.

Jak vybrat správný balzám na rty

V letních horkých dnech slunce vysušuje nejen naší pokožku, ale i rty. O rty je nutné pečovat stejně jako o pleť. Rty je potřeba hydratovat, regenerovat a také chránit. Abyste předešli nepříjemnostem jako je popraskaná kůže nebo podráždění mějte vždy po ruce výživný balzám na rty, nejlépe s ochrannou vrstvou. Jak ale ze široké nabídky vybrat ten správný?

Při výběru balzámu na rty se zaměřte na složení, aby balzám neobsahoval složky minerálních olejů MOSH a MOAH, které mohou mít zvláště u balzámů na rty u kterých hrozí požití nagativní dopad na vaše zdraví.

Při testování 18 produktů se tyto složky našli v 11 z nich. Látky s obsahem MOSH a MOAH se objevují v látkách typu Paraffin, Petrolatum nebo Cera Microcristallina.
Pokud jste alergičtí, měli byste se vyvarovat balzámům obsahujícím barviva, která jsou možným alergenem a výrobkům s obsahem látek Limonene, Linalool nebo Geraniol.

Při výběru balzámu na rty se řiďte stavem svých rtů. Pokud máte rty hodně vysušené a popraskané volte hydratační balzám. Pokud chcete rtům dopřát hebkost a máte rty v dobrém stavu můžete vybírat z balzámů obsahující vůně nebo barvu.

Balzámy na rty lze rozdělit na:

Hydratační, které se používají zejména na popraskané a vysušené rty.
S UV faktorem jsou vhodné pokud jsou rty vystavené slunečnému záření například u moře, nebo na horách
Vyhlazující balzámy na rty ocení osoby se zralejší pletí.
Léčivé balzámy jsou vhodné při potížích jako jsou například vysušené a popraskané koutky.
Barevné balzámy jsou ideální pokud chce žena rty nejen hydratovat, ale zároveň zvýraznit.

Balzámy na rty používejte často, ale v malém množstí. Čím méně a častěji tím lépe. Použití balzámů na rty se nedoporučuje při jakémkoli onemocnění rtů, jako jsou například akutní oparové infekce.

Ohodnoťte článek o balzámech na rty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS