Jak si doma vyrobit účinnou dezinfekci dle doporučení WHO

, ,
Jak si doma vyrobit účinnou dezinfekci dle doporučení WHO

Koronavirus se dál šíří Evropou. Nevyhnul se ani Česku, všichni nakažení pobývali v rizikových oblastech na severu Itálie. Češi již několik dní berou útokem supermarkety, na internetu se šíří fotky vykoupených regálů s potravinami. Lékárny hlásí, že ochranné roušky, respirátory a antibakteriální gely jsou vyprodány. Epidemiologové se shodují, že nejdůležitější je v boji s koronavirem Covid-19 mít čisté ruce. Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila návod, jak si dezinfekční gel efektivně připravit svépomocí, aby ho nemuseli lidé shánět po obchodech.

Jak si vyrobit dezinfekční gel

Potřebné ingredience k výrobě dezinfekčního gelu by měly být běžně dostupné v drogériích či lékárnách.
Na přípravu gelu budete potřebovat dobře umytou nádobu s ryskou a uzávěrem o objemu 1 litru, injekční stříkačku, litrovou lahev čistého alkoholu například 96% ethanol či 99,8% isopropylalkohol, dále 3% peroxid vodíku a glycerol. Hodit se mohou také ochranné rukavice, nejsou ale nezbytné.

Postup výroby

Vezměte čistou nádobu a naplňte ji 830 mililitry alkoholu. Poté pomocí stříkačky naberte 42 mililitrů peroxidu vodíku, přidejte jej do alkoholu a vše pořádně promíchejte. Zbývá přidat 15 mililitrů glycerolu, na ten si vezměte novou stříkačku, případně tu kterou jste použili na peroxid vodíku, řádně sterilizujte převařenou vodou. Nepůjde to lehce, glycerol má velkou hustotu. Pak už jen stačí láhev doplnit převařenou vodu do jednoho litru. Vše důkladně uzavřete a poté promíchejte. Nechejte vyrobený dezinfekční gel tři dny odstát. Poté jej můžete používat.
500 ml dezinfekce na ruce vás bude stát 150 Kč. Dá se použít i při úklidu, například na kliky, toaletu, ovladače, klávesnice a mobilní telefony. Postačí na hadřík nanést pár kapek gelu a zmíněné předměty otřít.

Hodnocení Jak si doma vyrobit účinnou dezinfekci dle doporučení WHO

Ohodnoťe náš článek Jak si doma vyrobit účinnou dezinfekci dle doporučení WHO. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (9 hlasování, průměr: 4,44 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak si doma vyrobit účinnou dezinfekci dle doporučení WHO

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS