Nejlepší zmrzlinu v obchodě nekoupíte. Ale můžete si ji doma snadno vyrobit

,
Nejlepší zmrzlinu v obchodě nekoupíte. Ale můžete si ji doma snadno vyrobit

Léto a zmrzlina patří neodmyslitelně k sobě. V horkém letním dni vás zmrzlina pozitivně naladí a osvěží. Pro zmrzlinu nemusíte chodit do cukrárny, kavárny nebo ke stánku. Kvalitní sametově jemnou a hebkou zmrzlinu bez přidaných aditiv, konzervantů a hrubých krystalků vody si můžete vyrobit doma pomocí zmrzlinovače. V článku vám poradíme, jak si vybrat ten nejlepší.

Ruční zmrzlinovač

Pokud si chcete přípravu domácí zmrzliny nejprve vyzkoušet, postačí vám nejlevnější manuální zmrzlinovač. Základ tvoří chladící nádoba, kterou je nutné před přípravou zmrzliny namrazit. Tam se náležitě nachladí a je připravená na výrobu zmrzliny. Doba mražení se liší v závislosti na modelu, může být v řádech desítek minut nebo několika hodin. Většinou zvládnou jen jednu várku zmrzliny denně. Směs musíte nejprve míchat ručně, abyste dosáhli požadované textury a konzistence. Tyto zmrzlinovače jsou určené spíše pro nenáročné zákazníky.

Zlatá střední cesta

Do další kategorie patří elektrické zmrzlinovače, které sice postrádají mrazící jednotku a je nutné nádobu před přípravou směsi zmrazit. Poté stačí stisknout tlačítko a zmrzlina se chystá. Zpracování a míchání surovin pak zajišťuje víko s integrovaným motorem a hnětači.

Zmrzlinovač s kompresorem

Zmrzlinovače s kompresorem fungují automaticky a pro výrobu zmrzliny není potřeba žádný další přístroj, zmrzlinu vyrobí zcela sám a udrží ji v chladu. Zvládne vyhotovit více porcí zmrzliny denně. Ve zmrzlinovači připravíte jak lahodnou smetanovou zmrzlinu, tak ovocný sorbet. Příprava zmrzliny zabere delší dobu, avšak výsledek za to opravdu stojí. Přístroj umožňuje nastavit požadovanou tuhost zmrzliny, díky tomu si můžete pochutnat na hutnější zmrzlině, nebo na jemné smetanové zmrzlině. Tyto zmrzlinovače jsou nejčastěji vyráběny z nerezových materiálů. Zmrzlinovač s kompresorem je větší a dražší až okolo 10 tisíc korun a má poměrně vysokou spotřebu elektrické energie.

Podle čeho zmrzlinovač vybírat?

Při výběru zmrzlinovače se řiďte tím, kolik zmrzliny budete chtít připravovat a jak často.
Jednoduché zmrzlinovače bez chladící jednotky, které zvládnou udělat jednu várky zmrzliny denně postačí nenáročným uživatelům.
Pokud jste milovníkem zmrzliny a víte, že jí budete připravovat často, volte kvalitní zmrzlinovač s kompresorem, který umí vyrobit jednu várku za druhou.
Domácí zmrzlina se dá také vyrobit kuchyňským robotem, pokud má jako příslušenství chladící misku, která se opět dává do mrazáku. Pokud chladící misku nemáte, lze jí k některým typům robotů dokoupit, jejich pořizovací cena začíná přibližně na 1800 Kč.

Krémová zmrzlina z lesního ovoce

Dopřejte si dokonalou zmrzlinu z lesního ovoce. Příprava je jednoduchá.

Co budete potřebovat
Směs lesního ovoce, tučnou zakysanou smetanu, cukr dle chuti, pár lžic mléka
Postup
Ovoce rozmixujte s chlazenou zakysanou smetanou a cukrem. Aby se směs spojila, přidejte pár lžic mléka. Hotovou směs vlijte do nádoby zmrzlinovače a dále postupujte podle pokynů výrobce.

Top produkty v kategorii Výrobníky zmrzliny

Silvercrest SEM 90 C3

Domo DO2309I

Guzzanti GZ 154

Guzzanti GZ 151A

Klarstein Vanilla Sky

Hodnocení Nejlepší zmrzlinu v obchodě nekoupíte. Ale můžete si ji doma snadno vyrobit

Ohodnoťe náš článek Nejlepší zmrzlinu v obchodě nekoupíte. Ale můžete si ji doma snadno vyrobit. Pomohl vám se v tematu zorientovat? Nabídl vám vhodné produkty ke koupi?

5 hvězdiček = nejlepší

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasování, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Podobné články k Nejlepší zmrzlinu v obchodě nekoupíte. Ale můžete si ji doma snadno vyrobit

Další články s tématikou nákupního rádce:

86 %

návodů dohledáme v českém jazyce.
V ostatních případech vracíme peníze.


43 minut

je průměrná doba dohledání u varianty EXPRESS