.

Jak zrychlit mobilní telefon s operačním systémem Android

Po koupi telefonu s operačním systémem Android se radujete, jak perfektně funguje. Postupem času ale zpomaluje. Ani nejvýkonnější hardware nezvládne odolávat náporu hromady aplikací a služeb, které postupně uživatel nainstaluje. Zpomalování telefonu lze eliminovat a operační systém zrychlit. Pomalení operačního systému Android má obvykle na svědomí přílišné množství instalovaných aplikací, z nichž část je spuštěná na pozadí systému. Když na pozadí běží větší množství aplikací, systém se dostanete až na hranici, kdy již nejsou dostupné žádné systémové prostředky a telefon se pak může často zasekávat.

Jak operační systém zrychlit?

Smažte nepotřebné aplikace

V nastavení jděte na seznam aplikací a projděte je, zda musíte všechny opravdu mít. Čím více aplikací máte, tím může být zpomalení markantnější.

Zbavte se nepotřebných Widgetů

Některé widgety jsou nešetrné a užívají energii jako byste měli neustále spuštěnou aplikaci. Widgety zobrazující na obrazovce nějaké informace, typicky třeba aktuální počasí, meteorologickou předpověď, datum a čas či nejnovější aktuality. Zvažte, které opravdu využijete a ostatní smažte.

Spořič dat

Pokud používáte k přístupu na internet Chrome, nastavte si spořič dat a aktivujte jej. Spořič vám ušetří energii, sníží spotřebu dat a zrychlí načítání.

Smažte dočasné soubory

Dočasné soubory zrychlují práci s aplikacemi, ale pokud je jich moc místo v paměti ubývá, mají přesně opačný efekt. Vymažte je a začněte od začátku. Budete se ale muset ve většině aplikací znovu přihlásit.

Vyčistěte vyrovnávací paměť aplikací

Jestli máte telefon delší dobu a ukládáte si fotografie do galerie, ze které občas něco nevymažete, není to ideální. Projděte si celou adresářovou strukturu, zálohujte a vše nepotřebné vymažte.
Vyrovnávací paměť aplikací, takzvané soubory cache si aplikace vytvářejí, aby běžely plynuleji a rychleji. Mnoho programů svou vyrovnávací paměť nečistí, tyto soubory zůstávají nevyužité v paměti zařízení. Ve výsledku to vede k zaplňování místa a následnému zpomalení systému. Cestou ke zrychlení je vymazání cache jednotlivých aplikací. Jedná se o postup, který zvládnete přes klasické nastavení a seznam aplikací.

Vypněte animace

V nastavení si aktivujte Vývojářské možnosti. Uděláte to tak, že sedmkrát klepnete na číslo verze Androidu. Poté ve vývojářském menu najděte animace a vypněte je.

Vraťte zařízení do továrního nastavení

K tomuto kroku sáhněte až když ty předchozí nepřinesou požadovaný efekt. Tento krok funguje celkem spolehlivě, jelikož díky němu bude Android zařízení stejně svižné, jako v době, kdy jste ho poprvé začali používat. Ale během tohoto kroku bude z vašeho zařízení vymazáno skutečně vše, veškeré aplikace, fotky, všechny datové soubory a jiné. Pokud si chcete některé věci uchovat, proveďte jejich zálohování a teprve poté začněte s obnovou továrního nastavení.

Ohodnoťte článek o zrychlení systému Android

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasování, průměr: 4,67 z 5)
Loading...

Další články nákupního rádce

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS