Návod na výběr vhodného epilátoru

Návod na výběr vhodného epilátoru

Pravidelné holení těla je záležitostí stále více lidí. Za nejúčinnějšího pomocníka je v tomto boji považován epilátor. Zbaví vás chloupků na velmi dlouhou dobu a vy si tak hladké kůže můžete užívat déle. Pokud o nákupu nového epilátoru uvažujete, sestavili jsme pro vás seznam informací, které byste před nákupem měli vědět. 

 

Druhy epilátorů

Existují hned dva druhy epilátorů na tělo a liší se především tím, jakým způsobem vás zbavují chloupků.

 

Klasický epilátor

Tento typ patří mezi stále nejpoužívanější a zároveň mezi cenově nejpříjemnější. Ale musíte počítat s jistým nepohodlím a bolestí. Chloupky jsou totiž odstraňovány mechanicky – pomocí vestavěných disků, nebo pinzet. Tyto epilátory chloupky popadnou a vytrhnou i s cibulkami.

 

IPL epilátor

IPL epilátory poskytují mnohem větší pohodlí během epilace než ty klasické. Zároveň jsou i velmi šetrné ke kůži. Využívají metody fotoepilace, což znamená, že pomocí pulzního světla naruší a později úplně rozpustí strukturu chloupku. Na daném místě tedy chloupek velmi dlouho neporoste a kůže zůstane dokonale hladká. U IPL epilátorů je dobré si ale uvědomit, že některé části kůže jsou na ně příliš citlivéVyhněte se proto epilaci v oblasti lícních kostí, tváří a krku. A vzhledem k teplu, které produkují se nehodí k použití v oblasti silikonových implantátů.

 

Základní parametry

Napájení

Na trhu seženete epilátory se 3 druhy napájení – prostřednictvím akumulátoru, ze sítě nebo kombinací sítě a akumulátoru. Větší mobility dosáhnete vždy s akumulátorovými epilátory. Je však dobré si pohlídat, jak dlouho vydrží baterie na jedno nabití. Tento údaj se zpravidla uvádí v minutách – vydrží mezi 25 – 60 minutami.

 

Vodotěsnost

Pokud byste chtěli mít možnost holit se ve sprše, najděte si takové epilátory, které mají označení Wet&Dry. Jedná se totiž o akumulátorovou verzi, která je vyrobena ve vodotěsném provedení. Důležité je nikdy nepoužívat ve sprše epilátory, které jsou napájeny ze sítě!

 

Funkce

Při nákupu epilátoru se nezapomeňte podívat na to, jaké funkce navíc má. Ty vám zpravidla ulehčí práci s ním. Některé modely jsou tak vybaveny např. protiskluzovou rukojetí, výkyvnou hlavou nebo třeba integrovaným osvětlením. Některé přístroje mají zabudovaný masážní systém, který stimuluje pokožku a redukuje pocit tahání.

 

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

Hodnocení Návod na výběr vhodného epilátoru

Ohodnoťe náš článek Návod na výběr vhodného epilátoru. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (No Ratings Yet)
Loading...

Podobné články k Návod na výběr vhodného epilátoru

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS