.

Jak vybrat zmrzlinovač

Kdo by se rád neosvěžil v horkém letním dni. Kromě chlazených nápojů vás jistě zchladí i zdravá domácí zmrzlina, plná čerstvého ovoce, bez přidaných konzervantů a dalších nežádoucích aditiv, kterou si lehce vyrobíte pomocí zmrzlinovače.

Výroba domácí zmrzliny je jednoduchá, její příprava nezabere mnoho času, většinu práce za vás zvládne zmrzlinovač.

Nevíte, jaký zmrzlinovač vybrat a které jsou ty nejlepší na trhu?

Na výběr jsou dva typy zmrzlinovačů s chladicí nádobou a zmrzlinovače s kompresorem.

Zmrzlinovače s chladící nádobou – jedná se o robotický přístroj s dvoustěnnou nádobou s chladícím médiem, kterou je potřeba předem namrazit . Záleží na typu zmrzlinovače, u některých stačí pár minut, jinde jde o 10-24 hodin. Většinou zvládnou jen jednu várku zmrzliny denně. Nádoba udrží zmrzlinu nějaký čas v chladném stavu, poté ji musíte vložit do mrazáku. Tyto zmrzlinovače se hodí zejména pro smetanové druhy zmrzliny. Jsou určené spíše pro nenáročné zákazníky, kterým postačí jedna várka zmrzliny denně. Zmrzlinovače s chladící nádobou jsou levnější, jejich cena začíná okolo 1000 korun.

Zmrzlinovače s kompresorem – fungují automaticky a pro výrobu zmrzliny není potřeba žádný další přístroj, mají vlastní chladící jednotku. Míchání zmrzliny v nich trvá déle a jsou náročnější i na spotřebu elektrické energie. Tyto zmrzlinovače jsou nejčastěji vyráběny z nerezových materiálů. I jejich cena je vyšší , pohybuje se v řádech tisíců korun.

Zmrzlinovače nejčastěji mají nádoby s objem od 0,8 – 1,5 litru. Objem mísy udává, kolik zmrzliny budete schopni připravit.
Přístroje nejen zmrzlinu namrazí, ale také smíchají. To se děje pomocí šlehače, který je ve většině případů zabudovaný přímo uvnitř zmrzlinovače. Zaměřte se z jakého materiálu jsou vyrobené metly. Lepší volbou jsou metly nerezové. Plastové mohou časem začít kroutit a deformovat .

Důležitým parametrem je příkon – energie spotřebovaná za jednotku času. Příkon se udává ve Wattech pod zkratkou W. Menší zmrzlinovasče mívají příkon pod 12 W, výkonnější zmrzlinovače kolem 180 W. Čím je příkon vyšší, tím rychleji zmrzlinovač zmrzlinu připraví, zároveň musíte počítat i s nárůstem spotřeby elektrické energie.

U zmrzlinovačů se můžete setkat s dvěma typy ovládání a to manuální a automatické.
Zmrzlinovač s manuálním ovládáním je potřeba nastavit manuálně a hlídat výrobní proces zmrzliny a provést jeho vypnutí. Zmrzlinovače s automatickým ovládáním mívají automatické režimy, ovládají se dotykově a není nutné hlídat výrobní proces zmrzliny, sami se vypnou.

Speciální funkce zmrzlinovače

Časovač – nastavíte si čas na přípravu zmrzliny
Automatické chlazení – po ukončení přípravy lze zmrzlinu chladit
Led indikátory – zobrazují aktuální stav výrobníku zmrzliny, popřípadě jeho činnost.

Doplňky:

Servírovací lžíce pro nabírání zmrzliny. U některých modelů můžete narazit na stěrku nebo špachtli.
Odměrky – sloužící k odměření správného množství ingrediencí.
Ať už se rozhodnete pro klasickou zmrzlinu, či ovocný sorbet, ze zmrzlinovače získáte vysoce kvalitní výrobek, který vás uspokojí.

Základní recept na jemnou smetanovou zmrzlinu

Suroviny:
300 ml smetany, 65 g včelího medu, 2 žloutky, 1 vejce, špetka soli
Všechny přísady smíchejte bezprostředně před mražením, dejte do nádoby a zpracujte na jemnou smetanovou zmrzlinu. Můžete přidat další přísady podle chuti.

Ohodnoťte článek o zmrzlinovačích

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS