.

Jak správně a nenápadně utemovat okna na zimu

,
Jak správně a nenápadně utemovat okna na zimu

Máte pocit, že vaše okna na chalupě či chatě již netěsní tak dobře a začíná dovnitř nepříjemně táhnout? Zbytečně tak platíte vyšší částky za topení. Možná jste už uvažovali o jejich kompletní výměně, ale ta je poměrně nákladnou záležitostí. Zkuste dřív, než si našetříte potřebnou sumu na nové, okna zateplit. Přinášíme několik tipů, jak jednoduše zateplit okna.

Jak zateplit okna?

Lepící páska

Lepící páska je ideální na zateplení oken a dveří přes zimu. Odolný materiál vydrží vlhkost a pevně drží na nalepené části. Lepící páska zamezí prachu a chladu, který se dostává do bytu.

Pěnová lepicí páska

Okenní pěnové těsnicí pásky jsou určené pro rychlé a kvalitní utěsnění připojovací spáry oken a balkónových dveří. Utěsněná spára je vodotěsná a páska zároveň výborně tepelně izoluje. Pásku ořízněte na požadovanou velikost a nalepte na místa, jimiž dovnitř proniká studený vzduch.

Izolační fólie

Další možností jak zlepšit zateplení vašich oken a snížit tak tepelné ztráty skrz ně je aplikace okenní fólie. Tepelně izolační okenní fólie je tenká fólie z polyesteru. Izolační fólie dokáže snížit tepelné ztráty skrz okno až o 25 %. Fólie má tvrzený povrch, který je odolný proti oděru, a dá se mýt zcela běžným způsobem. Tepelně-izolační okenní fólie se instaluje na vnitřní stranu skla.

Závěsy

Stará známá klasika, která neomrzí. Zvolit si můžete různé materiály, tloušťky a vzory, aby vám ladily k interiéru. Nezapomeňte závěsy zatahovat. Závěsy udrží teplo v místnosti a také zabrání proudění studeného vzduchu od oken do místnosti.

Dveřní had

Pomůcka, kterou užívaly již naše babičky. Skvěle funguje na utěsnění oken a ochrana před profukováním větru pod dveřmi. Pokud jste zruční, můžete si ho vyrobit sami doma. V obchodech zpravidla seženete hravé zvířecí tvary typu jezevčíka, hada nebo housenky.

Nezapomeňte těsnění kontrolovat

Postupem času u těsnění dochází k opotřebování, tím se snižuje jeho účinnost. Někdy se stává, že se těsnění i odlupuje. Proto je vhodné pravidelně těsnění kontrolovat a kde je poškozené, tam je nutné staré těsnění vyměnit za nové.

Nová okna

Pokud nic z toho nepomůže, budete se muset smířit s tím, že vaše okna už jsou stará a teplo neudrží, budete nuceni zvážit investici do oken nových.

Hodnocení Jak správně a nenápadně utemovat okna na zimu

Ohodnoťe náš článek Jak správně a nenápadně utemovat okna na zimu. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak správně a nenápadně utemovat okna na zimu

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS