.

Jak si vyrobit domácí bylinkovou sůl do koupele?

Vánoce se pomalu blíží a vy přemýšlíte čím vaše milované obdarovat. Co takhle sůl do koupele, kterou vyrobíte doma? Nic nepotěší víc, než vlastnoručně vyrobený dárek. Výroba domácí koupelové soli není náročná, ani finančně nákladná. Ve stylové dóze s mašlí zaručeně obdarovaného potěší.

Proč si dopřávat koupel s bylinkovou solí?

Bylinkové soli pomáhají bojovat s nachlazením a dalšími zdravotními obtížemi. Solná koupel posiluje imunitu, detoxikuje, z těla odvádí škodliviny, vyživuje a prokrvuje pokožku, napomáhá k regeneraci kloubů a svalů.

Zkuste si s námi vyrobit domácí bylinkovou sůl do koupele.

Jakou sůl použít?

Na výrobu koupelové soli se doporučuje především sůl z mrtvého moře, která obsahuje přes čtyřicet různých minerálů, které jiné soli nemají. Má příznivě zdravotní účinky, zklidňuje tělo i mysl, čistí pokožku a pomáhá léčit nejrůznější kožní a revmatické nemoci.
Použít můžete také sůl himalájskou, která prokrvuje pokožku a detoxikuje.
Pokud budete mít pouze hrubozrnnou sůl, ničemu to nevadí. Domácí výroba je rozhodně lepší oproti kupované verzi, protože přesně víte, jaké ingredience jste použili.

Jaké zvolit bylinky?

Pro uvolnění svalů a mysli přidejte levanduli, heřmánek, mateřídoušku, nebo meduňku.
Pro povzbuzení použijte citrónovou trávu, dobromysl, rozmarýn nebo tymián.
Při nachlazení jsou vhodné bylinkové soli s mátou, heřmánkem, fenyklem.
Na kožní problémy je vhodný heřmánek, měsíček a okvětní lístky růží.
Bylinky používejte výhradně sušené.

Co budete k výrobě potřebovat?

Mořskou či himálajskou sůl, sušené květy nebo bylinky, pár kapek éterického oleje, který vhodně doplňuje zvolené bylinky, olivový olej, případně barvivo, budete-li chtít barevnou sůl, uzavíratelnou nádobu.

Postup výroby

Do skleněné uzavíratelné nádoby nasypte přibližně 1 cm vysokou vrstvu soli, přidejte centimetrovou vrstvu sušených bylinek a takto střídejte, dokud nenaplníte celou nádobu. Malé množství soli můžete před vkládáním obarvit potravinářským nebo kosmetickým barvivem a střídat barevné a bílé vrstvy soli. Poslední vrstvu bude tvořit sůl. Nahoru pak kápněte 2-3 kapky 100% esenciálního oleje a 1 kávovou lžičku olivového oleje. Nádobu důkladně uzavřete víčkem, a obsah sklenice hodně protřepejte. Nechte zhruba 2-3 týdny uležet, aby se do soli uvolnily veškeré aromatické látky.

Ohodnoťte článek o výrobě bylinkové soli do koupele

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 4,00 z 5)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS