Je lepší kávovar na kapsle nebo s filtrem? Užitečné rady, než si koupíte nový kávovar

,
Je lepší kávovar na kapsle nebo s filtrem? Užitečné rady, než si koupíte nový kávovar

Patříte k milovníkům dobré kávy? V dnešní době si kvalitní kávu můžete dopřát aniž byste museli vyrazit do kavárny. Kvalitní kávu si jednoduše připravíte doma pomocí kávovaru. Trh nabízí bohatý výběr kávovarů, poradíme vám, jak se zorientovat v jejich nabídce.

Jaký kávovar vybrat?

Koupi nového kávovaru promyslete
První věc, kterou byste měli před nákupem kávovaru zvážit, je kolik peněz chcete do přípravy kávy investovat. K dostání jsou levné varianty i propracované přístroje s mnoha funkcemi.
Kromě nákladů na pořízení kávovaru si spočítejte i náklady na provoz. Například při pořízení kávovaru na kapsle budete investovat i do nákupu kapslí.
Promyslete si, jak často budete přístroj používat. Pokud vypijete 1-4 šálky kávy, nemusíte mít přehnané nároky na objem nádoby na vodu. Při vyšším zatížení se vyplatí investovat do kávovaru, jenž disponuje jednoduchou obsluhou, větší kapacitou nádoby na vodu a mléko a možností nastavit si nápoj dle vlastních preferencí.

Kapslový kávovar

Nejoblíbenější varianta kávovaru, obsluha je velmi jednoduchá. Stačí vložit kapsli a káva je během několika vteřin připravena.
Výhodou kapslových kávovarů je jejich skladnost a praktičnost.
Kapslový kávovar na rozdíl od jiných kávovarů nepřipravuje kávu z mleté kávy, ale ze speciálních kapslí. Na trhu je velký výběr kapslí, jen si dejte pozor na kompatibilitu. Zvolený kávovar může podporovat pouze kapsle od jeho výrobce. Pořizovací cena kapslového kávovaru je nízká, ale může se prodražit kvůli výdajům za kapsle, které navíc zatěžují životní prostředí.
Mezi nejprodávanější značky kapslových kávovarů patří Nespresso, Nescafé Dolce Gusto a Tassimo. Modely Krups seženete už od dvou a půl tisíce korun, Nespresso spadá do vyšší cenové kategorie.
Levné modely kolem tisíce korun seženete od Nescafé Dolce Gusto. Kávovar je kompatibilní s 30 druhy kapslí, které zakoupíte v běžných supermarketech. Kapsle Nespresso se prodávají pouze ve speciálních obchodech nebo online. Kávovar Tassimo model My Way zvládne uvařit spoustu nápojů, například i horkou čokoládu z kapslí Milka.

Pákový kávovar

Pákové přístroje ocení uživatelé, kteří si zakládají nejen na pití kávy, ale také na samotné přípravě. Mletou kávu musíte před každou přípravou natlačit do sítka ve speciálním držáku, který se pohybem páky nasazuje na samotný přístroj. Mezi důležité údaje patří výkon kávovaru, který se počítá na bary. Doporučující výkon je minimálně 9 barů, ideální výkon se pohybuje kolem 15 barů.

Plně automatický kávovar

Tyto přístroje jsou vhodné pro domácnosti či kanceláře, kde se pije větší množství kávy. Příprava je omezena na vložení ingrediencí a stisk jednoho tlačítka. Plně automatický kávovar se sám postará o namletí kávy díky odolnému vestavěnému mlýnku. Výhodou je také automatické čištění kávového odpadu po každém použití. Jejich nevýhodou je neskladnost a poměrně vysoká cena.

Moka konvička

Moka konvičky patří mezi tradiční způsoby přípravy kávy. Pokud nechcete příliš investovat do kávovaru, často cestujete a máte rádi domácí kávu, moka konvička je pro vás jak dělaná. V moka konvičce uvaříte kávu podobnou espressu, stačí mít k dispozici sporák nebo elektrickou zásuvku. Moka konvička se skládá se ze tří dílů. Do spodního se nalije voda, do prostředního nasype káva a v horním se tvoří hotový nápoj. Káva z moka konvičky má specifickou chuť, která nemusí každému vyhovovat.

French press

Chcete chutnou kávu za příznivou cenu bez složitých příprav? Pak je French press právě pro vás. French press je skleněná konvička, do které se používá nahrubo mletá káva, která se zalije vodou, nechá chvilku louhovat a poté se stlačí zabudovaným filtrem. Ceny se liší podle materiálu, velikosti a designu.

Překapávač

Pokud je pro vás espresso příliš silné, doporučujeme kávu z překapávače. Přístroj připraví kávu, která nemá příliš silnou chuť. Výslednou chuť kávy do značné míry ovlivní filtr, kterým je překapávač vybaven.
Překapávače se dělí na manuální a elektrické.
Manuální překapávač kávy vyniká hlavně nízkou cenou. Manuální překapávač je nutné naplnit vodou, která by měla mít ideálně teplotu 90°C. Ve chvíli, kdy horká voda proteče přes filtr, je káva hotová.
Elektrický překapávač vodu ohřeje, což přípravu kávy zjednoduší. Výhodou elektrického překapávače je, že káva vydrží horká i několik dalších hodin. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Hodnocení Je lepší kávovar na kapsle nebo s filtrem? Užitečné rady, než si koupíte nový kávovar

Ohodnoťe náš článek Je lepší kávovar na kapsle nebo s filtrem? Užitečné rady, než si koupíte nový kávovar. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Je lepší kávovar na kapsle nebo s filtrem? Užitečné rady, než si koupíte nový kávovar

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS