Jak snadno umýt okna beze šmouh

,
Jak snadno umýt okna beze šmouh

Mytí oken je nepochybně jednou z nejméně oblíbených domácích prací – i když mnoho lidí to dělá jen několikrát za rok. Tato činnost se stává ještě nepříjemnější, když navzdory úsilí nelze vyřešit nevzhledné šmouhy. Zjistěte, jak čistit okna a jakou techniku používat, abyste oknům poskytli dokonalý vzhled během několika okamžiků!

Čištění oken beze šmouh – výzva?

Jistě existuje mnoho lidí, kteří mytí oken berou jako běžnou úklidovou činnost a okna myjí často, například každý měsíc. Pro většinu lidí je ale mytí oken spíše za trest.
Někdo preferuje jejich mytí na jaře, někdo na podzim a někdo dokonce i v zimě. Zde je riziko, že v období mrazů jde špína špatně setřít a naopak v extrémním horku zase voda na oknech rychle usychá a zanechává nehezké šmouhy – tím pádem se při leštění oken více nadřeme.
Není těžké zbavit sklo a zárubně nečistot. Mělo by to být provedeno takovým způsobem, aby se na nich neobjevily žádné šmouhy. Poradíme vám, jak a co je nejlepší k čištění oken.

Jak mýt okna – nejlepší čas na mytí oken

Mytí oken by se samozřejmě mělo provádět častěji než jen tradičně 2krát ročně. Pokud je vzduch silně znečištěn, dům prochází rekonstrukcí nebo nedávno došlo k silné bouřce, bude třeba okna umýt. Při plánování mytí oken však pamatujte na velmi důležité pravidlo: nikdy to nedělejte za teplého a slunečného dne. Čisticí prostředky, včetně čističe oken, okamžitě zaschnou a způsobí šmouhy. Dokonalé čištění oken beze šmouh v takovém počasí bude docela výzva. Je mnohem snazší čistit okna za zamračeného (ale ne mrazivého nebo deštivého) dne.

Jaký je nejlepší způsob mytí oken?

Abyste si mohli užívat krásná okna beze šmouh, měli byste mít příslušné prostředky. Tradiční i moderní metody pomáhají při mytí.. Pokud hledáte způsob, jak vyčistit okna, aby na nich nebyly žádné šmouhy, před čištěním si připravte: teplou vodu se saponátem a octem, utěrku z mikrovlákna, čistič oken, punčocháče nebo noviny, okenní stěrku.

Pokyny krok za krokem

Začněte mýt okna tak, že se zbavíte největších nečistot. K tomu použijte teplou vodu s trochou mycího prostředku a trochou octa a měkký hadřík. Odstraňte nečistoty ze skleněných tabulí a zárubní. Zaměřte se na těsnění, která často skrývají spoustu nečistot. Chcete-li je důkladněji vyčistit, můžete použít starý zubní kartáček. Kombinace vody s mycím prostředkem a octem je osvědčený způsob čištění oken. Mycí prostředek účinně odstraní nečistoty, zatímco ocet díky svým okysličujícím vlastnostem zabrání šmouhám na skle. Nepřidávejte ho příliš mnoho – na 1 litr vody stačí 1 čajová lžička lihového octa. Sáhněte po stěrce se speciální gumovou lištou a směrem ze shora dolů odstraňte veškerou přebytečnou vodu z oken, která na nich během mytí zůstala. Tento jednoduchý krok sníží riziko šmouh a zlepší sušení skla.
Samotné mytí samozřejmě není všechno. Po odstranění nečistot je čas okna vyleštit. Postříkejte je prostředkem na bázi alkoholu a vyleštěte je kruhovými pohyby pomocí čistého hadříku z mikrovlákna. Zajímavým řešením je také leštění oken tenkými punčochami. Jsou vyrobeny z materiálu, který nepouští vlákna, proto jsou ideální pro čištění skleněných povrchů. Stejně jako punčocháče budou fungovat tradiční noviny. Možná vás překvapíme, ale nejméně vhodná je papírová utěrka na leštění oken. Rychle ztrácí vlákna, takže pokud si chcete usnadnit práci, nahraďte ji něčím jiným!

Mytí rámů

Pokud máte dřevěná okna, před jejich umytím vyberte saponát, který bude pro lak na rámy bezpečný. Některé prostředky jej mohou poškodit a způsobit změnu barvy. Pokud si nejste jisti, zda je váš čistič vhodný pro dřevo, proveďte test: naneste trochu na jakýkoli dřevěný povrch. Pokud po několika minutách nedojde ke změně barvy, můžete ji bezpečně použít na okna.

Jak mýt okna pomocí aku stěrky Karcher?

Pro ty, kteří nemají rádi mytí oken, máme optimální řešení – aku stěrku, která tuto činnost výrazně zpříjemňuje a zkracuje. Čištění oken vám s ní zabere třikrát méně času než s běžnými čisticími prostředky. Aku stěrka na okna Kärcher odsaje vodu z oken, s nečistotami navíc vůbec nepřijdete do kontaktu. Kärcher stěrka na okna perfektně doléhá, dobře se drží a nedělá hluk. Několik tahů stačí k tomu, abyste si mohli vychutnat dokonale čistá okna. Při mytí oken pomocí Karcher se nebudete muset starat o kapající vodu jako u běžné stěrky. Aku stěrka nahradí veškeré „vybavení“, které jste doposud používali k čištění oken. Už nepotřebujete kbelík plný vody, čističe a hadříky. Na jedno nabití zvládne vyčistit až 60 m² plochy. Její nádržka navíc pojme 100 ml špinavé vody a jde snadno vyjmout a vylít. Stěrka na mytí oken Kärcher k sobě může mít na pomoc speciální rozprašovač s potahem z mikrovlákna, koncentrovaný saponát, velkou a malou sací hubici a škrabku na zatvrzelou špínu. Toto chytré zařízení vám ušetří čas a nervy, a co je nejdůležitější – užijte si dokonale průhledná okna beze šmouh!

Mytí oken parním čističem

Pro ty, kteří se ještě více zajímají o technologie, které usnadňují život, doporučujeme parní čističe oken, které zaručují úžasné výsledky. Horká pára účinně rozpouští i odolné nečistoty a zanechává okna v bezvadném vzhledu. Stojí za to dodat, že takový parní čistič bude také užitečný pro mytí auta.

Mytí oken není obtížné. Stačí sáhnout po osvědčených metodách, které zaručují dokonalou průhlednost skel. Kromě starých metod, jako je mytí oken octem nebo novinami, vyzkoušejte moderní vybavení, díky kterému je čištění opravdu příjemné.

Hodnocení Jak snadno umýt okna beze šmouh

Ohodnoťe náš článek Jak snadno umýt okna beze šmouh. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasování, průměr: 4,25 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak snadno umýt okna beze šmouh

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS