.

Jak zabezpečit domov před odjezdem na dovolenou

Jak zabezpečit domov před odjezdem na dovolenou

Určitě jste někdy slyšeli příběh, nebo se dokonce stal vám, o rodině, která se vrátila z dovolené a našla svůj dům vykradený. Je to scénář, který se uskuteční každý rok tisícekrát v domácnostech po celé zemi a ve světě. Často až po nepříjemném zážitku přijdou na řadu otázky, jak jste mohli svůj dům lépe zabezpečit.

Existují samozřejmě případy, kdy by žádnému množství příprav nezabránilo vloupání. Ale pomocí několika jednoduchých kroků můžete snížit riziko, že se váš domov dostane do hledáčku zlodějů.

Požádejte sousedy o sledování domu

Jedním z nejlepších způsobů, jak chránit váš domov, je být dobrým sousedem. To znamená, že když se seznámíte se svými sousedy a budete s nimi pravidelně mluvit, můžete zmínit, že se chystáte na dovolenou a že byste ocenili, kdyby na váš dům dohlédli.

Pokud se svými sousedy nevycházíte, požádejte přátele a rodinu, aby váš dům několikrát týdně zkontrolovali, když jste pryč.

Pořiďte si časovače na elektroniku

Tmavý dům v noci po dobu jednoho týdne je jistým znamením, že jste na dovolené. Naštěstí na trhu existuje velké množství časovačů, které se zapojují přímo do zásuvky a v určitých denních dobách zapínají a vypínají světla a další elektroniku. Nezapomeňte na každý přístroj nebo světlo nastavit rozdílné časové rozpětí.

Zařiďte posekání trávy nebo odházení sněhu

Že je někdo mimo domov nejvíce prozradí neudržovaný trávník a zasněžená příjezdová cesta s nejmenším náznakem lidského pohybu. Takže v létě najděte sousedského kluka, člena rodiny, přítele nebo zahradnickou společnost, která bude sekat váš trávník a v zimě to samé s vyčištěním příjezdové cesty a chodníků od sněhu.

Odhlašte poštu

Přetékající poštovní schránka je jasnou známkou toho, že někdo dlouho nebyl doma. Na pobočce pošty požádejte o dočasné zastavení doručování novin a dopisů nebo požádejte sousedy či známé o vybírání schránky.

Nedávejte nic z dovolené na sociální sítě

Nepište na sociální sítě nic o tom, že se chystáte na dovolenou. Po dobu dovolené nevkládejte nikam fotografie z vaší dovolené. Je jasné, že se chcete chlubit, ale vydržte se zveřejněním fotografií do návratu domů. Nikdy nevíte, kdo vaše příspěvky vidí.

Hodnocení Jak zabezpečit domov před odjezdem na dovolenou

Ohodnoťe náš článek Jak zabezpečit domov před odjezdem na dovolenou. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Jak zabezpečit domov před odjezdem na dovolenou

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS