáme, pavouci to však mají přesně naopak. Když položíte několik kaštanů na okenní parapety a místa, kde by se mohli pavouci nacházet, uvidíte, že se ji obloukem vyhnou. Můžete si z nich udělat různé postavičky, které zároveň budou fungovat i jako dekorace, které stačí odstranit až na jaře.

Hodnocení Jak šetrně a zároveň účinně vyhnat pavouky z domů a bytů

Ohodnoťe náš článek Jak šetrně a zároveň účinně vyhnat pavouky z domů a bytů. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (9 hlasování, průměr: 4,56 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak šetrně a zároveň účinně vyhnat pavouky z domů a bytů

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS