Jaký vybrat vysokotlaký čistič

,
Jaký vybrat vysokotlaký čistič

Pokud potřebujete vyčistit terasu, dlažbu, nebo auto nejspíš se neobejdete bez vysokotlakého čističe. Vysokotlaké čističe jsou skvělým pomocníkem, které šetří váš čas i vodu. Zahradní hadice by spotřebovala velké množství vody a ručním mytím byste se jen zdržovali a výsledek by stejně nebyl optimální. Při umývání vysokotlaký čistič dokáže ušetřit až 80 % vody oproti zahradní hadici. Investice do vysokotlakého čističe se rozhodně vyplatí. Jaký typ vybrat a na jaké parametry se zaměřit vám poradíme v dnešním článku.

Jak vysokotlaký čistič funguje?

Na trhu najdete nejrůznější přístroje, které se liší výkonem, sílou proudu, velikostí a cenou.
Základ vysokotlakého čističe, neboli wapky tvoří motor, který pohání systém čerpadel. Voda do čističe je přiváděna hadicí, na bázi stlačení vody vznikne silný proud, za pomoci kterého je možné umýt i velmi odolnou špínu. Přiváděná voda zajišťuje i chlazení motoru.

Tlakové myčky se rozdělují do 3 kategorií:

s benzínovým, naftovým, elektrickým pohonem

Čističe s benzínovým a naftovým motorem mají větší výkon a můžete s nimi pracovat i tam, kde není zdroj elektřiny. Jejich nevýhodou je větší hlučnost a vyšší pořizovací cena.

Vysokotlaké čističe pro domácí použití

Wapky pro domácí použití vám postačí na čištění zahradního nábytku, plotů, dlažby, auta, motorky nebo cyklistických kol. Jsou vyráběné převážně z plastu a mívají méně výkonný motor. Proto nepočítejte s jejich velkou odolností a kvalitou na rozdíl od profesionálních strojů. Ale i tak svou službu pro domácí použití splní.
U hobby verze se pohybuje příkon od 1500 až 2000 W. U menších čističů cca 1 300 – 1 600 wattů. Výkon úzce souvisí s tlakem průtokem vody. U menších čerpadel se pohybuje průtok vody mezi 300-400 litry za hodinu. Výkonnější čerpadla disponují průtokem 400-650 litrů za hodinu. Síla proudu vody záleží na výkonu motoru, ale také na průměru trysky. Určitě oceníte, když si průtok budete moct regulovat, a tím měnit tlak podle toho, jaký povrch čistíte. Na trhu najdete čerpadla o výkonu 100 – 160 barů. Čím má přístroj větší průtok v barech, tím má větší výkon. Horkovodní čističe umožňují vodu ohřívat, maximální teplota vody bývá vysoká, že s wapkou můžete pracovat jako s parním mopem.

Profesionální přístroje

Pro profesionálnější použití nebo čištění velmi odolných nečistot jsou vhodné silnější čističe s příkonem nad 1600 W, vyšším tlakem okolo 160 barů a průtoku vody minimálně 500 l/hod. Profesionální horkovodní čističe pracují s vodou o teplotě kolem 100 °C, poradí si tak i s mastnou špínou. Takové přístroje zvládnou nejen mytí dlažby, odpadů a okapů. Uplatnění najdou v dílnách a autoservisech.

Funkce a příslušenství

Ohřev vody – umožňuje nastavit teplotu vody
Tlakový spínač – automaticky vypne motor skrze stříkací pistoli
Naviják kabelu – díky navijáku se nemusíte zdržovat jeho motáním
Nádobka na saponát – u levnějších zařízení jde o samostatně umístěnou nádržku, a u dražších se nachází přímo v čističi. Množství saponátu lze regulovat pomocí tlačítek na rukojeti trysky.

Příslušenství

Hodit se vám budou prodlužovací hadice, různé nástavce, trysky a koncovky, teleskopická madla, klasické i rotační kartáče, sady pro čištění okapů a odpadů, nebo speciální sety na mytí aut a motocyklů.

Cena

Cenové rozpětí je široké. Malé přístroje pro domácí použití se dají sehnat od 2 000 Kč do 5 000 Kč. Poloprofesionální přístroje seženete od 10 000 Kč do 20 000 Kč. Přístroje určené profesionálům se pohybují okolo 40 000 Kč.
Při výběru vysokotlakého čističe, sáhněte po renomovaných výrobcích mezi které patří Fieldmann, Kärcher, Hecht nebo Bosch.

Nejprodávanější vysokotlaké čističe podle Heureky

Kärcher K 5 Compact 1.630-750.0

Scheppach HCE 2400

Riwall REPW 120 SET

Michelin MPX25EHDSP

Bosch Universal Aquatak 135 0.600.8A7.C00

Hodnocení Jaký vybrat vysokotlaký čistič

Ohodnoťe náš článek Jaký vybrat vysokotlaký čistič. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Jaký vybrat vysokotlaký čistič

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS