.

Jak zlepšit Wi-fi signál a na co si dát pozor při umístění routeru?

Také vás rozčiluje, když se díváte na film z internetu a přenos se začne z ničeho nic „sekat“? Po chvilce ikona načítání zmizí, ale za několik minut se přenos začne opětovně načítat? Nemusíte hned kupovat nový router, zkuste vylepšit kvalitu signálu na vašem Wi-fi připojení.

Existují určité faktory, které mohou ovlivnit rychlost WiFi jako je například nesprávné umístění WiFi routeru, nesprávné nastavení WiFi , napadení WiFi sítě.

Ujistěte se, že jste router umístili, co nejdále od jiné elektroniky. Nejlepší umístění routeru je co nejblíže středu domácnosti nebo v otevřeném prostoru. Pokud máte umístěný router v rohu domácnosti, pak je velká šance, že budete mít nízký signál na druhém konci domu. Wi-Fi vlny jsou krátké a se vzdáleností klesá i síla signálu.

Jestliže nechcete Wi-Fi router přemisťovat , můžete si zakoupit Wi-Fi Repeater. Jedná se o opakovač, který signál příjme a pošle ho dál. WiFi opakovače rozšiřují dosah Wi-Fi sítě i do míst, kam stávající signál nedosáhne nebo je tam příliš slabý. Síťové připojení zařízení se provádí jednoduše do běžné zásuvky pomocí praktického, integrovaného konektoru.

Pokud má váš router více antén, interních či externích, zkuste je umístit kolmo k sobě. Příjem mezi směrovačem a zařízením je maximální, když antény přijímače i vysílače jsou ve stejné rovině.
Nezapomínejte občas WI-Fi router restartovat. Popřípadě ho vypnout ze sítě a zase zapnout. Pokud máte hardware nejnovější technologie, můžete v něm nastavit plán automatického restartování.

Pásmo – Moderní Wi-Fi routery nabízejí možnost volby mezi 2.4 GHz a 5 GHz pásmem, nebo jejich kombinaci.
2,4 GHz je vhodné pro domácnosti s menším počtem připojené elektroniky, pro nenáročné uživatele.
5 GHz pro datově náročné činnosti, streamování videa, hraní on-line her, jeho nevýhodou je o něco kratší dosah než u pásma 2,4 GHz .
Novější zařízení nabízejí kombinaci 2,4 a 5 GH, uspokojí náročnější uživatele a domácnosti či kanceláře s mnoha připojenými zařízeními.

Aplikace které zůstavají připojeny k vašemu internetu mohou spotřebovávat šířku pásma internetu. Pokud máte v počítači nebo smartfounu nainstalované aplikace, které spotřebovávají velkou šířku pásma a zpomalují tím internet, je třeba takové aplikace nebo software odinstalovat.

Váš kanál může být ovlivňován signálem od sousedů, pokud také používají WI-Fi. Je lepší použít kanál, který je odlišný od ostatních sítí. K nalezení vhodnější kanálu vám poslouží aplikace Wi-Fi Analyzer.

Zkontrolujte nastavení – pokud dojde k nějakému problému, který nejde vyřešit restartem, podívejte se do nastavení vašeho routeru přes administrativní přístup. Zjistíte, zda je router připojen k internetu a zda dále ho distribuuje. Pomocí dalších programů např. WifiGuard zjistíte, zda není k vašemu routeru připojeno více uživatelů a nezpomalují ho.

Hlavní příčinou náhlého poklesu rychlosti WiFi je možnost, že síť je hacknuta počítačovým pirátem. Ten může používat vaší WiFi a spotřebovávat šířku pásma. Důležité je chránit si WiFi před hackery použitím silného hesla, místo původního admin/admin.

Ohodnoťte článek o zlepšení WI-Fi signálu

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (8 hlasování, průměr: 4,13 z 5)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS