.

Jak správně vybrat cyklovozík a jejich srovnání 2019

,
Jak správně vybrat cyklovozík a jejich srovnání 2019

Cykloturistika je velmi oblíbeným sportem. Léto je v plném proudu a mnozí z vás vyrážejí na projížďky do přírody. Pokud máte malé dítě a chcete si projížďku užívat i s ním, ideálním řešením jsou dětské cyklovozíky, které se snadno přimontují za vaše jízdní kolo. Cyklovozík lze využít i při dalších aktivitách, například při in-line bruslení, běhu nebo dokonce při běžeckém lyžování. Jak je správně vybrat, a které jsou ty nejlepší na trhu v roce 2019?

Jak vybrat cyklovozík

Před koupí cyklovozíku je potřeba se v nabídce zorientovat a dbát na určitá kritéria. Nejhlavnějšími kritérii je, aby splňovaly především bezpečnost a funkčnost. Vozík tvoří ocelová konstrukce na kolečkách, která je prošitá pevnou látkou. Uvnitř je připevněná kojenecká nebo dětská sedačka, ale je možné do něj dát také speciální novorozeneckou vložku. Vozík má dvě kolečka vzadu a možné je i přídavné přední kolečko, které z vozíku vytvoří sportovní kočárek, vhodný třeba k bruslení na inline bruslích. Většina vozíků je vybavena parkovací brzdou. Některé vozíky mají navíc bubnové brzdy, které jsou prakticky nezbytné, pokud vozík chcete používat také pro in-line bruslení. Vozíky za kolo se vyrábí v jednomístném nebo dvoumístném provedení. Není proto problém převážet i dvojčata, nebo starší a mladší dítě najednou.

Od jakého věku lze dítě vozit v cyklovozíku?

Vozíky jsou určeny pro děti od narození až do pěti let, jejich nosnost dosahuje až 45 kilogramů.
Ve vozíku se speciální vložkou můžete bezpečně přepravovat i novorozence. Speciální vložka se podobá houpací síti, která se zavěsí na vnitřní konstrukci vozíku. Nebo může být v podobě dětské sedačky pro miminko. Miminko je vždy jištěno bezpečnostními pásy, chráněno před otřesy a případným nárazem do stěn vozíku. Tato speciální vložka pro miminka je určena pro děti do deseti měsíců věku.
Pro starší děti je určena pohodlná sedačka. U některých modelů je sedačka zavěšená na rámu, u jiných je vyjímatelná a můžete jí vyprat. I tady jsou děti připoutány bezpečnostními pásy. K sedačce lze pro větší děti dokoupit oporu trupu a hlavy.

Na jaké aktivity lze vozíky používat?

Dětské vozíky snadno přestavíte na kočárek. Při plánování dovolené tak nemusíte řešit, jak vše poskládáte do auta, kočárek můžete nechat doma. Kromě cyklistiky s vozíky můžete běhat, nebo v zimě jezdit na běžkách. Vozíky, které jsou vybavené brzdou lze použít na In-line bruslení. Pro tyto sportovní aktivity je potřeba použít doplňkové vybavení, které je někdy potřeba dokoupit.
Pro jízdu za kolem je třeba speciální tyč, kterou vozík uchytíte k ose zadního kola vašeho bicyklu.
Pro in-line či jogging je určen set, který obsahuje velké přední kolo. Tyčí je také vybaven trekingový set. Pro základní provoz je určen takzvaný kočárkový set, tedy dvě přední otočná malá kolečka. Pro běžecké lyžování potřebujete lyžařský set. Ten sestává z páru lyží, které instalujete na vozík místo kol, a z tažné tyče s pásem pro lyžaře.

Odpružené a neodpružené vozíky za kolo

Neodpružené vozíky – jsou vhodné na upravené cyklostezky, nebo asfaltové cesty.
Odpružené vozíky – se hodí do terénu, nemusíte přemýšlet nad kvalitou trasy. Jsou dražší, ale vašemu dítěti zaručí výrazné pohodlí.
Odpružené vozíky jsou vybaveny listovým odpružením, jehož míru regulujete dle váhy dítěte. Regulace se provádí posunutím šroubu do příslušné polohy, která je vyznačena na tlumiči. Odpružení lze nastavit pro každé kolo zvlášť, to se hodí především u dvojmístného vozíku, když přepravujete děti s odlišnou hmotností.
Na trhu lze koupit i sady odpružení k neodpruženým vozíkům. Dávejte si pozor na kvalitu a bezpečné provedení. Většina sad nemá ani atesty. Raději si připlaťte a pořiďte si odpružený vozík.

Vozíky Chariot
Vozíky Chariot jsou celosvětovou jedničkou na trhu dětských vozíků, jsou nejlepší, ale zároveň nejdražší. Vozíky jsou vybaveny nejlepším systémem odpružení. Jsou kvalitně zpracované se spoustou praktických detailů. Vozíky Chariot jsou skladné a lehké.

Vozíky Croozer
V základní ceně u vozíků Croozer dostanete i potřebné sety na různé sportovní aktivity. Jsou cenově výhodné avšak oproti vozíkům Chariot nejsou odpružené, jsou těžší a rozměrnější.

Hmotnost vozíku

Hmotnost je důležitou vlastností vozíku. Samotné vezení není nijak náročné, námaha je nižší než u cyklosedačky. Nízkou hmotností vynikají Carioty, jednomístný vozík váží pouhých 10,2 kilogramu.

Zavazadlový prostor

Při delších vyjížďkách oceníte větší objem zavazadlového prostotu. Některé vozíky lze pořídit kde zavazadlový prostor nabízí 70 – 100 litrů objemu. Clariot nabízí rozšíření zavazadlového prostoru externí kapsou, kterou lze umístit na střechu vozíku.

Uskladnění vozíku

Vozíky se dají jednoduše a rychle složit, není k tomu potřeba žádné nářadí. Zadní madlo a kola fungují na bajonetovém systém. Zmáčknutím tlačítka madlo i kola jednoduše sejmete. Zmáčknutím tlačíte po stranách vozík tlakem sklopíte.

Viditelnost a bezpečnost

Důležité je, aby vozík odpovídal zákonu, neměl by přesahovat šířku 80 cm. Potah by měl být opatřen reflexními prvky a přídavným praporkem pro lepší viditelnost vozíku. Základní součástí vozíků jsou odrazky. Vozíky můžete používat v létě i v zimě, jsou velmi dobře chráněné proti nepřízni počasí. Vozík lze překrýt integrovanou nepromokavou slídou, dítě je tak chráněno před chladem, vlhkem, deštěm. V létě díky moskytiéře je v bezpečí také před hmyzem. Některé typy mají slídu vybavenu sluneční clonou a UV filtrem.

Před nákupem si můžete vozík vyzkoušet
Některé speciální prodejny nabízejí zapůjčení vozíku na zkoušku zdarma, nebo si můžete půjčit za úplatu vozík na víkendový pobyt či dovolenou.

Nejprodávanější cyklovozíky

Dětský vozík Thule Chariot Sport 1– všestranný vozík za kolo a kočárek pro běh a procházky. Thule Chariot Sport 1 je nejvýkonnější a nejvšestranější multifunkční sportovní vozík Thule. Řidítka lze nastavit přesně podle výšky a způsobu tlačení. Ovládání ruční brzdy je na středu madla, ruční kotoučová brzda reaguje rychle a bezpečně. Teplotu a stín lze v kabině Climate Control Cocpit snadno regulovat pomocí odepínatelných bočních slídových oken, která zajišťují kvalitní větrání s minimem prašnosti i v letních teplotách. Plně polstrovaná polohovatelná sedačka v kombinaci s váhově nastavitelným odpružením zabezpečí komfortní jízdu pro vaše díte i v těžším terénu. Vozík Thule Chariot Sport umožňuje snadné, rychlé a kompaktní složení, lze jej proto snadno přepravovat. Úložný prostor lze snadno odejmout, aby nebylo nutné při sportovních aktivitách zkracovat krok. Vozík byl navržen tak, aby vynikal při jízdě na kole, běhu, procházkách i výletech na běžkách. Hmotnost 14 kg. Nosnost vozíku 34 kg. Složený vozík ( DxŠxV) 85,5x63x37,5cm. Výška řidítek 89-112cm. Šířka průchodu 64,5cm. Výška sezení 68cm. Šíře v úrovni ramen 39,5cm. Velikost kol 20″.

RECENZE A OBCHODY

Thule Chariot Lite 2 – vozík lze použít nejen při jízdě za kolem, ale lze jej jednoduše upravit pro běžecký trénink, procházky v přírodě, výlety na běžkách, nebo jako standardní kočárek pro sedící děti. Je navržen tak, aby uchránil Vaše děti před jakýmkoli nebezpečím. Systém Thule VersaWing – umožňuje rychlou a snadnou změnu mezi aktivitami bez ohledu na použitou soupravu. S ohledem na lepší viditelnost a bezpečnost je ve výbavě zadní světlo Snadno nastavitelné odvětrávání optimalizuje proudění vzduchu a reguluje klima ve vozíku, odnímatelné úchytky nadzvedávají pláštěnku pro lepší proudění vzduchu. Hmotnostní limit: 45 kg. Rozměry složeného kočárku: 87 x 80 x 37.5 cm.

RECENZE A OBCHODY

Thule Chariot Sport 2 – Thule Chariot Sport2 je nejvýkonnější a nejvšestranější multifunkční sportovní vozík Thule určený pro dvě děti. Řidítka lze nastavit přesně podle výšky a způsobu tlačení. Ovládání ruční brzdy je na středu madla, ruční kotoučová brzda reaguje rychle a bezpečně. Odepínatelná boční slídová okna zajišťují kvalitní větrání s minimem prašnosti i v letních teplotách. Plně polstrovaná polohovatelná sedačka v kombinaci s váhově nastavitelným odpružením zabezpečí komfortní jízdu pro vaše děti i v těžším terénu. Vozík Thule Chariot Sport umožňuje snadné, rychlé a kompaktní složení a lze jej proto snadno přepravovat. Úložný prostor lze snadno odejmout aby nebylo nutné při sportovních aktivitách zkracovat krok. Vozík byl navržen tak, aby vynikal při jízdě na kole, běhu, procházkách i výletech na běžkách. Hmotnost 16 kg. Nosnost vozíku 45 kg. Složený vozík (DxŠxV) 85,5x76x37,5cm. Výška řidítek 89-112cm. Šířka průchodu 80cm. Výška sezení 68cm. Šíře v úrovni ramen 54cm. Velikost kol 20″.

RECENZE A OBCHODY

Thule Coaster XT – Thule Coaster je odolný, bezpečný a pohodlný dětský vozík za kolo, který v cíli své cesty snadno proměníte v praktický kočárek. S vozíkem se dodává cyklistický a kočárkový set. Po odpojení od kola lze vozík snadno přestavit na vycházkovou verzi. Bezpečné upevnění vozíku ke kolu zajišťuje patentovaný závěs ezHitch společnosti Thule. Přední kolo, které se používá při procházkách, je možné uložit přímo na vozíku.

RECENZE A OBCHODY

Thule Chariot Cross 1 – Všestranný vozík a kočárek pro běh a procházky, který nabízí pohodlí a flexibilitu pro rodiny s aktivním životním stylem. 4 aktivity – navržen tak, aby podával skvělý výkon při cyklistice, procházkách, běhání a lyžování: Obsahuje cyklistický a kočárkový set. Jistě oceníte i kompaktní složení, které je velmi jednoduché a můžete vzít vozík s sebou kamkoliv budete chtít. Nenadřete se ani při sklopení sedačky, které zvládnete provést hravě pouze jednou rukou a vytvoříte dítěti maximální pohodlí při jízdě. Další důvod, proč si vy i vaše dítě tento vozík oblíbí, je polstrované sedadlo, které vám dovolí vyrazit i na delší projížďky a děti budou ve vozíku rádi a pohodlně sedět. Pokud vaše ratolest bude ve vozíku svačit, můžete být naprosto klidní. Sedadla jsou částečně odnímatelná a snadno se vám budou čistit. Vozík Chariot je vybaven patentovaným systémem nastavitelného odpružení CAS. Tento systém umožňuje snadno a rychle bez použití nářadí nastavit tuhost pérování během krátkého okamžiku. Můžete tak rychle reagovat na změnu terénu.

RECENZE A OBCHODY

Hodnocení Jak správně vybrat cyklovozík a jejich srovnání 2019

Ohodnoťe náš článek Jak správně vybrat cyklovozík a jejich srovnání 2019. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Jak správně vybrat cyklovozík a jejich srovnání 2019

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS