.

Jak vybrat mobilní klimatizaci a srovnání TOP klimatizací

,
Jak vybrat mobilní klimatizaci a srovnání TOP klimatizací

Letní teploty šplhají do závratných výšin, v interiéru je nesnesitelné horko a dusno. Každý z nás hledá způsob jak se ochladit. Když teplota přesáhne třicítku, větráky nejsou příliš efektivní. Uvažovali jste někdy o pořízení klimatizace? Nástěnné klimatizace bývají nákladné a náročné na instalaci, ideálním řešením je klimatizace mobilní. Mobilní klimatizace ochladí vzduch, hodí se do bytu i kanceláře. Lze ji přesouvat mezi pokoji podle vašich potřeb. Výkon mobilní klimatizace doporučujeme vybrat co nejvyšší. Poradíme vám jak postupovat při výběru mobilní klimatizace a na co si dát pozor.

Jak vybrat mobilní klimatizaci?

Mobilní klimatizace je cenově dostupná, kompaktní a snadno instalovatelná. Dá se použít kdekoliv, kde je elektrická zásuvka, můžete jí přesouvat z místnosti do místnosti podle vašich potřeb. Má však i nedostatky, jako je například nedokonalý odvod horkého vzduchu, s čímž si dobrý kutil poradí, nebo větší hlučnost.

Velikost místnosti

Před koupí potřebujete znát velikost prostoru, který chcete vychladit. Počet krychlových metrů rozhoduje o potřebném výkonu klimatizace.

Chladicí výkon

Chladicí výkon je jedna z hodnot, na kterou je třeba se při výběru zaměřit. Chladicí výkon znamená, jak rychle je chladný vzduch rozváděn po místnosti. Chladicí výkon klimatizace se udává ve dvou jednotkách, v BTU a kW. Jedna BTU za hodinu je rovna 0,293 wattům. Obecně platí, že pro 1 m2 je potřeba 8 watů výkonu klimatizace. Čím vyšší výkon, tím silnější klimatizace, je zde ale riziko, že budeš klimatizace hlučnější. Pokud chcete výkonnou a zároveň tichou klimatizaci, budete si muset připlatit.

Hlučnost

Nevýhodou mobilních klimatizací je jejich hlučnost. Jsou prostě hlučnější než ty nástěnné. I přesto dokážete najít tišší modely, které budou mít zhruba stejný zvuk jako myčka nebo lednička. Hlučnost mobilní klimatizace se uvádí v decibelech (dB). Nízká hlučnost je kolem 50 dB. Pokud plánujete mobilní klimatizaci využívat i v noci doporučuje se držet do hranice nejvýše do 60 dB.

Funkce

Mimo chlazení můžete u klimatizaci nalézt také funkce:
Topení – vhodné pro přitápění v zimě například klimatizace s tepelným výkonem 4 kW spotřebuje jen okolo 1,7 kW energie.
Odvlhčování – pojme vlhkost ze vzduchu a vyvede jí přes výfukovou hadici ven se vzduchem. To se hodí především do místností s vysokou vlhkostí. Předejdete tím vzniku plísní a navlhnutí zdí.
Časovač – nastavíte si čas, kdy se má klimatizace zapnout a vypnout.
Rychlé chlazení Jet – stačí zapnout a bleskově zchladí prostor na příjemných 18 °C.
Nemělo by chybět dálkové ovládání, abyste nemuseli pro zapínání, přepínání a vypínání chodit k tělu klimatizace. Některé mobilní klimatizaci lze ovládat i přes mobilní aplikaci.

Energetická spotřeba

Nejúspornější je třída A+++, nejméně úsporná třída D, většina mobilních klimatizací ale spadá do energetické třídy A, výjimečně A+.
Pro ještě lepší představu se podívejte na koeficienty EER a COP, které udávají poměr výkonu a příkonu (EER je koeficient pro chlazení, COP pro topení). Vyšší hodnota = účinnější zařízení = spotřeba menšího množství energie. Nejúčinnější klimatizace mají zpravidla EER a COP mezi 3,6 – 3,2.

Vývod vzduchu a kondenzátu

Vzduch je třeba vyvést ven přibalenou trubkou nebo hadicí. Ideální je vyvrtat do stěny otvor. Pokud tuto možnost nemáte, stačí trubici vystrčit přes okno. Aby vám teplý vzduch neproudil oknem zpět do místnosti, můžete si pořídit příslušenství ke klimatizacím v podobě těsnění do oken, tím zvýšíte účinnost klimatizace.
Odvod kondenzátu probíhá u novějších typů klimatizací automaticky. Odvádí se ven rovnou s horkým vzduchem. Pokud máte v bytě velké vlhko, může se část kondenzátu ukládat v přístroji, v tom případě je třeba přebytečnou vodu občas vylít, aby nedocházelo k množení mikroorganismů, které se potom s proudem vzduchu rozptylují po obydlí.

Nezdržujte se přímo v proudu chladného vzduchu. Ochlazení může být příjemné, ale dávejte si pozor na zdravotní rizika Chladný vzduch může mít nepříjemný dopad na svaly a klouby, které se podchladí a poté bolí. Razantní změny teplot zatěžují oběhový systém a mohou vést až ke kolapsu. Nechávejte klimatizaci foukat volně do prostoru.

Nejlepší mobilní klimatizace dle srovnávacího testu

Sinclair AMC-14AN1 – Mobilní klimatizace Sinclair AMC-14AN1 má vysoký výkon chlazení a patří mezi vysoce výkonné. Je tak vhodná i do větších prostor. Místnost zchladí rychle na požadovanou teplotu. Je vybavena automatickým režimem, takže si sama hlídá požadovanou teplotu, kterou nastavíte. Odvod teplého vzduchu buď hadicí z okna, nebo přes malý otvor ve zdi. Chlazení – zvolit můžeme buď automatický režim, který hlídá nastavenou požadovanou teplotu a podle ní mění rychlost ventilátoru. Jakmile teploty dosáhne, chlazení se automaticky vypne, pokud teplota stoupne, automaticky se spustí. Teplotu můžeme nastavit v rozmezí 20–30 °C . Mimo to má ještě 3 ruční režimy, kterými se nastavuje rychlost ventilátoru – vysoká, střední a nízká. Podle zvolené intenzity se mění i hlučnost klimatizace.Hlavní parametry mobilní klimatizace Sinclair AMC-14AN1 – výkon chlazení 4 kW – nejdůležitější údaj, na základě kterého zjistíme, jak je klimatizace výkonná. Čím vyšší výkon chlazení, tím rychleji dokáže klimatizace vzduch v místnosti ochladit. Energetická třída A. Odvlhčovací výkon (při funkci odvlhčováni) 70 l/den. Maximální průtok vzduchu 450 m3/h.

RECENZE A CENY

SAKURA STAC 15 CPA/NB – Mobilní klimatizace Sakura NB je jedna z nejvýkonnějších mobilních klimatizací na trhu. Jejími výhodami jsou moderní design a především její vysoký výkon chlazení 4,4 kW. Je vhodná pro prostory o velikosti až do 45 m2 a díky své snadné přemístitelnosti zvládne vychladit více menších prostor během jednoho dne. Jejími hlavními funkcemi jsou chlazení, odvlhčování a ventilace. U této mobilní klimatizace odpadá starost s vyléváním nádržky na kondenzát, neboť přístroj ponechává vlhkost ve vzduchu a zabudovaná nádržka tak plní při chlazení pouze bezpečností funkci. Automatické odpařování kondenzátu zaručuje, že se jednotka sama nevypíná při naplnění nádržky (jako u starších modelů mobilních klimatizací), ale pracuje tak dlouho, dokud není v místnosti dosažena nastavená teplota.

RECENZE A CENY

Daitsu APD 12 HK – Hlavními funkcemi jsou chlazení a odvlhčování. Každý jistě ocení funkci 24 hodinového časovače, kdy můžete nastavit zapnutí nebo vypnutí jednotky v požadovanou denní dobu. Klimatizace je vybavena funkcí automatického resetu. Pokud dojde k výpadku elektrického proudu, přístroj se opět zapne v režimu naposledy nastaveném před jeho výpadkem. Funkci SLEEP využijete v noci, kdy bude přístroj udržovat příjemné klima pro Váš co nejpohodlnější spánek. Dalším režimem je funkce DRY (odvlhčování), která bude udržovat vlhkost a pokojovou teplotu na komfortní úrovni. V režimu AUTO bude jednotka automaticky určovat provozní režim pro Vaše optimální pohodlí. Na LED displeji se vždy bude zobrazovat aktuální pokojová teplota a nastavený provozní režim. Klimatizace je energeticky nenáročná, řadí se do energetické třídy A. Tím, že využívá ekologické chladivo R410A je šetrná k životnímu prostředí. Vyznačuje se tichým provozem.

RECENZE A CENY

Daitsu APD 12 CK – Hlavními funkcemi jsou chlazení a odvlhčování. Každý jistě ocenífunkci 24 hodinového časovače, kdy můžete nastavit zapnutí nebo vypnutí jednotky v požadovanou denní dobu. Klimatizace je vybavena funkcí automatického resetu. Pokud dojde k výpadku elektrického proudu, přístroj se opět zapne v režimu naposledy nastaveném před jeho výpadkem. Funkci SLEEP využijete v noci, kdy bude přístroj udržovat příjemné klima pro Váš co nejpohodlnější spánek. Dalším režimem je funkce DRY (odvlhčování), která bude udržovat vlhkost a pokojovou teplotu na komfortní úrovni. V režimu AUTO bude jednotka automaticky určovat provozní režim pro Vaše optimální pohodlí. Na LED displeji se vždy bude zobrazovat aktuální pokojová teplota a nastavený provozní režim. U této mobilní klimatizace není nutné vylévat nádržku s kondenzovanou vodou, neboť má speciální funkci odpařování kondenzátu. Jednotka má funkci automatického mytí (vnitřní sušení), která slouží k vnitřnímu sušení přístroje, aby se v něm následkem zbytkové vlhkosti netvořil plíseň apod.Klimatizace je energeticky nenáročná, řadí se do energetické třídy A. Tím, že využívá ekologické chladivo R410A je šetrná k životnímu prostředí. Vyznačuje se tichým provozem. K jednotce patří multifunkční ovladač, který Vám zajistí naprosté pohodlí, pokud nechcete k jednotce zbytečně vstávat a nastavovat ručně funkce na ovládacím panelu. Výhodu tohoto ovladače ocení především rodiče, neboť má dětskou pojistku proti změně nastavených hodnot.

RECENZE A CENY

Daitsu APD 12-CR – Mobilní klimatizace Daitsu vynikají nad ostatními značkami krásným designem – čelo klimatizace s ladnými liniemi nepůsobí technicky, narozdíl od ostatních značek, jejichž klimatizace mají v přední části lamely. Navíc Daitsu jako jediné umožňují nastavení výstupu chladného vzduchu kolmo vzhůru, takže ani jednotka, kterou umístíte např. blízko pracovního stolu nebo sedačky, nebude obtěžovat proudem chladného vzduchu okolo se pohybující osoby. V neposlední řadě vynikají mobilní klimatizace Daitsu nad konkurencí také nezvykle tichým chodem. Chladicí okruhy jsou plněny ekologickým chladivem R410a, které spolu s energetickou nenáročností (energetická třída A) vyhovují vysokým nárokům na provoz šetrný k našemu životnímu prostředí. Stejně jako všechny ostatní mobílní klimatizace vyžaduje i Daitsu vývod teplého vzduchu mimo klimatizovanou místnost, jako příslušenství k tomu obsahuje balení hadici, lamelu pro umístění do okna a zúženou koncovku hadice. Mobilní klimatizace Daitsu mají funkci odpařování kondenzátu, takže není třeba vypouštět nádržku s vodou.Klimatizace má řadu funkcí.

RECENZE A CENY

Hodnocení Jak vybrat mobilní klimatizaci a srovnání TOP klimatizací

Ohodnoťe náš článek Jak vybrat mobilní klimatizaci a srovnání TOP klimatizací. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Jak vybrat mobilní klimatizaci a srovnání TOP klimatizací

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS