.

Jak vybrat elektrický zubní kartáček a srovnání 5 top modelů

Kvalitní péče o zuby patří mezi základní hygienické návyky. Neudržovaný a zanedbaný chrup vede k zubním kazům a zánětům. Správně zvolený zubní kartáček vám pomůže dovést ústní hygienu takřka k dokonalosti. Aby bylo čištění zubů trochu jednodušší a prokazatelně účinnější, můžete si namísto klasického kartáčku pořídit elektrický.

Jaký elektrický kartáček vybrat?

Elektrické zubní kartáčky se rozdělují na dvě základní kategorie – rotačně oscilační kartáčky a sonické kartáčky.
Před koupí elektrického kartáčku si předem ujasněte, jaký typ vám bude vyhovovat.

Rotační kartáčky mají kruhové čistící hlavice a při čištění se vysokou rychlostí otáčí. Hlava pulzuje, čímž narušuje zubní plak, a poté rotuje, a tím zubní plak stírá. Tyto typy kartáčků jsou velmi výkonné, účinně likvidují zubní plak a čistí zuby. Pokud máte citlivé zuby a problémy s dásněmi raději se jich vyvarujte.

Sonické kartáčky mívají nejčastěji podlouhlý tvar, podobný běžným manuálním kartáčkům. Fungují na principu vysokofrekvenčního stírání. Hlavice sonického kartáčku se velmi mírně, ale rychle kýve do stran. Díky těmto velmi rychlým pohybům se voda v ústech rychle rozpohybuje a lépe pronikne do mezizubních prostor a čistí tak i těžko dostupná místa. Tato technika je vysoce efektivní a zároveň je šetrná k zubům a dásním.
Oba typy elektrických zubních kartáčků jsou vynikající volbou a záleží jen na vás, který z nich lépe odpovídá vašim představám.

Baterie

Elektrické kartáčky nemají výměnné baterie, ale nabíjecí. Některé kartáčky vydrží nabité několik dní, jiné dva týdny. Zpravidla platí, že sonické kartáčky vydrží déle. Záleží ale hlavně na samotné ceně přístroje. Samotné nabíjení trvá několik hodin, přibližně 10 i více. Ideální je tedy nabíjet přes noc.

Náhradní čistící hlavice

Některé modely mají v balení více hlavic, jiné pouze jednu. Při koupi přístroje tedy zvažte, zda nepřikoupit rovnou i náhradní hlavice. Čistící efekt s opotřebovanou hlavicí není zrovna ideální. Cena náhradních hlavic se u každého modelu liší.

Funkce

Rotační elektrické zubní kartáčky bývají zpravidla cenově dostupnější. Sonické elektrické zubní kartáčky jsou o něco nákladnější. Čím kartáček zvládá více funkcí, tím je dražší. Pro efektivní odstranění zubního plaku může kartáček nabídnout funkci 3D čištění, tlakový senzor pro kontrolu tlaku na zuby, časovač či bezdrátovou funkci Bluetooth, která umožní spojení s mobilním telefonem.

Nejprodávanější elektrické kartáčky dle Heureky top 5 modelů

Philips Sonicare for Kids s Bluetooth HX6322/04 – sonický dětský kartáček. Má zabudovanou technologii Bluetooth, díky níž je propojen s aplikací Sonicare for Kids, která učí děti správné péči o zuby zábavnou formou. Kartáček pracuje s 500 stěry za vteřinu a odstraňuje až o 75% více plaku, než je tomu u manuálních dětských kartáčků.

více informací

Philips Sonicare HealthyWhite HX6762/43 – sonický zubní kartáček prokazatelně odstraňuje povrchové pigmentace, a to během pouhých dvou týdnů. Sonický zubní kartáček pomáhá udržovat zuby přirozeně bílé. Speciálně nakloněná hlavice tohoto kartáčku čistí i méně přístupný prostor zadních zubů a odstraňuje z nich plak.
více informací

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 – sonický vysokofrekvenční pohyb kartáčku vhání tekutinu do obtížně dostupných míst a šetrně a efektivně čistí mezi zuby a podél linie dásní. Je vybavený časovačem, který hlídá doporučenou dobu čištění zubů 2 minuty. Naklonění krčku hlavice umožní snadný přístup k zadní straně zubů a zjednoduší tak odstraňování plaku z jinak obtížně dostupných míst.
více informací

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 – ergonomický kartáček nabízí 5 čistících režimů, díky nimž bude čištění ještě více efektivnější a šetrnější k vašim zubům a dásním. Odstraňuje skvrny od kávy, čaje, červeného vína, cigaret a tabáku a to 2x efektivněji než manuální zubní kartáček. Je vybavený časovačem, který hlídá doporučenou dobu čištění zubů. Součástí balení jsou 2 vyměnitelné hlavice, elegantní indukční sklenice a cestovní nabíjecí pouzdro na USB.
více informací

Philips Sonicare FlexCare HX6932/36 – sonický kartáček nabízí tři volitelné režimy – čištění, bělení a masáž dásní. Nechybí ani časovač, který hlídá doporučené 2 minuty čištění, a to ve čtyřech čistících intervalech, během kterých si lze čištění ústní dutiny rovnoměrně rozložit. Je 7x účinnější v odstraňování zubního plaku než běžné zubní kartáčky a díky sonické technologii si hravě poradí s vyčištěním mezizubních prostor či obtížně dostupných míst. Součástí balení jsou 2 sonické hlavice, 2 kartáčky, UV sanitizér kartáčkových hlavic a cestovní pouzdro.
více informací

Ohodnoťte článek o výběru elektrického zubního kartáčku

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS