.

Jak vybrat dětskou chůvičku

Spolehlivé hlídání vašeho miminka vám zajistí dětská chůvička. Díky dětským chůvičkám uslyšíte a u vybraných modelů i uvidíte, zda je vaše miminko v pořádku. Chůvičky nabízejí spoustu funkcí, které udrží v klidu vás i spící děťátko. Budete mít jistotu, že je vaše miminko v pořádku, i když zrovna nebudete u něj.

Typ dětské chůvičky

Audio chůvička, neumí zpracovat obraz, přenáší pouze zvuk, oproti video chůvičce je finančně méně náročná.
Video chůvička, zajišťuje přenos zvuku i obrazu. Často mívá zabudované noční vidění. Díky obrazu můžete kontrolovat, zda je s miminkem vše v pořádku.

Dětské chůvičky dělíme na analogové, digitální a internetové

Analogové chůvičky mají lepší dosah, pracují na nižších frekvencích, mají menší počet kanálů a mohou být snáze rušeny jinými přístroji. Jsou vhodné do méně obydlených míst, jako jsou vesnice či okraje měst. Cenově jsou výhodnější než digitální chůvičky.

Digitální dětské chůvičky poskytují kvalitní zvuk a obraz a bývají vybaveny dalšími doplňkovými funkcemi. Vysílají na vyšší frekvenci, mají velký počet kanálů. Hodí se především do měst s větší možností rušení. Nevýhodou je horší prostupnost skrze stěny. U digitálních chůviček počítejte s vyšší pořizovací cenou.

Internetové videochůvičky využívají k přenosu signálu internet. Mají prakticky neomezený dosah netýkají se jich šumy, mají nejlepší kvalitu zvuku a obrazu. Dají se propojit s PC a také s operačními systémy vašeho mobilu či tabletu.

Dobře zvažte, kde a jak chcete chůvičku používat. Dosah uváděný na chůvičkách výrobcem je počítán na volném prostranství a za ideálních podmínek. Ve skutečnosti bude reálný dosah mezi dětskou a rodičovskou jednotkou, díky překážkám (například stěn) nižší. Chůvičky s vylepšenou digitální bezdrátovou technologií DECT mají šifrovaný signál, u nich je vyloučeno rušení jiným zařízením.
Většina modelů dětských chůviček je uzpůsobeno na bateriový a síťový provoz nebo oběma způsoby. Rodičovská i dětská jednotka mohou mít odlišné způsoby napájení. Některé modely nabízejí možnost nabíjení baterií – dětský díl slouží jako základna a rodičovský díl je na baterie, které se automaticky dobíjejí, je-li rodičovský díl umístěn v dobíjecí stanici. Rodičovský díl chůvičky nemusíte mít stále zapojen v síti, ale můžete se s ním bezdrátově pohybovat. Možnost bateriového provozu dětské chůvičky oceníte hlavně na cestách a v místnostech s hůře dostupnou zásuvkou, nebo u miminka spícího v kočárku na zahradě. Nejlepší modely vydrží podle testů až 18 hodin nepřetržitého provozu.

Dětské chůvičky nabízejí i mnoho užitečných funkcí jako je například vybavení senzorem na dětské jednotce, který měří okolní teplotu v místnosti a ta se ukazuje na rodičovské jednotce. Většinou tyto chůvičky nabízejí nastavení minimální a maximální teploty, při jejichž překročení se spustí zvukový signál na rodičovské jednotce. Další oblíbenou funkcí je vibrační upozornění, které oceníte v hlučném prostředí. U funkce WOX je přenos signálu aktivován hlasem dítěte, neprobíhá nepřetržitě, a tím se šetří baterie. Obousměrný provoz umožňuje kromě naslouchání dítěti také možnost na něj mluvit. V provedení dětské chůvičky s kamerou oceníte noční vidění, které neruší spící dítě, ale umožní dostatek světla pro potřebnou viditelnost. Funkce některých modelů chůviček umožňují promítání obrázků, přehrávání ukolébavek a mnohé další.

U dětských chůviček nebylo prokázáno, že by byl radiový signál, který chůvičky vysílají škodlivý na zdraví. Signál je velmi slabý, ale pokud ho chcete co nejvíce eliminovat oceníte chůvičky s funkcí VOX u které je přenos signálu aktivován hlasem dítěte tudíž neprobíhá nepřetržitě.

Dětské chůvičky dle Heureka. Cz

Ohodnoťte článek o dětských chůvičkách

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS