.

Kuchyňský robot je dokonalý pomocník. Vyberte si ten správný.

, ,
Kuchyňský robot je dokonalý pomocník. Vyberte si ten správný.

Všestranný a účinný kuchyňský robot se pravděpodobně stane v kuchyni nepostradatelným pomocníkem. Kvalitní kuchyňský robot dokáže téměř všechny potraviny rozdrtit, nasekat, rozmělnit. Umí si poradit i tvrdými potravinami či dokonce s ledem. Snadno připraví těsto na sušenky, zdravé smoothie, pyré pro kojeneckou výživu či namele koření.

Funkce

Většina kuchyňských robotů má pouze jednu rychlost motoru a většina má malý otvor (trubici) pro vkládání ingrediencí.

Obvykle přicházejí s „tlačným zařízením“, které se vejde do otvoru a pomáhá vtlačit větší předměty, udržuje prsty v bezpečí a působí jako víko. Ujistěte se, že kuchyňský robot, který si vyberete, má tlačítko, které vydává malé dávky energie (dobré pro hrubé sekání nebo rychlé hnětení těsta). Určitě oceníte hladký dotykový panel ovládacích prvků, který se snadněji čistí než zvednutá tlačítka, jakož i části bezpečné pro myčky nádobí.

Napájení

Ujistěte se, že zvolený stroj je dostatečně výkonný, aby zvládl náročné úkoly: například hnětení tuhého těsta, sekání syrové mrkve nebo drcení tvrdého sýra. V opačném případě riskujete, že stroj nebude sekat nebo kombinovat jednotně. Nebo ještě horší variantou je, že motor shoří. Vyhledejte motor o výkonu nejméně 600 wattů.

Velikost

Kuchyňské roboty přicházejí ve všech velikostech, od malých s kapacitou tří hrnků nebo dvaceti hrnků, které by mohly fungovat v restauraci. Jaká velikost je pro vás nejlepší, záleží na počtu lidí, pro které obvykle vaříte, a na receptech, které hodláte s kuchyňským robotem připravovat. Pokud obvykle vaříte pro čtyřčlennou rodinu nebo připravujete jednorázová těsta, měla by stačit kapacita o velikosti jedenácti hrnků. Pokud často nasekáte malé množství bylin nebo ořechů nebo si připravujete malé množství omáček, vyhledejte pro tyto úkoly robota, jehož součástí je malá miska a čepel.

Příslušenství

Některé kuchyňské roboty přicházejí s celou řadou příslušenství určeného k maximalizaci používání stroje. Mohou zahrnovat pracovní misky a čepele různých velikostí, disky, které krájí a nastrouhají potraviny na různé stupně tloušťky, a dokonce i příslušenství a nastavení rychlosti, díky nimž se nádoba stává odšťavňovačem citrusů nebo hnětačem těsta. Než utratíte peníze navíc na stroj se všemi těmito „vymoženostmi“. Zvažte, zda ho skutečně využijete.

Hodnocení Kuchyňský robot je dokonalý pomocník. Vyberte si ten správný.

Ohodnoťe náš článek Kuchyňský robot je dokonalý pomocník. Vyberte si ten správný.. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Kuchyňský robot je dokonalý pomocník. Vyberte si ten správný.

Další články s tématikou nákupního rádce:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS