Kroky, které pomohou dokonale vyčistit gril

,
Kroky, které pomohou dokonale vyčistit gril

K létu neodmyslitelně patří grilování. Pro dokonalé zážitky z grilování, abychom si na pokrmu dobře pochutnali a abychom nejedli maso s napečenými škodlivinami, je důležité se o gril dobře starat a pravidelně ho čistit. Čištění grilu je podstatné i z hlediska bezpečnosti. Poradíme vám, jak se o gril starat.

Kdy a jak často čistit gril

Ideální je začít s čištěním grilu hned po grilování, dokud je rošt ještě teplý, ale zároveň dostatečně vychladlý na to, abyste se nepopálili. Před každým grilováním by měl být rošt hygienicky čistý. Po každém grilování odstraňte hrubé nečistoty a napečené zbytky potravin pomocí ocelového kartáče, nebo škrabkou z nerezové oceli. Až rošt trochu vychladne, otřete zbytky nečistot vlhkým hadříkem či ubrouskem – nepoužívejte chemické přípravky!

Jak na mastnotu

I když grilujete na čistém grilu, mastnotě se při grilování prostě nevyhnete. V tom případě bude potřeba sáhnout po přípravku, který je určený na odmaštění grilu. Přípravky na odmaštění grilu dokážou odstranit mastnotu, extrémní nečistoty a zapečeniny. Stačí je na mastnotu aplikovat, nechat působit pár minut a poté dostatečně opláchnout.

Jak skladovat gril

Když jste gril vyčistili, je dobré ho chránit před před povětrnostními vlivy. Pokud chcete, aby vám gril dlouho vydržel, uchovávejte ho v suchu ideálně pod přístřeškem a pod plachtou. Prodloužíte tím jeho životnost.

Vhodné pomůcky při grilování

Grilovací pinzeta vám usnadní obracení masa a zeleniny.
Pokud milujete steaky, pořiďte si grilovací teploměr na maso. Teplotu bychom měli měřit uvnitř masa během grilování proto, aby došlo k řádnému a bezpečnému propečení a zároveň, aby maso nebylo zbytečně příliš vysušené.

Hodnocení Kroky, které pomohou dokonale vyčistit gril

Ohodnoťe náš článek Kroky, které pomohou dokonale vyčistit gril. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasování, průměr: 3,25 z 5)
Loading...

Podobné články k Kroky, které pomohou dokonale vyčistit gril

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS