Kterou koupit? Kindle Paperwhite 3 vs Kindle Paperwhite 4

,
Kterou koupit? Kindle Paperwhite 3 vs Kindle Paperwhite 4

]Kindle Paperwhite 3 a Kindle Paperwhite 4 jsou skvělé čtečky elektronických knih, které jsou si navzájem velmi podobné. Vyplatí se investovat do nového modelu? Nebo pro vás možná bude lepší volbou předchozí generace? Odpovědi na tyto otázky najdete v našem článku.

Jakou čtečku elektronických knih si vybrat?

Vzhled a kvalita provedení

Na první pohled vypadají obě čtečky elektronických knih prakticky stejně. Displej E-Ink má velikost 6 palců a rozlišení 1448 x 1072 px. Zařízení mají také podsvícení, které zlepšuje komfort čtení. Z hlediska obrazové kvality jsou rozdíly prakticky neznatelné. Čtečky jsou skvělé a mnoho lidí se je rozhodne koupit kvůli vynikajícímu panelu.
Co se týče krytu, čtvrtá generace Kindle Paperwhite získala jednu velmi důležitou funkcionalitu. Jedná se o voděodolnou konstrukci splňující certifikát IPX8. Zařízení může být ponořeno pod vodu po dobu 60 minut do maximální hloubky 2 metrů. Čtečka je odolná vůči vodě a prachu! Uživatelé, kteří rádi čtou knihy u bazénu nebo na pláži, tuto možnost jistě ocení.
V tomto ohledu Kindle Paperwhite 4 poráží svého předchůdce! Vodotěsná konstrukce byla také zeštíhlena o přibližně 24 gramů. Kindle Paperwhite 3 váží 206 gramů, zatímco Paperwhite 4 má hmotnost 182 gramů. Při používání není tento rozdíl příliš patrný, i když pro někoho může být o těchto pár gramů méně dalším argumentem pro koupi nové verze.

Použité komponenty a baterie

Srovnávané čtečky elektronických knih pohání procesor Freescale Cortex A9, který spolupracuje s 512 MB RAM. Tato konfigurace je naprosto dostačující a umožňuje plynule otevírat nové knihy, stejně jako procházet obchod Amazon. Rozdíly mezi modely jsou vidět pouze při pohledu na vnitřní paměť. V Kindle Paperwhite 3 jsme měli k dispozici 4 GB vnitřní paměti. Jeho nástupce dostal dvojnásobnou paměť, což mu umožnilo uložit až 2000 e-knih.
Zajímavé je, že když zaplatíme asi 350 korun, můžeme získat verzi s 32 GB vnitřní paměti. Mohlo by se zdát, že tolik místa pro ukládání knih není potřeba. Amazon však do Kindle Paperwhite 4 zahrnul modul Bluetooth. S jeho pomocí se můžeme okamžitě připojit k bezdrátovým sluchátkům. To znamená, že si můžeme kdykoli stáhnout audioknihy a poslouchat je. Kindle Paperwhite 4 je mnohem funkčnější než jeho předchůdce!
Kindle Paperwhite 3 a Kindle Paperwhite 4 mají 1320 mAh baterie. Pracovní doba na jedno nabití vypadá u obou zařízení podobně. Vše samozřejmě závisí na způsobu používání a míře podsvícení obrazovky, ale 12 hodin práce by neměl být zásadní problém. V tomto ohledu lze vyhlásit remízu.

Kindle Paperwhite 3 vs Kindle Paperwhite 4 – jak vypadá přítomnost reklam?

Kindle Paperwhite 3 a Kindle Paperwhite 4 jsou k dispozici s reklamou i bez ní. Co to v praxi znamená? Uživatel, který má e-knihu s reklamami, musí počítat s tím, že se mu na obrazovce čas od času objeví různé nabídky. Na spořiči obrazovky navíc můžeme vidět různé kampaně nebo konkrétní reklamy. Ve verzi bez reklam k takové situaci nedochází a na spořiči obrazovky můžeme zobrazovat vyhrazené tapety. Za zmínku stojí, že tyto přísady nelze při čtení najít, takže nenarušují komfort používání. Kindle Paperwhite 3 i Kindle Paperwhite 4 ve verzi s reklamami jsou levnější o cca 550-800 korun. To je skvělá volba pro lidi, kteří by chtěli trochu ušetřit.

Kindle Paperwhite 3 nebo Kindle Paperwhite 4?

Kindle Paperwhite 3 a Kindle Paperwhite 4 jsou velmi dobré čtečky elektronických knih, které splní očekávání náročných uživatelů. Který ze srovnávaných modelů dopadl v našem srovnání lépe? Hlavní předností čtvrté generace je vodotěsné pouzdro, které poskytuje komfort při používání zařízení na koupališti nebo v místech, kde je možný kontakt s vodou. Zdvojnásobená paměť a přítomnost modulu Bluetooth znamenají, že zařízení pojme mnoho elektronických knih i audioknih. Možnosti Kindle Paperwhite 4 jsou tedy ještě větší než v případě jeho předchůdce!

Kindle Paperwhite 3 je však stále solidní čtečka, která má velmi podobné komponenty jako čtvrtá generace. Skvělá obrazovka, prostorná baterie a dobře fungující procesor jsou vše, co můžete od čtečky očekávat. Dostupnost Kindle Paperwhite 3 je v současné době omezená. Mnohem jednodušší je sehnat čtvrtou generaci, která ve verzi s reklamami stojí asi 3500 korun, zatímco bez reklam je cena asi 5000 korun.

Kindle Paperwhite 3 – specifikace:

Procesor: Freescale i.MX 6 SL Cortex A9
RAM: 512 MB
Vestavěná paměť: 4 GB
6palcový dotykový displej
Rozlišení: 1448 x 1072 px
Baterie: 1320 mAh
Hmotnost: 206 g

Kindle Paperwhite 4 – specifikace:

Procesor: Freescale 6SSL Cortex A9 800M /
RAM: 512 MB
Vestavěná paměť: 8 GB
6palcový dotykový displej
Rozlišení: 1448 x 1072 px
Baterie: 1320 mAh IPX8 vodotěsný
Hmotnost: 182 g

Hodnocení Kterou koupit? Kindle Paperwhite 3 vs Kindle Paperwhite 4

Ohodnoťe náš článek Kterou koupit? Kindle Paperwhite 3 vs Kindle Paperwhite 4. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Kterou koupit? Kindle Paperwhite 3 vs Kindle Paperwhite 4

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS