.

Jak vybrat fotorámeček pro perfektní vzpomínky na letní dovolené?

,
Jak vybrat fotorámeček pro perfektní vzpomínky na letní dovolené?

V dnešní době namísto běžného rámečku na fotografii jsou ve velké oblibě digitální fotorámečky. Digitální fotorámeček slouží především k promítání fotografií a skvěle nahradí běžný obrázek. Do fotorámečku se vejde několik desítek či stovek fotografií a vy si je můžete měnit podle své nálady, můžete spustit náhodné zobrazování, či vytvořit vlastní prezentaci fotografií. Díky stylovému designu se navíc stanou krásným doplňkem vašeho interiéru. Digitální fotorámeček se zpravidla liší velikosti úhlopříčky, materiálem a typem napájení.

Jak vybrat ten správný digitální fotorámeček?

Velikost fotorámečku

Základní parametr fotorámečku je úhlopříčka, podle toho kam chcete rámeček umístit volte jeho velikost. Rámečky na foto se vyrábí v různých velikostech, s úhlopříčkou od 7 až do 15 palců. Pokud chceme fotorámeček na noční stolek, bude nám stačit menší do 7 palců (17 cm). Pokud chcete fotorámeček umístit na zeď místo obrazu volte větší rozměr nad 7 palců (nad 17 cm). Nejtypičtější úhlopříčky jsou 3,5″, 7″ a 10,4″. S úhlopříčkou souvisí i poměr stran, který udává, zda je fotorámeček klasický (4:3) nebo širokoúhlý (16:9). K zobrazení portrétů je vhodnější klasický poměr a pro krajiny širokoúhlý.

Rozlišení

Na velikost monitoru navazuje další parametr, a to rozlišení displeje fotorámečku. Tento údaj znamená, z kolika obrazových bodů (pixelů) se obraz skládá. Obvykle platí, že čím větší je displej, tím větší rozlišení rámeček má.

Zobrazení formátu

Digitální fotorámečky obvykle podporují řadu formátů fotografií či videa. Nejčastějšími formáty jsou JPG – fotografie, MP3 – audio, MPEG – video.

Formáty fotografií: JPG, BMP, GIF – Pro fotografie se nejčastěji používá JPG. GIF nemá vysokou kvalitu obrazu, nabízí však možnost animace. BMP neobsahuje žádnou kompresi, obraz je maximálně kvalitní, ale nevýhodou je vysoká velikost souboru.

Formáty videa: AVI – MPEG1(VCD/SVCD), MPEG2(DVD), MPEG4(DIVX/XVID), MOV
Pokud chcete přehrávat na fotorámečku videa zaměřte se na tyto formáty. Některé levnější fotorámečky přehrávání videa neumožňují. Předem si zjistětev jakém formátu jsou videa, která budete přehrávat.

Formáty zvuku: MP3, WMA, OGG
Fotorámečky s formáty zvuku jsou vybaveny reproduktory. Před koupí si zjistěte, jakými reproduktory disponuje, jsou-li stereo a jaký mají výkon.
Obecně platí, že čím více formátů a funkcí přehrávání rámeček podporuje, tím je také dražší.

Ukládání fotek do fotorámečku

Na trhu naleznete převážně rámečky, které disponují vlastní pamětí. Do úložiště nahrajete fotografie pomocí USB kabelu, nebo také bezdrátovým zařízením Bluetooth či wifi. Pokud nemají vlastní paměť, nebo je kapacita nedostačující, je možné do čtečky, kterou jsou ve většině případů fotorámečky vybaveny, zasunout paměťovou kartu a fotky se načtou z této karty. Paměťovou kartu je možné do rámečku vkládat přímo z fotoaparátu a prohlížet své fotografie. V tomto případě se zajímejte, zda čtečka fotorámečku a váš fotoaparát podporují stejný formát. Většina fotoaparátů používá karty Secure Digital (SD) nebo MMC, které jsou navzájem kompatibilní. U fotoaparátů Sony je používána karta Memory Stick.

Funkce

Některé funkce mají fotorámečky v základní výbavě, jiné jsou nadstandardní. Často se můžeme setkat s těmito:
Animovaní při zobrazování fotografií, automatické otáčení fotografií na výšku, korekce červených očí, vyhlazení pletí, automatické tlumení jasu v závislosti na okolním osvětlení, budík a kalendář, hodiny, automatické vypnutí.

Napájení

Fotorámečky jsou většinou napájeny pomocí adaptéru ze sítě. Některé modely nabízí možnost provozu bez připojení do sítě, ty jsou vybaveny akumulátorem. Tyto modely oceníte pokud fotorámeček budete chtít přemístit na jiné místo, kde není možnost připojení do sítě, nebo budete s rámečkem často manipulovat, když chcete ukazovat fotky přátelům, kteří si fotorámeček předávají. Obecně platí, že čím větší je fotorámeček, tím větší má příkon a tím je ovlivněna i doba po kterou může být napájen z akumulátoru. Akumulátory mají výdrž v řádu hodin.

Materiál

Fotorámečky se vyrábí z různých materiálů a v různých barvách. Fotorámečky z kovu vydrží více a pokud máte malé děti vybírejte raději bytelnější výrobek. Další možností je výměnný přední kryt, takže si vzhled můžete měnit dle nálady či interiéru. Většina fotorámečků má podobu tabletů, který je schopen samostatně stát, nebo umožňuje zavěšení na zeď. Na trhu seženete i takové, které umožňují obojí.

Nejlepší digitální fotorámečky dle Heureka.cz

Sencor SDF 1060 – Digitální fotorámeček Sencor SDF 1060 s širokoúhlým 10,2″ displejem. Má nastavitelný jas, kalendář, hodiny, možnost postupného promítání obrázků i videí, menu v českém jazyce. Disponuje sloty pro paměťové karty SD / SDHC / MMC / MS i pro USB. Stojánek pro postavení na výšku i na šířku. K napájení slouží síťový adaptér.

RECENZE

GoGEN Frame 10 Wi-Fi – Digitální fotorámeček GoGEN, 10,1″ dotykový LCD IPS displej, rozlišení 1280 x 800 px, poměr stran 16:9, operační systém Android 6.0, WiFi 802.11b/g/n, přibližně 4,7 GB volné paměti, vstup pro Micro SD karty, podpora formátů JPG, PNG.

RECENZE

Sencor SDF 873 W – Extra tenký 8″ fotorámeček s přehráváním fotek, videa i hudby. Dálkové ovládání. Displej 8″ (20,32 cm) 16:9 TFT LED, čtečka karet (SD/SDHC), rozlišení 1080 x 768 Px, USB 2.0 Micro, reproduktor: 1W.

RECENZE

Hama DPF-156 – 15,6″ (39,6 cm) digitální fotorámeček s poměrem stran 16:10 a rozlišením 1366 × 768 pixelů disponuje vnitřní pamětí o velikosti 2 GB, vestavěnou čtečkou paměťových karet a funkcí hodin, kalendáře a budíku. Má vestavěné reproduktory.

RECENZE

GoGEN FRAME7WIFI – Digitální fotorámeček GoGEN, 7″ dotykový LCD IPS displej, rozlišení 1024 x 600 px, poměr stran 16:9, operační systém Android 6.0, WiFi 802.11b/g/n, přibližně 4,7 GB volné paměti, vstup pro Micro SD karty, podpora formátů JPG, PNG, přímé sdílení fotografií.

RECENZE

Hodnocení Jak vybrat fotorámeček pro perfektní vzpomínky na letní dovolené?

Ohodnoťe náš článek Jak vybrat fotorámeček pro perfektní vzpomínky na letní dovolené?. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak vybrat fotorámeček pro perfektní vzpomínky na letní dovolené?

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS