Kuchyňský robot: pomocník nejen při pečení cukroví

,
Kuchyňský robot: pomocník nejen při pečení cukroví

Kuchyňské roboty jsou nedílnou součástí všech moderních kuchyní. S nimi je příprava jídel mnohem jednodušší. Nejen, že šetří čas, energii, ale v podstatě i vaše peníze. Moderní přístroje se už neomezují jen na základní funkce jako šlehání a hnětení. Zahrnují další rozsáhlé funkce, které zvládnou mnohé úkoly navíc a usnadní přípravu nejrůznějších pokrmů. Pořídit si můžete roboty levnější a méně vybavené nebo pomocníky kvalitnější a dražší. Vše záleží na naší volbě. Pokud vaříte často, rozhodně není na škodu do robota investovat větší obnos peněz. Investice se opravdu vyplatí. Dražší roboti bývají vyrobeni z kvalitnějšího materiálu, kde plast je nahrazen nerezem a zároveň toho zvládají mnohem více. Naopak u levnějších robotů je řada dílů vyrobena z plastu, který se v brzké době opotřebuje a budete si muset koupit nový. Proto před pořízením robota tyto okolnosti dobře zvažte, pročtěte si různé recenze, nebo se poraďte s odborníky.

Funkce robota v praxi

Hlavní výhodou kuchyňského robotu je, že v sobě kombinuje několik přístrojů najednou. Před koupí si zjistěte, jaké funkce dokáže daný robot vykonávat. Mezi základní funkce patří strouhání, sekání, hnětení, šlehání a míchání. Příslušenství by mělo být vybaveno také mlýnkem na maso a samozřejmostí je také dostatečně velká nádoba. Dále je vhodné se zaměřit také na systém míchání, počet rychlostí a další doplňkové funkce. Dalším aspektem, který stojí za uvážení je velikost robota. Velikost kuchyňského robota závisí na tom, pro kolik lidí vaříte a pečete. Hmotnost i rozměry jednotlivých modelů se poměrně liší, a je tak třeba počítat s tím, kolik vám zaberou v kuchyni prostoru. V neposlední řadě pamatujte na bezpečný provoz přístroje. Před koupí se ujistěte zdá má robot tzv. pojistku proti přehřátí. Pojistka zabrání přetížení přístroje při dlouhodobém používání a zabraňuje tak, aby se robot rozbil. Výhodou je i bezpečnostní pojistka, která zabrání nechtěnému zapnutí. Ta funguje tak, pokud máte příslušenství špatně nasazeno, nenasazeno vůbec nebo není například zavřená nádoba na suroviny, robot se vůbec nezapne. Toto oceníte, zejména pokud máte doma děti, které zkouší mačkat kdejaké tlačítko.
Ujistěte se také, zda lze k danému typu robota dokupovat příslušenství. Pokud si koupíte základní verzi můžete pak postupně dokupovat další součásti.


Důležité je také zkontrolovat příkon robota. Příkon je přímo úměrný výkonu robota. Při častém používání je tedy lepší zainvestovat do přístroje se silnějším motorem. Ideální příkon je 500 W a více. Bude-li se příkon blížit hodnotě 1000 W, máte před sebou opravdu kvalitní stroj. V nabídce můžete narazit na špičkové roboty s výkonem kolem 1500 W.

Přednosti

Kuchyňský robot ušetří čas i práci. Většina moderních kuchyňských robotů zvládá odšťavňovat také ovoce, nemusíte tak kupovat v obchodě nekvalitní džusy. Můžete si tak vychutnat čerstou ovocnou či zeleninovou šťávu doma. Některé přístroje mají funkci, která dokáže tepelně upravit potraviny přímo v pracovní míse. Další výhodou je možnost rozdělení a úložnost. Většinou je možné robot rozmontovat na několik umyvatelných částí aby nehrozilo, že se namočí motor.


Nejprodávanější kuchyňské roboty dle recenzí

ETA 0028 90030 Gratus

ETA Gratus Max III. 0028 90061

Bosch MUM4880

Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium

SILVERCREST SKM 600 A1

Hodnocení Kuchyňský robot: pomocník nejen při pečení cukroví

Ohodnoťe náš článek Kuchyňský robot: pomocník nejen při pečení cukroví. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Kuchyňský robot: pomocník nejen při pečení cukroví

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS