Jak účinně zrychlit notebook či počítač

,
Jak účinně zrychlit notebook či počítač

Počítače v dnešní době nabízejí oslnivý výkon. Nicméně už po pár měsících používání i ty nejmodernější ztrácejí výkon. Velmi často za to může ukládání počítačového smetí, takzvané dočasné soubory, nepotřebné aplikace, které se do počítače ukládá při brouzdání na internetu. Se zbytečnými soubory, kterými je systém běžným používáním zanesen, si dokážou poradit speciální programy. Vylepšit výkon počítače či notebooku je možné pomocí placené aplikace, ale k dispozici jsou i ty zadarmo.
Programy zdarma nabízejí nejčastěji firmy, které spoléhají, že si uživatel po vyzkoušení neplacené verze zakoupí placenou pokročilejší verzi. Zvyšují tak povědomí o své značce. Software pak firmě slouží k propagaci, objevují se v něm okna s reklamou. U starých počítačů se často tvrdí, že je možné je zrychlit jen když si koupíte nové součástky. Není to tak úplně pravda. I několik let starý počítač dokážou některé programy vyčistit a zrychlit tak jejich výkon.

Počítač či notebook je potřeba vyčistit od virů

Viry všeobecně, spyware a malware jsou ty nejčastější problémy, které mohou nějakým způsobem napadnout váš počítač. V dnešní době je to bohužel čím dál tím častější, i když navštěvujete pouze solidní a prověřené webové stránky. Jednou z hlavních příčin zpomaleného počítače je napadení nějakým nežádoucím softwarem. Viry v dnešní době není tak snadné odhalit jako dříve, kdy nezvaný návštěvník blokoval celý operační systém a mazal programy. Moderní viry se dokážou pěkně schovat. Zkušenější uživatelé si ale mohou všimnout, že se webové stránky nenačítají zcela správně a že počítač pracuje pomaleji.
Stejně jako v případě aplikací určených pro úklid, speciální bezpečnostní programy dokážou odhalit většinu spywaru, trojských koní, keyloggerů, některé programy lze stáhnout i zadarmo.

Braňte se útokům z internetu

ZoneAlarm free: ochrana před hackery

Software, který vám pomůže ubránit váš počítač proti útokům z internetu, zejména proti hackerům. Program je velmi jednoduchý a stále běží na pozadí operačního systému. Uživatel si sám může určit, který program má mít přístup k internetu a který ne.
V placené verzi Pro navíc dokáže sledovat přijímané emaily a vyhledat nebezpečné přílohy, pracovat s cookies, vyhledat zdroj útoku, obsahuje Anti-Spyware.
Verze free je k dispozici zdarma pro domácí uživatele a neziskové organizace. V nejnovější verzi přináší jako novinku ochranu soukromí. Tím, že neustále sleduje síťovou komunikaci a neustále běží na pozadí, může občas vytěžovat hardware počítače a dokonce i zpomalovat připojení.

IObit Uninstaller: odstraní zbytečnými programy

Počítače dovolují ukládat mnoho různých programů, které ani nevyužíváte. Při odinstalování nepotřebného programu však zůstávají ve Windows některé složky a záznamy v registrech, což může výrazně zpomalovat počítač. S odstraněním si poradí aplikace IObit Uninstaller, která odstraní všechna data.

IObit Uninstaller je dokonalým řešením pro odinstalování nežádoucích programů, balíčků, pluginů pro prohlížeče a aplikací Windows Apps. Odstraňuje škodlivé zásuvné moduly prohlížeče, panely nástrojů a programy s injekcí, díky čemuž vám zajistí bezpečné a hladké surfování na internetu.
IObit Uninstaller vám umožní snadno a úplně odebrat ostatní nainstalované balíčky a různé “přídavné” balíčky. S nově přidanou funkcí “Software Updater” je také snadné udržovat vaše důležité programy vždy aktuální.
Díky vylepšenému mechanismu skenování a funkci zaměřené na kompletní odinstalaci mohou být všechny zbytky jakýchkoliv programů důkladně odstraněny z vašeho počítače.
Výrobce nabízí IObit Uninstaller ke stažení zadarmo. Připlatit si lze za pokročilejší verzi, která nabízí řadu pokročilejších funkcí.

Spy Emergency: antispyware a antivirus pro ochranu PC – vyčistí celý počítač

Většina antivirových i antispywarových aplikací je bezradná u programů, které zaznamenávají stisk kláves. Některé z nich bývají v operačním systému Windows proti svému zničení chráněny pomocí archivace a skrytých souborů, takže je není možné pomocí průzkumníku najít. Existují i takové, kterých si antivirus nevšimne a které nejdou odinstalovat. Proto je nutné je vyhledávat pomocí speciálních aplikací jako je například aplikace Spy Emergency.
Bezpečnostní software rychle a bezpečně najde a odstraní spyware, viry, spam, adware, trojské koně, červy, keyloggery, cookies, dialery, trackware a mailware z vašeho počítače.
Obsahuje rezidentní štít pro ochranu v reálném čase, automatický update, spyware databázi, zabudovanou technologii na opravu LSP a heuristické vyhledávání. Program dokáže procházet ZIP archívy i vyměnitelná média, jako jsou nejrůznější USB paměti, externí pevné disky, ale například i diskety.
V této trial verzi vám Spy Emergency zadarmo umožní odstranit, dát do karantény nebo přidat na list výjimek identifikované hrozby.

CCleaner: nástroj pro čištění a optimalizaci systému

Se skrytými a nepoužívanými soubory dokáže zatočit například program CCleaner. Odstraněním nepotřebných dat můžete kromě rychlejšího chodu Windows získat i několik gigabytů prostoru na pevném disku.
CCleaner je nástroj pro optimalizaci systému. Odstraní nepoužívané a neplatné položky z registru, nepoužívané a dočasné soubory a stopy zanechané systémem Windows a různými programy:
Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari,
Media Player, Google Toolbar, MS Office,
Nero, Adobe Acrobat, WinRAR atd.
Navíc CCleaner umí také vyčistit registry, spravovat obnovení systému, bezpečně smazat obsah nebo volné místo na disku, odinstalovat programy či spravovat aplikace spouštěné po startu.

Hodnocení Jak účinně zrychlit notebook či počítač

Ohodnoťe náš článek Jak účinně zrychlit notebook či počítač. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (9 hlasování, průměr: 4,22 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak účinně zrychlit notebook či počítač

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS