.

Jak zbavit ovoce škodlivých pesticidů

Jak zbavit ovoce škodlivých pesticidů

Ovoce a zelenina jsou chutné a zdravé potraviny, což z nich činí ideální jídlo pro výživu celé rodiny. Pro zajištění toho, aby byly skutečně prospěšné pro naše zdraví, je důležité omýt z plodů co nejvíce zbytků pesticidů.

Nejlepší způsob, jak se vyhnout škodlivým pesticidům, je samozřejmě pěstování vlastní produkce nebo nákup pouze ekologických produktů. Pokud však nemůžete pěstovat své vlastní jídlo a ekologické produkty jsou příliš drahé nebo nedostupné, zde je několik tipů, jak zajistit, aby vaše tradiční produkty byly co nejzdravější.

Slaná voda

Namočení ovoce a zeleniny v 10% roztoku slané vody po dobu 20 minut zbaví většinu zbytků ze čtyř nejběžnějších pesticidů.

Ocet

Ocet je další způsob, jak odstranit zbytky pesticidů z ovoce a zeleniny. Někdy postačí namíchat 4 díly vody na 1 díl octa a plody vložit do roztoku po dobu asi 20 minut. K důkladnému odstranění pesticidů je třeba čistého octa. Ocet může také odstranit mnoho druhů bakterií, které se vyskytují i na jiných potravinách. Dávejte pozor, abyste v tomto roztoku nenamočili porézní ovoce, například bobule, protože by to mohlo ovlivnit tenkou slupku.

Jedlá soda

Směs jedlé sody a vody v poměru 1:10 je další způsob, jak se zbavit pesticidů. Namočte ovoce a zeleninu do roztoku na 15 – 20 minut a poté opláchněte vodou.

Studená voda

Vědci na Connecticutské zemědělské experimentální stanici zjistili, že 9 z 12 opláchnutých plodů bylo zbaveno pesticidů.

Plody oloupejte

Dalšími způsoby, jak omezit naši spotřebu pesticidů, je nákup produktů na místních trzích v sezóně a oloupání slupky (i když u mnoha druhů ovoce a zeleniny je slupka spíše zdrojem živin).

Ovoce a zelenina jsou základem zdravého životního stylu. Odstraněním co největšího množství pesticidů zajistíme, že naše spotřeba plodů nám poskytne maximální zdravotní přínos.

Hodnocení Jak zbavit ovoce škodlivých pesticidů

Ohodnoťe náš článek Jak zbavit ovoce škodlivých pesticidů. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasování, průměr: 4,50 z 5)
Loading...

Podobné články k Jak zbavit ovoce škodlivých pesticidů

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS