Jak vybrat ústní vodu (na reklamy nespoléhejte) + přehledné srovnání oblíbených mez spotřebiteli

Zničí až 99% bakterií v našich ústech, našeho zářivého úsměvu si lidí všimnou už z dálky a to za pouhé dva týdny – to doopravdy nezní špatně. Vlastně právě naopak. V podstatě nám to zaručuje zdravé zuby a dásně i v případě, že jejich čištění jinak neobětujeme mnoho času a námahy. Je to ale doopravdy tak účinné, jak věříme nebo je to jen další úspěšná komerční lež?

Ústní vody a reklama

Hned na začátku vás zklamu. Většina ústních vod svým slibům nedostojí, protože míru svých účinků silně přehání. Otázkou ale zůstává, jestli některé z ústních vod nám pomůže alespoň předejít vzniku zubního kazu. Odpovědí se zabývalo zkoumání časopisu dTest. Zaměřili se na obsah fluoridu, protože to je aktivní složka, která chrání zuby před vznikem plaku a také před zánětem dásní. Vyhodnocování se provádělo na základě stomatologických vědecky podložených poznatků.



Výsledky pravděpodobně většinu z vás překvapí. Nejlepší hodnocení dostaly vody Dentalux, Aquafresh 3 in 1 a Meridol. Ty obsahovaly ideální množství fluoridu. Naopak jen zanedbatelné množství ho bylo naopak v ústních vodách jako je Listerine, Odol Stoma, Paradentol nebo Weleda. Zvlášť nečekané je to u vody Listerine, z jejíž reklam pochází většina úvodu a kterou velmi kladně hodnotí i sami spotřebitelé.  Znovu se zde ukazuje, jak je reklama silnou přesvědčovací zbraní.

A jak tedy vybrat tu správnou vodu?

Záleží především na tom, co od ní požadujete. Pokud trpíte rozvinutým zánětem dásní, jako doplněk k léčbě stomatologa bude nejlepší sáhnout po vodě s vyšší koncentrací chlorhexidinu. Pro krátkodobou léčbu je nejvhodnější koncentrace okolo 0,12%. Dejte si ovšem pozor na dlouhodobé užívání – to může vést i nepříjemným vedlejším účinkům jako např.: zabarvení zubů do hněda.

Naopak pokud vám bude ústní voda sloužit jen jako prevence, je vhodné používat tu, která obsahuje 0,05 – 0,06% chlorhexidinu. Mezi takové patří např:: Parodontax, Curasept 0,05%, GUM Paroex 0,06% nebo Meridol. Všechny zmiňované lze užívat delší dobu bez rizika vedlejších účinků.

A jaké ústní vody jsou tedy spotřebiteli nejoblíbenější?

[table id=11 /]

Ohodnoťte článek o sporákách

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)

Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


123 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS