Jsou šnekové odšťavňovače lepší než odstředivé? Pomůžeme s výběrem

,
Jsou šnekové odšťavňovače lepší než odstředivé? Pomůžeme s výběrem

Odšťavňovače jsou ideální pro přípravu čerstvé a kvalitní šťávy z různých druhů ovoce i zeleniny. Před koupí odšťavňovače je třeba si dobře promyslet, k jakému účelu a jak často jej budete používat. Podívejte se, v čem se šnekové a odstředivé odšťavňovače liší a jak ovlivňují chuť i konzistenci šťávy.

Proč jsou šnekové odšťavňovače lepší, než odstředivé?

Šnekové odšťavňovače

Mezi výhody šnekových odšťavňovačů patří především možnost přípravy džusů s maximálním obsahem živin, které vám tradiční odšťavňovač neposkytne. Šnekové odšťavňovače drtí ovoce či zeleninu rotujícími šneky a přes příslušný otvor poté vytlačí šťávu. Výsledkem je šťáva lisovaná za studena a suchá dužina, která padá do připravené nádobky. Šnekový odšťavňovač vám navíc umožňuje připravit šťávu prakticky z jakéhokoli ovoce nebo zeleniny, která nepění a je méně náchylná k oxidaci, vydrží čerstvá až několik dní. Dosahuje také lepších výsledků než odstředivý odšťavovač u listové zeleniny, což nadchne nejen milovníky zdravé výživy. Samotné nápoje jsou mnohem sytější a hustší, připomínají spíše než čirou šťávu hmotu ve formě pyré. Zařízení je také tiché a snadno se čistí.

Odstředivé odšťavňovače

Odstředivé odšťavňovače fungují na principu otočných nožů, které ovoce nebo zeleninu rychle nakrouhají a odstředivou silou přitlačí na síto z ušlechtilé nerezové oceli., přes nějž projde vymačkaná čistá šťáva. V porovnání se šnekovými mají tyto odšťavňovače rychlejší otáčky a nižší výtěžnost šťávy. Poradí si i s tvrdými plody, nehodí se však na lisování měkkého ovoce, listové zeleniny nebo bylinek.

Při výběru odšťavňovače se kromě typu zaměřte i na další vlastnosti a funkce ovlivňující každodenní používání.

Plnící otvor – praktický je velký plnicí otvor odšťavňovače, který zvládne i celé plody, a nemusíte si tak dělat starosti s krájením ovoce a zeleniny na malé kousky. Tedy čím větší, tím lepší – ideální průměr plnicího otvoru odšťavňovače začíná na 7 cm.
Objem sběrné nádoby – udává, kolik se do nádoby odšťavňovače vejde šťávy.
Příkon odšťavňovače – značí spotřebu energie. Nižší příkon naznačuje nižší otáčky a naopak. Odstředivé odšťavňovače mají vysokootáčkové motory s vyšším výkonem a tím i vyšší spotřebu. Motory šnekových odšťavňovačů se otáčejí pomalu a mají nižší spotřebu elektrické energie, ale zase běží déle, takže spotřeba je u obou typů přístrojů srovnatelná.
Počet otáček – se liší dle typu odšťavňovače. Vysoké otáčky si poradí i s tvrdšími plody za cenu nižší výtěžnosti šťávy. Nižší otáčky vytěží z jednoho plodu více šťávy.
Velikost nádoby na odpad – parametr důležitý pro odstředivé odšťavňovače. Pokud u odstředivky naplníte zásobník vlákniny musíte přerušit odšťavňování, přístroj rozebrat a nádobu vyprázdnit a přístroj zase složit. U šnekového přístroje padá vláknina do samostatné nádoby a její vysypání je otázkou několika sekund.

Nejlepší odšťavňovače dle srovnání

Šnekové odšťavňovače

G21 Gracioso

Sencor SSJ 4042

Bosch MESM731M

Odstředivé odšťavňovače

Sage BJE 430

Bosch MES25A0

Concept LO7026


Nejlepší odšťavňovače dle recenzí uživatelů

Sencor SJE 741SS

Bosch MES25A0

Tefal ZC 255 B 38

Hodnocení Jsou šnekové odšťavňovače lepší než odstředivé? Pomůžeme s výběrem

Ohodnoťe náš článek Jsou šnekové odšťavňovače lepší než odstředivé? Pomůžeme s výběrem. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Jsou šnekové odšťavňovače lepší než odstředivé? Pomůžeme s výběrem

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS