.

Jak správně vybrat cyklosedačku a srovnání nejlepších 7 cyklosedaček

Začíná se oteplovat, jaro je v plném proudu a mnozí z vás vyrážejí na projížďky do přírody. Pokud máte malé dítě, vezměte ho s sebou a zažijte společné chvíle v přírodě. Může s vámi cestovat v cyklosedačce , která zaručí  jeho bezpečí a pohodlí.

Před koupí cyklosedačky je  potřeba se v nabídce zorientovat a dbát na určité zákonitosti, jako je třeba věk a hmotnost dítěte. Nejprve je vhodné, abyste se rozhodli, jakou cyklosedačku chcete, zda upevněnou dozadu za jezdce nebo dopředu před cyklistu.Při rozhodování,  je třeba zohlednit také způsob montáže na kolo, zda cyklosedačka nebude vadit řízení či zda se o ni nebudou třít lanka. Velmi podstatným kritériem je i to, aby se dítě v cyklosedačce cítilo dobře a pohodlně, je nutné, aby cyklosedačka byla dostatečně hluboká a široká. Proto je velmi vhodné vzít na nákup cyklosedačky s sebou i dítě a vybranou cyklosedačku vyzkoušet i v praxi.

Srovnání 7 nejoblíbenějších cyklosedaček

NázevCenaHodnoceníOdkazHmotnostNosnostSamonosné

Hamax SIESTA
1839248 recenzíNejlepší cena4.3 kg22 kgano

Polisport Bilby RS
128914 recenzíNejlepší cena4.17 kg22 kgano

Hamax SMILEY
142936 recenzíNejlepší cena3.75 kg25 kgano

Polisport Bilby
89021 recenzíNejlepší cena3.86 kg22 kgano

Thule RideAlong
268626 recenzíNejlepší cena5 kg22 kg-

HAMAX Caress
169924 recenzíNejlepší cena4.6 kg22 kgano

Hamax Kiss
113956 recenzíNejlepší cena3.7 kg22 kgano

Přední cyklosedačky

Přední cyklosedačka je spíše na krátké vzdálenosti, je určena převážně dětem do 15 kg. Její výhodou je těsnější kontakt s dítětem, které budete mít neustále na očích. Pokud je dítě živější povahy je to ideální volba. Při jízdě je tak možno s dítkem komunikovat  a dítě může lépe pozorovat okolí. Nevýhodou přední cyklosedačky je menší bezpečnost v případě pádu, oproti sedačce umístěné vzadu. Dítě je vystaveno povětrnostním vlivům, větru, prachu, hmyzu. Řidič má menší konfort z jízdy, musí šlapat trochu do stran, posed na kole není nijak pohodlný a je horší ovladatelnost řídítek.

Zadní cyklosedačky

Zadní cyklosedačky jsou konstruovány pro umístění v zadní části kola. Bývají robustnější a jsou určeny dětem do 22 kg. Možností umístění zadní sedačky je několik. Sedačku lze umístit k posedové části a zadní vidlici. K posedové trubce a zároveň k nosiči, nebo jen na nosiči kola. Sedačka má vlastní rám a držák, vysoký skelet s opěrkou tří- nebo pětibodový pás, nastavovací opěrky nohou, dítě je tak více chráněné. Sedačka může být i polohovací. Cyklosedačka umístěná v zadní části kola je pohodlnější jak pro dítko, tak i pro rodiče, je bezpečnější oproti předním sedačkám v případě pádu, je vhodná i pro delší trasy a výlety, dítě je chráněno před povětrnostními vlivy, pokud je sedačka polohovatelná dítě si může odpočinout a krátce se prospat. Polohovací sedačku pak stačí naklopit dozadu a dítě pak nepřepadává při spánku dopředu.

Většina cyklosedaček které se přidělávají na nosič kola nejsou pro děti příliš zdravé, nebývají odpružené a hodně drncají.  U samonosných sedaček není potřeba nosič, součástí sedačky je držák pro upevnění na kolo, sedačky pak pruží a dítě v nich má větší pohodlí. Pokud budete používat sedačku pro dítě mladší než 1 rok, pak vyberte samonosnou, odpruženou a polohovací. Odpružené sedačky, je možné použít od doby, kdy dítě samo dobře sedí. Sedačky jsou vybaveny bezpečnostními pásy pro dítě. Lepší jsou ty, které jsou vedeny i mezi nohama dítěte, aby za jízdy nesklouzávalo. Zadní cyklosedačka má delší životnost vzhledem k rozměrům                a nosnosti oproti přední sedačce. Výhodou těchto sedaček je, že vás téměř neomezují. Zadní sedačka má ale i nevýhody, nemáme dítko pod stálým dozorem, dítě má  omezený výhled, pro řidiče omezená možnost vézt batoh na zádech a použití zadního nosiče kola.

Nezapomínejte na bezpečnostní prvky cyklosedačky

K povinné výbavě cyklosedaček,  patří podpěry nožiček, které dítě chrání před stykem s rotujícími částmi kola. Ideální jsou nastavitelné („rostoucí“) podpěry, kdy krajní polohy nastavení podpěr nabízejí rozdíl až čtyři centimetry. Výška podpěr bývá nastavitelná ještě ve větším spektru, a to až do 11 centimetrů. Podpěry by měly být vybaveny řemínkem, které zamezí pohybu nožiček při jízdě. Šířka řemínků by měla být nejméně 15 mm, musí se dát snadno zaklapnout do uzávěrových čepů i jednou rukou      a nesmí z nich vyklouznout. Bezpečnostní pásy by měly mít šířku nejméně 20 milimetrů, měly by být nastavitelné a dítě zadržovat přes ramena a rozkrok nebo přes ramena a pas. Důležité také je, aby uzávěr bezpečnostních pásů odolal snahám dítěte o jeho otevření. Dále nezapomínejte, že dítě v cyklosedačce musí mít na hlavě bezpečnostní přilbu.

Ohodnoťte článek o výběru cyklosedačky

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS