Jak správně zabalit kufr na dovolenou a na co rozhodně nezapomenout

Jak správně zabalit kufr na dovolenou a na co rozhodně nezapomenout

Chystáte se na dovolenou k moři užívat si sluníčka a příjemného nicnedělání? Co vše byste si měli zabalit s sebou? K moři toho moc nepotřebujete, stačí plavky a nějaké letní oblečení, ale na některé věci není radno zapomenout.

Kufr posle druhu dopravy

Pokud se chystáte k moři autem, balení kufru máte jednodušší, nemusíte se omezovat a s sebou si můžete vzít vše, co uvezete. Jestliže jste zvolili cestu autobusem, musíte se trochu omezit a brát ohled na ostatní cestující. Pokud poletíte letadlem, jste limitováni vahou zavazadla.
Váha zavazadla je odlišná v závislosti na letecké společnosti. Pro zjištění váhových limitů se obraťte na oficiální webové stránky vaší letecké společnosti. Velmi často jsou maximální povolené rozměry a hmotnosti uvedeny také na letence. Obvykle si cestující může vzít s sebou jedno zavazadlo k odbavení do 23 kg a jedno menší, příruční zavazadlo, které si s sebou berete na palubu letadla do 8kg. Zavazadlo na palubu musí mít kromě váhy i požadovaný rozměr. Kromě váhy a rozměrů si zde musíte pořádně hlídat i zakázané předměty. Na trhu je v dnešní době velká nabídka kufrů, jak velkých, tak příručních, které tyto limity splňují.

Svým plánům přizpůsobte oblečení

Základem jsou samozřejmě plavky a dostatek letního oblečení. Myslete na to, že i u moře večer bývá chladno, přibalte si mikinu s dlouhým rukávem. Pokud plánujte výlety do přírody, nebo po okolí, nezapomeňte si přibalit sportovnější oblečení a boty. Pokud budete ubytováni v hotelu a navštěvovat restaurace, ženy by si měly přibalit šaty a pánové dlouhé kalhoty a košili, některé hotely mohou požadovat jistý „dress code“.

Nezapomeňte na opalovací krém

Opalovací krém vybírejte s dostatečně vysokým ochranným faktorem vzhledem k typu vaší pleti. Dětem jsou určeny speciální přípravky, mají vysoký faktor a hypoalergenní složení, tudíž jsou ideální pro citlivou pokožku. Obvykle jsou neparfémované a voděodolné. Přibalte si také krém po opalování a hojící krém na případné spáleniny.
Pokud cestujete letadlem, veškerou kosmetiku převážejte raději v odbavovaném zavazadle. Do příručního zavazadla na palubu si můžete vzít kosmetiku jen s omezením, v nádobách do objemu 100 ml v uzavřené průhledné taštičce. Stejné pravidlo platí pro veškeré tekutiny.
Nezapomeňte na sluneční brýle a nějakou pokrývku hlavy. Pokud cestujete autem, můžete si přibalit i vlastní slunečník. Dají se koupit speciální skládací slunečníky, které se vejdou do kufru.
Resorty většinou slunečníky pronajímají i s lehátkem. Pokud si ho vezmete z domova, něco málo ušetříte a můžete ho na pláži umístit prakticky kamkoliv.

Na pláži bez starostí

Abyste si užili pohodlný relax na pláži, budete potřebovat lehátko nebo podložku. Na písečné pláži vám stačí velká osuška. Na oblázkové pláži by vám byla nepohodlná, tlustší podložky nebo molitanová lehátka koupíte v obchodě nebo na internetu. Dají se většinou dobře poskládat, takže vám v kufru auta nezaberou tolik místa.
Přibalte i boty do vody. Na dně moře mohou být ostré kameny, nebo mořští ježci. Boty do vody vaše nohy ochrání před nepříjemným poraněním.

Obsah zavazadel má svá pravidla

Pokud na dovolenou letíte, existují pravidla, co s sebou můžete mít v kterém zavazadle. V příručním zavazadle, které si berete s sebou na palubu nesmíte mít ostré předměty a veškeré tekutiny nad 100 ml. K lékům s objemem nad 100 ml, masti, kapky, inzulin atd. si přibalte i potvrzení od lékaře.
Do odbavovaného zavazadla naopak nepatří mobilní telefon nebo laptop, ty si vezměte na palubu. Přesná pravidla najdete na stránkách konkrétní letecké společnosti.

Co nesmíte zapomenout

Platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Děti musí mít vlastní cestovní pas nebo občanský průkaz.
Ostatní cestovní doklady, cestovní smlouva, pokyny, letenka, jízdenka, řidičský průkaz apod.
Peníze, kreditní karta
Cestovní pojištění
Léky, které musíte užívat

Může se stát, že vám aerolinky ztratí zavazadlo. Na tuto možnost buďte připraveni a do příručního zavazadla si zabalte plavky a nějaké oblečení na převlečení. Pokud letíte ve více lidech, můžete si dát pár věcí k partnerovi a naopak. Eliminujete tím nepříjemnosti, když se jedno ze zavazadel ztratí.

Hodnocení Jak správně zabalit kufr na dovolenou a na co rozhodně nezapomenout

Ohodnoťe náš článek Jak správně zabalit kufr na dovolenou a na co rozhodně nezapomenout. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasování, průměr: 4,67 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak správně zabalit kufr na dovolenou a na co rozhodně nezapomenout

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS