Která motorová pila bude pro vás ta nejlepší

,
Která motorová pila bude pro vás ta nejlepší

Večery strávené u krbu mají své vlastní kouzlo. Pokud chcete ušetřit na palivovém dříví, je dobré si kmeny rozřezat a nasekat sami. Dobrá řetězová pila bude užitečná také pro jiné zahradní práce, jako je ořezávání stromů a keřů, desek atd. Jaká řetězová pila bude vhodná pro domácí práce?

Jaká je síla motorové pily?

Síla motorové pily, vyjádřená v kilowattech, je klíčovým parametrem při odpovědi na otázku, která motorová pila bude nejlepší. Setkáte se i s označením koňských sil HP (1 HP = 0,75 kW). Ovlivňuje, jak silné a tvrdé dřevo lze řezat. Pro základní práce, tj. Prořezávání větví a keřů, stačí lehká benzínová pila s výkonem přibližně 1,5-2,5 kW. Její výhodou je například nízká spotřeba paliva, která sníží náklady.

Pokud se chystáte připravovat palivové dřevo, zvolte výkonnější motorovou pilu. Výkon přes 2,5 kW vám umožní řezat ještě silnější kmeny. Je však třeba připomenout, že některé druhy palivového dřeva, jako je dub, habr nebo buk, jsou velmi tvrdé. Pokud máte v úmyslu použít tento typ paliva, může být lepší volbou motorová pila o výkonu 3kW. Je však třeba vzít v úvahu, že bude mnohem těžší, hlasitější a spotřebovává více paliva.

Pro nejnáročnější práce jsou nejlepší velké řetězové pily. Disponují výkonem i přes 4,5 kW. Používají se hlavně pro kácení stromů v lese. Menší a šikovnější modely budou lepší pro domácí práce. Kvalitní motorové pily jsou vybaveny funkcemi, které usnadňují startování motoru.

Benzínová motorová pila: jakou délku vodicí lišty zvolit?

Mohlo by se zdát, že čím delší je lišta, tím univerzálnější je řetězová pila. Lišta je prvkem, který vyčnívá z těla pily a na němž běhá řetěz, jímž řežete dřevo. Délka lišty do značné míry prozrazuje, jak silný průměr kmene budete moci řezat. Délka lišty začíná na 35 cm a u benzínových pil dosahuje až přes 50 cm. Pro domácí použití si vystačíte s lištou o délce 30-40 cm. Umožní vám řezat i velké kusy dřeva a její použití bude mnohem pohodlnější. Se 40 centimetrovou lištou a výkonem motoru nad 2 kW pohodlně uřežete kmen o průměru 50 cm.
Kratší vodicí lišta má navíc tu výhodu, že je méně pravděpodobné, že řetěz spadne nebo se zasekne ve dřevě. Další věc je, že malá a lehká benzínová pila umožňuje přesnější práci.

Jaká je hmotnost motorové pily?

Motor je nejtěžší částí řetězové pily. I když pro vás občasné použití nebude problém, delší používání těžké řetězové pily bude určitě cítit v zádech. Váha výrazně ovlivňuje celkový komfort při práci. Obecně platí, že čím nižší hmotnost pily, tím lepší ovladatelnost a zároveň menší namáhavost činnosti.

Jaká je optimální hmotnost řetězové pily pro domácí práce?

Nejčastěji se hmotnost motorových pil pohybuje mezi 4 a 7 kg. Nejslabší lehké motorové pily váží asi 4 kg, což je slušný výsledek. Všestrannější motorové pily pro domácí použití, s trochu vyšším výkonem, váží kolem 5-7 kg. V takovém případě mají velký význam ergonomické rukojeti a správné vyvážení pily. Průmyslové řetězové pily pro profesionály váží přibližně 10 kg.

Hladina hluku motorové pily

Nevýhodou benzínových motorových pil je velký objem. Generovaná hladina hluku může dokonce překročit 110 decibelů. Pokud vám záleží na pohodlné práci a dobrých vztazích se svými sousedy, tento parametr při nákupu nevynechávejte a zvolte nejtišší pilu. Nezapomeňte také vždy pracovat ve sluchátkách a ochranných brýlích. Pokud je naopak prioritou tichý chod, může být lepší volbou elektrická řetězová pila.

Nejlepší pily podle zkušeností zákazníků

NAREX EPR 40-23 65405200

Husqvarna 120 Mark II

PARKSIDE PBKS 53 A1

Makita DUC254Z

STIHL MS 251

Hodnocení Která motorová pila bude pro vás ta nejlepší

Ohodnoťe náš článek Která motorová pila bude pro vás ta nejlepší. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Která motorová pila bude pro vás ta nejlepší

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS