Letos budete mít nejkrásnější truhlíky v okolí díky hnojivu, které si vyrobíte doma

,
Letos budete mít nejkrásnější truhlíky v okolí díky hnojivu, které si vyrobíte doma

Také v létě obdivujete krásně rozkvetlé balkonové truhlíky, záplavu květů muškátů, lobelek, petúnií a dalších balkonových květin? Nemusíte hned kupovat nějaké chemické přípravky na podporu růstu, naopak si můžete připravit vynikající hnojivo sami, například z ovesných vloček.

Na jaře jsou živiny pro rostliny důležité. Balkonové rostliny, které přezimovaly v chladné místnosti, nebo sklepě, potřebují na jaře pořádnou vzpruhu. Po dlouhé zimě mají rostliny nejméně sil, aby rostly a krásně kvetly. Pokud jim nedopřejete živiny, které potřebují, pestrobarevných květů se nedočkáte, navíc by byly rostliny náchylnější k nejrůznějším chorobám.

Hnojivo z ovesných vloček

Už naše prababičky používaly tento osvědčený trik. Balkonové rostliny potřebují pro svůj zdraví růst dostatek výživných látek. Především železo, draslík, hořčík, fosfor a vápník. Veškerá tyto látky najdeme v umělých hnojivech, které lze zakoupit v hobby marketech a zahradnictví. Někdy je mnohem lepší vsadit na přírodní hnojivo. Rostliny ho lépe využíjí a navíc ušetříte spoustu peněz.
Ovesné vločky obsahují kromě vlákniny, vitamíny, železo, fosfor, vápník a právě tyto složky pomáhají rostlinám v růstu kořenů.

Příprava hnojiva z ovesných vloček

Co budete potřebovat
Půl sklenice ovesné kaše
1 litr vody

Nejdříve si připravte ovesnou kaši. Postačí vám nejlevnější ovesné vločky, které povaříte 10 minut ve vodě na hustou a mazlavou konzistenci. Nechte ji vychladnout. Po vychladnutí kaši v množství asi tak půl sklenice nařeďte vodou a nechte přibližně půl hodiny louhovat. Výluh přeceďte a nařeďte v poměru 1:4 odstátou, nejlépe dešťovou vodou. Později můžete ředění snížit na 1:3. Voda by měla mít pokojovou teplotu místnosti, ve které rostliny pěstujete.

Jak hnojivo používat?

Hnojivo aplikujte jako běžnou zálivku. Půda musí být navlhčená, nikdy nezalévejte hnojivem na suchou půdu. Pokud přesazujete mladé rostliny nebo řízky, hnojení se vyhněte a použijte ho až dva nebo tři týdny po přesazení. Hnojení můžete provádět během celého vegetačního období balkonových rostlin každé dva týdny.

Hodnocení Letos budete mít nejkrásnější truhlíky v okolí díky hnojivu, které si vyrobíte doma

Ohodnoťe náš článek Letos budete mít nejkrásnější truhlíky v okolí díky hnojivu, které si vyrobíte doma. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Letos budete mít nejkrásnější truhlíky v okolí díky hnojivu, které si vyrobíte doma

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS