Jak snadno a účinně vyčistit páchnoucí odpad

Jak snadno a účinně vyčistit páchnoucí odpad

Když se vám ucpe odpad ve dřezu či umyvadle, jeho vyčištění se kvůli zápachu stane vaší prioritou. Naštěstí existuje rychlá a účinná první pomoc, na kterou není potřeba volat instalatéra. Ucpaný sifon můžete dokonce uvolnit bez použití silné, agresivní chemie – postačí vám na to dvě suroviny, které zaručeně máte doma. 

Lepší než s problémem bojovat, je mu předcházet. Protože i ucpání odpadů lze zabránit. Odpad v koupelně nejčastěji ucpou vlasy. S tímto si poradí sítko do sifonu. Vlasy se v něm zachytí a vy ho jednou za čas vyndáte a umyjete. Sítko je navíc běžně dostupné v drogeriích nebo železářství. V kuchyni nejčastěji ucpávají odpad zbytky jídla či nánosy tuku. Řešením problému je opět sítko. Stačí ho dát do dřezu a žádné jídlo už neprojde až do odpadu. A pokud jde o tuk, jednoduše ho do dřezu nevylévejte

Mechanické čištění

Pokud se ale odpad ucpe, nepanikařte. Vyčištění není náročné. Nejprve zkuste sifon pročistit mechanicky. Nejlépe to půjde s klasickým gumovým zvonem. Párkrát na odpadu zapumpujte a nahromaděné usazeniny se uvolní. Když toto nepomůže, sežeňte si v hobby marketu kanalizační spirálu nebo instalatérské pero. Těmi zkuste sifon protáhnout. Krajním řešením je sifon rozebrat

Zkuste jedlou sodu a ocet

Když mechanické čištění nepomůže (nebo se vám do něj nechce), zkuste sifon uvolnit pomocí chemické reakce, kterou mezi sebou mají jedlá soda (případně prášek do pečiva) a ocet. Všechno to jsou lehce sehnatelné suroviny, které jsou až překvapivě účinné. A jak na to? Nejdříve do odpadu nasypte 1 až 2 balíčky prášku do pečiva (nebo stejné množství jedlé sody), poté ho zajilte 200 ml octa a po přibližně 15 minutách obojí přelijte vařící vodou. Celý proces ještě jednou opakujte. Nakonec do odpadu nasypte trochu soli a opět zalijte vroucí vodou. Sůl slouží k neutralizaci zápachu a také dezinfekci. 

Když ani jedno nepomůže

Jestliže mechanické pročištění a ani jedlá soda s octem nepomohou a odpad je stále ucpaný, je potřeba sáhnout po silném chemickém přípravku (tzv. krtkovi) nebo zavolat instalatéra. Problém už je pravděpodobně vážnější a na jeho odstranění nemusíte stačit sami. 

Hodnocení Jak snadno a účinně vyčistit páchnoucí odpad

Ohodnoťe náš článek Jak snadno a účinně vyčistit páchnoucí odpad. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasování, průměr: 4,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak snadno a účinně vyčistit páchnoucí odpad

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS